Kankalar bakip tavsiye bekliyorum

Marangoz

Kıdemli Üye
Kankacım hiç mi okuyup izlemeden başladın.
@deniz16 nın dediği gibi bitki ışık bulacam diyr fasülyeye dönmüş. Ya CFL ampülleri 10-15 cm e kadar yakınlaştır veya MH ampülü takıp 80-90cm bi mesafeden çalıştır.
Saksı değiştirirken de gövdeyi toprak altında bırak biraz.

R

Ripley'sOG

Guest
Durumları hiç iç açıcı değil !
Sebebleri;
  • Uzak mesafedeki ışık 
  • Yanlış toprak seçimi 
  • Ve inat eden bir grower
İmkansızı başarıp hepimize bir ders vermeyi ümit ediyorsun sanırım.Ancak kimse sana bunu başaramazsın demiyor bunu üretenden yetistirene kadar herkesin ortak sözü şudur;"Allmix topraklar filizlenme aşaması için zarardır."

Bu koşullarda devam edersen bitkin kalıcı genetik bir hasar almaz ancak ya ölücek yada içindeki Allmix tükenene kadar can çekişicek.

Genetikler feminized olarak ayrılmaz.O sadece dişi olduğunun kanıtıdır.Ancak Photoflowering demek istiyorsun heralde standart olarak photoflowering türler her badireyi atlacak bir genetiktedir ama ümit ederim o garipcikler autoflowering değildir.

Ancak bizlere düşen sadece seni uyarmak süre gelen yıllar içerisinde elde ettiğimiz tecrübeleri seninle paylaşmak uygulayıp ders almak tamamıyla sana kalmış bir husus ! 

Ne de olsa senin BITKIN senin HASADIN ! 

dumanın bol olsun

ukka

Yeni üye
Cvp: Kankalar bakip tavsiye bekliyorum

Ripley' Alıntı:
Durumları hiç iç açıcı değil !
Sebebleri;
  • Uzak mesafedeki ışık 
  • Yanlış toprak seçimi 
  • Ve inat eden bir grower
İmkansızı başarıp hepimize bir ders vermeyi ümit ediyorsun sanırım.Ancak kimse sana bunu başaramazsın demiyor bunu üretenden yetistirene kadar herkesin ortak sözü şudur;"Allmix topraklar filizlenme aşaması için zarardır."

Bu koşullarda devam edersen bitkin kalıcı genetik bir hasar almaz ancak ya ölücek yada içindeki Allmix tükenene kadar can çekişicek.

Genetikler feminized olarak ayrılmaz.O sadece dişi olduğunun kanıtıdır.Ancak Photoflowering demek istiyorsun heralde standart olarak photoflowering türler her badireyi atlacak bir genetiktedir ama ümit ederim o garipcikler autoflowering değildir.

Ancak bizlere düşen sadece seni uyarmak süre gelen yıllar içerisinde elde ettiğimiz tecrübeleri seninle paylaşmak uygulayıp ders almak tamamıyla sana kalmış bir husus ! 

Ne de olsa senin BITKIN senin HASADIN ! 

dumanın bol olsun

tesekkur ederim kanka tavsiyeleriniz  icin tecrubeli olmanizdan faydalaniyorum
Aynen Photoflowering  demek istedim auto degil benimkisi!
kanka allmix ile hata ettim evet insallah olmezler 
kanka uzak isik demissin 2 karis mesefade 
iki adet 6500k osram 1600 lumen ampul var buna ragmen hala uzakmi acaba?
uzamalarinin sebebi isik oldugunu bende anladim ama buna ragmen olmasi kafama takildi acikcasi

OMarangoz' Alıntı:
Kankacım hiç mi okuyup izlemeden başladın.
@deniz16 nın dediği gibi bitki ışık bulacam diyr fasülyeye dönmüş. Ya CFL ampülleri 10-15 cm e kadar yakınlaştır veya MH ampülü takıp 80-90cm bi mesafeden çalıştır.
Saksı değiştirirken de gövdeyi toprak altında bırak biraz.

aynen kanka saksi degisiminde oyle dusunuyodum bende. Kanka cok arastirdim izledim okudum ama is yapmaya gelince biraz el ayak dolaniyo malum ilk grow sayenizde asicam bu acemilikleri! Kanka 600w isik aciyimmi diyosun boyle devam ederse?

ukka

Yeni üye
Ripleys OG 
[font="Open Sans", sans-serif]tesekkur ederim kanka tavsiyeleriniz  icin tecrubeli olmanizdan faydalaniyorum
Aynen Photoflowering  demek istedim auto degil benimkisi!
kanka allmix ile hata ettim evet insallah olmezler 
kanka uzak isik demissin 2 karis mesefade 
iki adet 6500k osram 1600 lumen ampul var buna ragmen hala uzakmi acaba?
uzamalarinin sebebi isik oldugunu bende anladim ama buna ragmen olmasi kafama takildi acikcasi[/font]

Marangoz
[font="Open Sans", sans-serif]aynen kanka saksi degisiminde oyle dusunuyodum bende. Kanka cok arastirdim izledim okudum ama is yapmaya gelince biraz el ayak dolaniyo malum ilk grow sayenizde asicam bu acemilikleri! Kanka 600w isik aciyimmi diyosun boyle devam ederse?[/font]

R

Ripley'sOG

Guest
Bir bitki için en az 10k lümen gerekir.Işık tercihini bir an önce gözden geçirmen veya onların yanına kardeş getirmen gerek

batuhhhh

Yeni üye

Olsun knka.Böyle hatalar olucak böyle böyle tecrübe ediniceksin.Şuan büyük stresle başa çıkıyolar.Allmixin içindeki gübreler sıkıntı yaratır bu dönemde.Neme dikkat et.Bez saksı öneriyorum bu arada ilerisi için.Hasadın bol olsun!

ukka

Yeni üye
Aynen kanka bez saksilar hazir bir haftaya alirim.
Kanka nem %70-75 civarinda 
Boylari uzuyor isik yetersiz oldu sanirim 600w mh altina alicam ne dersin?

batuhhhh

Yeni üye

ukka' Alıntı:
Aynen kanka bez saksilar hazir bir haftaya alirim.
Kanka nem %70-75 civarinda 
Boylari uzuyor isik yetersiz oldu sanirim 600w mh altina alicam ne dersin?

Şimdilik 600w altına alma.Işığı yaklaştır iyice kafalarına onunla bi filiz aşamasını atlatsınlar.600w şuanlık erken gibi.Şu aşamayı atlatsınlar yüzün gülücek merak etme kanka :).Eksigin yok saglıklı bi şekilde gelicekler umarız.Kızlar büyüsünler 3-4. haftalarında eğitime de başlarız.Takibindeyim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip: