Kankalar çok acil yardım, bitkim sanırım çift cinsiyetli

ohrm

Yeni üye
Kankalar merhaba,

Bu çiçek çift cinsiyetli midir? Normal diğer bitkileride ki gibi dişi pistilleri vardı. Sonra fotolarda ki gibi tomurcuklar çıktı. Diğer 2 bitkimde yo bu tomurcuklar. Çok acil yardımınıza ihtiyacım var.

Teşekkürler şimdiden.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2018-08-31 at 10.53.54.jpeg
    WhatsApp Image 2018-08-31 at 10.53.54.jpeg
    258.2 KB · Görüntüleme: 130
  • WhatsApp Image 2018-08-31 at 10.53.53.jpeg
    WhatsApp Image 2018-08-31 at 10.53.53.jpeg
    281.8 KB · Görüntüleme: 100

hrnn

Yeni üye
Cvp: Kankalar çok acil yardım, bitkim sanırım çift cinsiyetli

kanka outdoor yaptığın için kızın bitane erkek tarafından tecavüze uğramış döllenmiş o yüzden tohumlanmış bence o yavruyu ayrı tut tohumlarını alırsın ona yapacak birşeyin yok

ohrm

Yeni üye
Kanka nasıl olabilir ki. 3 tane bitkim yan yana diğer ikisi dişi. Kim döllemiş olabilir ki? Peki diğer 2 kızıma bişey olur mu?

hrnn

Yeni üye
kanka şans artık outdoorr yapıyosun illaki cannabisin erkeği olmasına gerek yok dişi kızların döllenmesi için
böğürtlen çalı çırpı başka bitkiler polenliyebilir aynısı bana da oldu ama hasata yakın çok az oldu 3 5 tane hiç etkilemedi yavrucaz
sanırım senin kıza baya erken polen bırakmışlar bu kadar  tohum yaptıgına göre

Weedseed93

Kıdemli Üye
Kanka bir bitkinin farkli tur bir bitki tarafindan dollendigini ilk defa duyuyorum...benimkiler de hicbir sorun yok yabani ortamda ve cevresinde hersey mevcut...dollenmeden de tohum olabilecegini duymustum ama bunlar erkek keseciklerine benziyor gecen ay 2 bitkimi kesip attim ve onlarla ayni..dogru olabilir tabi ama ilginc geldi...takipteyim..

ohrm

Yeni üye
Bana da başka bir türün döllemesi zor gibi geldi. Sanki Hermaphrodite gibi duruyor. Eğer Hermaphrodite ise diğer kızlarımı döllemiş midir acaba?

Weedseed93

Kıdemli Üye
Kesecikler daha yeni bence uzaklastir o bitkiyi kanka henuz bisey yapmamistir zannediyorum ve usenme kes onlari at ki kendisini dollemesin

hrnn

Yeni üye

Weedseed93' Alıntı:
Kanka bir bitkinin farkli tur bir bitki tarafindan dollendigini ilk defa duyuyorum...benimkiler de hicbir sorun yok yabani ortamda ve cevresinde hersey mevcut...dollenmeden de tohum olabilecegini duymustum ama bunlar erkek keseciklerine benziyor gecen ay 2 bitkimi kesip attim ve onlarla ayni..dogru olabilir tabi ama ilginc geldi...takipteyim..

kanka bitki homoda olabilir ama şöyle bi durum var aslan kaplana atın eşeğe atladıgı bi dünyada yaşıyoruz farklı bitki farklı bitkiye atlıyabilir :D sen outdoor yapıyosun diye illaki senin kızlarada farklı bitkilerden polenlenip tohum yapıcak diye bişey yok benim kızlarada oldu ama sona dogru o yüzden cok etkilenmedi 3 5  yerden tohum yapmaya başladı ki hasadı gelmişti

ohrm

Yeni üye
Kankalar, iyice inceledim. Tohum değil maalesef çift cinsiyetli. Patlamış kesecik göremedim. Patlamak üzere olan bir keseceği elimde patlattım içinde polen çıktı. Zaten bitkiye diğer kızların yanından ayırmıştım. Ayrı bi yerde yaptım. Eğer benim gözden kaçırdığım başka bir patlamamış kesecik yoksa sorun olmaz diye tahmin ediyorum. ama benim görmediğim bir kesecik patladıysa diğerleride döllenmiştir. Neyse yapacak bişey yok. Hermaphrodite olanı tohuma ayırıcaz. Diğerlerini döllemesin yeter.

