Kanka Auto Çizelgesi

melek

Üye
@Kanka bu sabah aldım gübreleri senin yazını okudum şimdi birebir aynı güvrelerİ almışım denk geldi , artık bu tablodan devamm sağolasın emeğine sağlık

@Kanka bi kısmı çiçeğe girdi bi kısmı girmedi ışıkların kapanmasına yakın gübrelerini verip yerlerini değiştirsem çiçeğe gireni bi yere girmeyeni bi yere strese girerim acaba

GhostFloki

Yeni üye
ÖNEMLİ !!!!! : AŞAĞIDA YANINDA YAZAN GÜBRE MİKTARLARI YANINDAKİ SU MIKTARINA GÖRE DEĞİL 1 LİTREYE GÖRE UYARLANMIŞTIR ( Örnek olarak : grow-micro 4ml - 1.5L suya yazmışsam eğer 4ml 1L Su için , yani bu durumda 1.5 L ye 6ml olması gerekmektedir , aşağıdaki oranlar bu şekildedir lütfen iyi anlayın. )

Kankalar benim net şudur diyebileceğim bir çizelgem yok bitki ne istiyorsa ben ona onu veriyorum bazı bitkiler yetersiz bulurken Bazı bitkilere aynı çizelge ağır gelebilmektedir . Ortalama olarak kendi çizelgemi paylaşıyorum . ve yanına yazacağım su mıktarları herkeste farklı olabılır saksısına göre , benim kullandığım 11L

Gerekli gübreler : Adv 3 lü set ( micro grow bloom ) , Big bud , overdrive , cal mag , b52

Toprak biobizz light mix

İlk 15 gün : boş sulama

15. gun : calmag ve micro grow 1.5-2ml bloom 1ml , 1ml b52 -1L suya (100m su ) yani bu ne demek oluyor , istersenız 1 L ye hazırlayıp 100 ml verın ıstersenız yazan oranların 10 da 1 ini verin 100ml oda )

21. gün
: micro grow 1.5/ 2ml, bloom 1.5ml , 1.5 ml b52 -1L suya (250 300 ml ) 250-300 ml verilecek su miktarı , hazırladığınız gübre , 1 L ye bu oranlar gelecek şekilde hazırlayın , veya 0.5 L suya yazdığım oranların yarısını verip yarım litre suyunda yarısını verebilirsiniz gübreleme oranları bu şekilde olmalıdır.

27.gün : micro grow 3ml , bloom 2ml , b52 2ml , 2 ml calmag -1L suya ( calmag , eğer ıstenırse 30.gun boş sulamadada verılır gidişata göre - pistillenme bu tarihlerde başladıysa aşağıdaki gübrelemeden gidin) ( 500ml )

33. gün
: micro grow 3.5ml , bloom 3ml , b52 2ml ,calmag 2ml -1L suya (pistillenmeye başladıysa 2ml big bud hangı hafta başladıysa o hafta ekle) (650-700ml)

40. gün
: micro 4, grow 4,bloom 4 ml , calmag 2 ml , big bud 2ml , b52 2 ml -1L suya ( 800-900 ml)

51. gün : grow 4ml ,micro 4 ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml -1L suya (1L)

58. gün
: grow 4ml , micro 3ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml , calmag 2ml -1L suya (1250)

64.gün
: grow 3ml , micro 3ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml -1L suya (eğer pistillerin %10 u kadarı kızıla döndüyse big bud yerine overdrive ) (1.5)

70.gün
: micro 4 ml , grow 4 ml , bloom 4 ml , overdrive 2ml , b52 2ml , calmag 2ml -1L suya (1.750)

77.gün
micro 4ml grow 4 ml , bloom 4ml , overdrive 2ml , b52 2ml (overdrive 2 kere max 3 kere kullanıyorum)
ve sonrasında -1L suya
(2L) FLUSH İÇİN TIKLA

Bitki hangi dönem hangi besine ihtiyaç duya öğrenmek için : AHA TAM BURAYA TIKLA

Kankalar tabi her bitkı aynı değildir bu benim ortalama bu gubrelerle kullandığım çizelgedir , baştada dediğim gibi her bitki aynı olmadığı için her bitki için etkili olmayabilir.
Günlere göre gitmeyebilir ve bazen uyumsuz gelebilir her bitki aynı zamanlarda blooma girmez yanında yeşil yazılara göre gidişat sağlayabilirsiniz.
Hocam bir şey sormak istiyorum anladığım kadarıyla 6-7 günde 1 defa mı suluyorsun ? Bu yazdığın su miktarı 21. Gün 27. Gün derken 6 günde 7 günde bir mi suluyorsun yani

Kanka

Administrator
Yönetici
Hayır haftada 1 suluyorsam biri dolu biri boş şekilde benim 3 günde bı kuruyodu