Weedseed93

Kıdemli Üye
hrnn' Alıntı:
Weedseed93' Alıntı:

kanka bitki homoda olabilir ama şöyle bi durum var aslan kaplana atın eşeğe atladıgı bi dünyada yaşıyoruz farklı bitki farklı bitkiye atlıyabilir :D sen outdoor yapıyosun diye illaki senin kızlarada farklı bitkilerden polenlenip tohum yapıcak diye bişey yok benim kızlarada oldu ama sona dogru o yüzden cok etkilenmedi 3 5  yerden tohum yapmaya başladı ki hasadı gelmişti

Hahaha o konuda dogru diyorsun kanka  bitkinin katiri olurdu bu da ama ne bileyim ilginc geldi yani ...

ohrm' Alıntı:
Kankalar, iyice inceledim. Tohum değil maalesef çift cinsiyetli. Patlamış kesecik göremedim. Patlamak üzere olan bir keseceği elimde patlattım içinde polen çıktı. Zaten bitkiye diğer kızların yanından ayırmıştım. Ayrı bi yerde yaptım. Eğer benim gözden kaçırdığım başka bir patlamamış kesecik yoksa sorun olmaz diye tahmin ediyorum. ama benim görmediğim bir kesecik patladıysa diğerleride döllenmiştir. Neyse yapacak bişey yok. Hermaphrodite olanı tohuma ayırıcaz. Diğerlerini döllemesin yeter.

Gumus suyu felan bisey yapiyorlar kanka disilestirmek icin bari ondan da al da feminized tohumlarin olur bol bol

ohrm

Yeni üye

bilirdisi' Alıntı:
bitkin auto muydu kanka

yok kankacım, Photo idi.

Weedseed93' Alıntı:
hrnn' Alıntı:

Hahaha o konuda dogru diyorsun kanka  bitkinin katiri olurdu bu da ama ne bileyim ilginc geldi yani ...

ohrm' Alıntı:

Gumus suyu felan bisey yapiyorlar kanka disilestirmek icin bari ondan da al da feminized tohumlarin olur bol bol

Kanka nasıl yapıldığı hakkında link filan var mı? Yada google amcada nasıl aratayım?

Weedseed93

Kıdemli Üye
'How can i make feminized seed' yaz bulursun video veya makale kankacim.bende bakicam simdi nasil oluyormus

Kanka birden fazla agacin olmasi lazim 1 tanesi cicege girince (siparis ile alabilirisn heralde gumus suyunu) bitkilerden birisinin cicegine sikiyorsun ve disi tomurcuk olusturuyor bitki de bu erkektekilerle ayni heralde.. sonra sprayledigin bitkiden cikan tomurcuk diger bitkileri disi dolluyor ve butun tohumlar disi oluyormus kanka

bitkin hermaya dönmüş. çeşitli streslerden kaynaklı olmuş olabilir. aynı şey başıma gelmişti (ındoor grow yaparken) yaklaşık 20-30 civarı tohum üretti bitki, bunlardan 5 tanesini deneme amaçlı çatlattım, biraz büyütüp çiçeklenmeye geçtim ve sonuçta hepsi dişiydi bitkilerin ve üstelik direk ebeveyninin özelliklerini taşıyordu. yani anlayacağın öyle acillik yardımlık bir durum yok.

ohrm

Yeni üye

Hunlu' Alıntı:
bitkin hermaya dönmüş. çeşitli streslerden kaynaklı olmuş olabilir. aynı şey başıma gelmişti (ındoor grow yaparken) yaklaşık 20-30 civarı tohum üretti bitki, bunlardan 5 tanesini deneme amaçlı çatlattım, biraz büyütüp çiçeklenmeye geçtim ve sonuçta hepsi dişiydi bitkilerin ve üstelik direk ebeveyninin özelliklerini taşıyordu. yani anlayacağın öyle acillik yardımlık bir durum yok.