Erfann

Yeni üye
Kanka merhaba , ben daha önce toprak ile yaptım ama şuan cocopeat yapmak istiyorum 20 L airpots saksim var 30 tane.led kullanacağım herşey hazır ama cocopeat ve toprak arasında kaldım coco alırsam çimlendirmeyi nasıl yapayım ve sonrasında gübre ne ve nasıl kullanayim

Ü

Üye silindi 27466

Guest
@Kanka auto bitkilerime terra aquatica ful set gübre verecem ekstra mikorizalı kompost hazırlayıp vermeyi düşünüyorum. 3-4 günde bir ortalama sulama yapacağım için gübreleri ve kompostu aynı anda kullansam sıkıntı olur mu nasıl bir yol izlemeliyim? İki karışımı beraber kullandığımda toprağın EC si yükselir mi ve bu karışım sonucunda suyun ec si bir hayli yüksek olacak

Moderatör tarafında düzenlendi:

centenario

Yeni üye
ÖNEMLİ !!!!! : AŞAĞIDA YANINDA YAZAN GÜBRE MİKTARLARI YANINDAKİ SU MIKTARINA GÖRE DEĞİL 1 LİTREYE GÖRE UYARLANMIŞTIR ( Örnek olarak : grow-micro 4ml - 1.5L suya yazmışsam eğer 4ml 1L Su için , yani bu durumda 1.5 L ye 6ml olması gerekmektedir , aşağıdaki oranlar bu şekildedir lütfen iyi anlayın. )

Kankalar benim net şudur diyebileceğim bir çizelgem yok bitki ne istiyorsa ben ona onu veriyorum bazı bitkiler yetersiz bulurken Bazı bitkilere aynı çizelge ağır gelebilmektedir . Ortalama olarak kendi çizelgemi paylaşıyorum . ve yanına yazacağım su mıktarları herkeste farklı olabılır saksısına göre , benim kullandığım 11L

Gerekli gübreler : Adv 3 lü set ( micro grow bloom ) , Big bud , overdrive , cal mag , b52

Toprak biobizz light mix

İlk 15 gün : boş sulama

15. gun : calmag ve micro grow 1.5-2ml bloom 1ml , 1ml b52 -1L suya (100m su ) yani bu ne demek oluyor , istersenız 1 L ye hazırlayıp 100 ml verın ıstersenız yazan oranların 10 da 1 ini verin 100ml oda )

21. gün
: micro grow 1.5/ 2ml, bloom 1.5ml , 1.5 ml b52 -1L suya (250 300 ml ) 250-300 ml verilecek su miktarı , hazırladığınız gübre , 1 L ye bu oranlar gelecek şekilde hazırlayın , veya 0.5 L suya yazdığım oranların yarısını verip yarım litre suyunda yarısını verebilirsiniz gübreleme oranları bu şekilde olmalıdır.

27.gün : micro grow 3ml , bloom 2ml , b52 2ml , 2 ml calmag -1L suya ( calmag , eğer ıstenırse 30.gun boş sulamadada verılır gidişata göre - pistillenme bu tarihlerde başladıysa aşağıdaki gübrelemeden gidin) ( 500ml )

33. gün
: micro grow 3.5ml , bloom 3ml , b52 2ml ,calmag 2ml -1L suya (pistillenmeye başladıysa 2ml big bud hangı hafta başladıysa o hafta ekle) (650-700ml)

40. gün
: micro 4, grow 4,bloom 4 ml , calmag 2 ml , big bud 2ml , b52 2 ml -1L suya ( 800-900 ml)

51. gün : grow 4ml ,micro 4 ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml -1L suya (1L)

58. gün
: grow 4ml , micro 3ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml , calmag 2ml -1L suya (1250)

64.gün
: grow 3ml , micro 3ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml -1L suya (eğer pistillerin %10 u kadarı kızıla döndüyse big bud yerine overdrive ) (1.5)

70.gün
: micro 4 ml , grow 4 ml , bloom 4 ml , overdrive 2ml , b52 2ml , calmag 2ml -1L suya (1.750)

77.gün
micro 4ml grow 4 ml , bloom 4ml , overdrive 2ml , b52 2ml (overdrive 2 kere max 3 kere kullanıyorum)
ve sonrasında -1L suya
(2L) FLUSH İÇİN TIKLA

Bitki hangi dönem hangi besine ihtiyaç duya öğrenmek için : AHA TAM BURAYA TIKLA

Kankalar tabi her bitkı aynı değildir bu benim ortalama bu gubrelerle kullandığım çizelgedir , baştada dediğim gibi her bitki aynı olmadığı için her bitki için etkili olmayabilir.
Günlere göre gitmeyebilir ve bazen uyumsuz gelebilir her bitki aynı zamanlarda blooma girmez yanında yeşil yazılara göre gidişat sağlayabilirsiniz.
Kanka İlk 15 gün boş sulama yazmışsın Ama root gübresi üstünde sadece ilk 2 hafta verin diyor