Sabahtan herma olduğunu anlayamadım. Diğer dişileri döllememesi için durum acildi. Bende cevap gelmeden taşıdım. Peki hocam bu herma kendi kendini dölleyip tohum üretirmi? Üretirse hepsi dişi mi olur? Birde acab diğer dişileri döllemiş midir? sanırım bugun bir tane patlamış kesecik buldum. Aralarında ki mesafe 2 metreydi. Bu çiçek diğerlerine göre 2 metre alt çaprazdaaydı. Acaba diğer kızlarımıda döllemiş olabilir mi?

Yukarda bahsettim ya kanka kendini döllüyor tohum da veriyor etrafında bitki varsa onları da döller. Yine yukarda bahsettiğim gibi, ben öyle tohum elde ettim, 5 tane test amaçlı ektim hepsi dişi çıktı.

em25car

Yeni üye
dışarıda yaptığın için bir arı veya başka bir havan senin kızı dölemiş hayırlı olsun tohumlarını alırsın  artık

ohrm

Yeni üye

em25car' Alıntı:
dışarıda yaptığın için bir arı veya başka bir havan senin kızı dölemiş hayırlı olsun tohumlarını alırsın  artık

Dölleme işi değil kanka bitki herma çıktı. Sağlık olsun. Tohumunu alıcaz dediğin gibi. Her ne kadar genetiği bilmesemde sigara çok güzel bi sativaydı. Elimizde onlarca feminize tohum olur. Daha iyi böyle :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ****** ********* hahahaha** ******* *** ****
  • H happyworld:
    **** ********* ***** *** ********* ***** *** hahahaha** hahahaha hahahaha****
  • H happyworld:
    ** ******** ***** ***** hahahaha***** **
    ***** ******* **** ********** hahahaha** ***** **** ******** *******
    ***** * ***** **** *** hahahaha ******* ******* ********* *** hahahaha**** ******** hahahaha*** ******** ***** ***** hahahaha***** **
  • H happyworld:
    ***** ** ********* **** ** *** hahahaha* **** hahahaha******* ****** ********
  • H happyworld:
    hahahaha ***** **** hahahaha*** ******* ****** ******* *******
    ****** ******* hahahaha** **** ***** *** ******* ****** *****
    ***** ** ********* **** ** *** hahahaha* **** hahahaha******* ****** ********
  • H happyworld:
    ****** ********* **
  • H happyworld:
    *** ***** **** ******* ********** ***** *** ********* ******* ********* hahahaha *** ***** ****** ** ******** ******* ** *******
  • H happyworld:
    ***** ********** ********* ******** ****** **** **
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ***** ****** ** ****** ***** ***** ***** ****** ***** ******* **** ******** ********* hahahaha ****** **** *** **
  • H happyworld:
    *** ******* *** ********** ****** ***** ****** ******* ******* hahahaha*
    +1
  • H happyworld:
    ***** ***** ****** ******* *** ********** ****** ***** ****** ******* ******* hahahaha*
    hahahaha** **** **** ********** **
  • H happyworld:
    ***** ****** *** hahahaha ******* *** *** ******* ********* ********** ******** ********* **
    hahahaha ***** ******* ********* **** ******* ********* ** ****** ****** ***** **
  • E Emre77:
    ******** ** hahahaha* ***** ****** ******* hahahaha* ***** ***** ****
    E Emre77: ******** ** hahahaha* ***** ****** ******* hahahaha* ***** ***** ****