Ü

Üye silindi 27466

Guest
@Kanka kankacım ben kaç lt saksı için sulama yaptığını göremedim bu çizelgedeki sulamada kaç lt saksıda kullandın ?
Bitkinin yaşına göre içtiği su değişir. Saksı ve bitkiye oranla sulamanı arttırabilirsin. Mesela auto bitkin 1 aylık oldu diyelim. 15 litre saksın var. Bu evrede misal toprak medyanı haftalık suluyorsan 2 litre haftada yeterli olabilir. Bitkin çiçeğe girdi ve çiçeğin 4. Haftasındasın bu evrede bitkin haftalık 4 litre içebilir 8. Hafta 5-6 litre içebilir. Çizelge üstün körü bu şekilde. Dediğim gibi bitkine ve saksına oranla deneme yanılma yapabilirsin. Toprağını dairesel ve yavaşça sulaman heryere eşit dağılmasını sağlar suladığın suyun %10 kadarı aşağıdan aksın. doğrusu bu şekildedir.

Myhtra

Müptezel
Bitkinin yaşına göre içtiği su değişir. Saksı ve bitkiye oranla sulamanı arttırabilirsin. Mesela auto bitkin 1 aylık oldu diyelim. 15 litre saksın var. Bu evrede misal toprak medyanı haftalık suluyorsan 2 litre haftada yeterli olabilir. Bitkin çiçeğe girdi ve çiçeğin 4. Haftasındasın bu evrede bitkin haftalık 4 litre içebilir 8. Hafta 5-6 litre içebilir. Çizelge üstün körü bu şekilde. Dediğim gibi bitkine ve saksına oranla deneme yanılma yapabilirsin. Toprağını dairesel ve yavaşça sulaman heryere eşit dağılmasını sağlar suladığın suyun %10 kadarı aşağıdan aksın. doğrusu bu şekildedir.
Eyvallah kankam güzel açıklaman için 11 lt saksılarım var sulamayı takip edeceğim bakalım

rebecca

Yeni üye
@Kanka Abi Şöyle yazmışsın mesela ;
"

33. gün : micro grow 3.5ml , bloom 3ml , b52 2ml ,calmag 2ml -1L suya (pistillenmeye başladıysa 2ml big bud hangı hafta başladıysa o hafta ekle) (650-700ml)

"Şimdi abi ben 27.gündeyim.Bugün sulama yapıcam fakat 500ml 33.güne kadar yeterli olamaycak bence. Mesela 30. günde 27.günde verdiğim gibi 500 ml su versem çok mu sulamış olurum.

Kanka

Administrator
Yönetici
@rebecca evet kanka dedıgın doğru mesela senın bıtkın 300 ml alabılıyorsa ya 300 ml gore ayarlayıp vercen yada 500ml gore benımkı gıbı ayarlayıp bunun 300ml sını vercen atıyorum ama benım sana tavsıyem gune gore degıl tıpe gore gıt , gun yanıltır tıp yanıltmaz 1 hafta oncekı takvımden gıdebılırsın

Hyperone

Müptezel
Kanka aşağı yukarı 7 günde bir besleme yapıyorsun , toprak 2-3 günde kuruyor benim , yani 7 günde 2-3 sulama yapmam gerekiyor yaklaşık ,2 boş sulama 1 dolu sulama gibi mi gideyim ?

Bir de bitki 1. ayından sonra alttan su akıcak şekilde sulamak gerekmiyor mu ? 1L su verilecek yazmışsın mesela, benim saksı 4-5L su içiyor , senin oranlar x4 Gibi olmayacak mı ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ** *** ***** hahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** **** hahahaha** **** **
  • Reyis Reyis:
    ******* hahahaha ***** ********* ** ****** **** *******
  • bandaleros bandaleros:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ****** ********** *** **** hahahaha* ****** ********
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
    **** ******** ******* ***** **** ********* **** ******** hahahaha ****** ******** ********* hahahaha ***** ***** ******* ***** ********* ****** hahahaha* *** ****** *** ****** ****** ****** ***** ****** *** ***** *** ********** ******* ******* ***** ** ****** ******** hahahaha* ****** *** ** ******* ****** ****** *** ******** ****** * ***** ****** ********** *** ******** * ** ****** ** *******
  • bandaleros bandaleros:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ********* ***** **
  • Reyis Reyis:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    *** ***** *** hahahaha** ***** ******* ***** ********* ******* ***** ***** ***** ****** ****** *******
  • bandaleros bandaleros:
    *** *** ********* ***** hahahaha ********* **** **** ****** **** ********** ***** *** hahahaha** ***** ******* **
  • bandaleros bandaleros:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
    bandaleros bandaleros: ******** ********** *** *** ** ********** ********* **** *****