Kanka Auto Çizelgesi

Kanka

Administrator
Yönetici
kanka bak senle gunlerdır çok konuşuyoruz sana bılmen gereken bırşey soylıyım ben foruma hıc ayık gırmıyorum bana kısa ve net sor kanka ne istiyosan 3. satıra geçtimmi ilk satır yok oluyo bende , soylemek ıstedıgın şumu , 300 ml su verıceksek yanına 300 ml lık oranı yazmamımı ıstıyosun , kanka bunun hesabını yap işte herkesin ne kadar su verdıgını bılemem ki

Kanka

Administrator
Yönetici
@huroll kanka ister 1 L suya dedıklerımı karıştır , vermen gereken su mıktarı bundan çok daha az ise atıyorum 250 ml vermen gerekıyor , benım verdıgım oranları 4 e bölceksın , neden 4 e ? 250 x 4 = 1000 ml su ( 1 L ) 200 ml suya atıyorum 1.5 ml yazıyosa . 1.5ml max 1L ye gırer demek , yarım litreyede 0.75

Kanka

Administrator
Yönetici
@Likya bunuda şu şekılde anlatayım kankacım , 30 L lık koca saksıda başlayıp fılıze alttan su cıkcak dıye 1 L su verip kök çürümesine yol açacağına ben yeterli olabilcek miktarı yazmışım , hem ne için alttan çıkması gerekiyor topraktaki tuz bırıkmesı vb şeyler için , e bu sure zarfında zaten gubre cok yuklenmiş olmuyorsun zaten

muttymutty

Yeni üye
@Kanka ben söyledigin gübrelere ek olarak voodo juice - piranha - rhino skin - nirvana - bud candy de kullanmak istiyorum ilk defa auto yapacam acaba bu yazdigim gubreler auto da işe yaramaz gibi bi durum var mi? sen bunlardan neden hic bahsetmedin işe yaramaz diye mi yoksa en temel verilmesi gereken gübreleri yazmak icin mi ? birde micro-grow-bloom yerine sensi grow -sensi bloom alacam bi mahsuru var mi ?

Taparapata

Yeni üye
Benim gübreler farklı marka kanka ama yine de aynı çizelgede gittim son 3 hafta calmag vermedim gayet tatmin etti beni someklerin görüntüsü, e tabi hesi yada an gübre kullansam daha da tatmin ederdi ama fukara grow mission passed ++

MrTHC

Yeni üye
@Kanka sayende gübreleme mantığını anladım bunun için teşekkür ederim sadece anlayamadığım tek bir konu var ilk 15 gün ve sonrasındaki ara ara verdiğimiz boş sulamaların miktarını ne kadar vermem gerektiği konusunda beni bilgilendirirsen çok sevinirim.

datça

Yeni üye
peki sormak istediğim birşey var
burda ustalar sürekli gübreli hata görürlerse temiz sulama yaptıklarını ama nadiren temiz sulama yaptıklarını söylüyorlar
benim bildiğim burada öğrendiğim bi gübreli sulama bir temiz sulama mıdır varmı aydınlık getirebilecek

Kanka

Administrator
Yönetici
@metallica kanka bu konu tamamen senle bıtkının arasındaki bağa bağlı dilinden anlaman lazım sana 2 sulamadamı 3 sulamadamı bi gübre istiyo anlatır kımısı var 3 sulamanın 2 sı dolu gıder kımısı var 2 boş 1 dolu gider vegde bloomda bi dolu bi boş giderek terletir herkesin yöntemı farklı bıtkı ne derse o kısaca

datça

Yeni üye
Anladım üstad 50ye yakın bitki kestim auto hep biobizz ilk defa AN serisini kullanıcam
benim sistemim bir gübreli bir temiz ayda 2-3 kere üst üste gübreli sulamamda oluyor hiçbir stres sorun yaşamadan 50-80gr aldım bitki başına
tablon çok güzel kafamdaki bütün soruları yanıtladı flush hakkında konunu da inceledim
aydınlatan konuların için teşekkürler

Kanka

Administrator
Yönetici
@metallica neddemek dostum keşke herkes sen olsa okusa ne yazdığımı gerçekten tecrübemi verdim o cümlelere teşekkürler güzel cümlelerin için

Ü

Üye silindi 22297

Guest
ÖNEMLİ !!!!! : AŞAĞIDA YANINDA YAZAN GÜBRE MİKTARLARI YANINDAKİ SU MIKTARINA GÖRE DEĞİL 1 LİTREYE GÖRE UYARLANMIŞTIR ( Örnek olarak : grow-micro 4ml - 1.5L suya yazmışsam eğer 4ml 1L Su için , yani bu durumda 1.5 L ye 6ml olması gerekmektedir , aşağıdaki oranlar bu şekildedir lütfen iyi anlayın. )

Kankalar benim net şudur diyebileceğim bir çizelgem yok bitki ne istiyorsa ben ona onu veriyorum bazı bitkiler yetersiz bulurken Bazı bitkilere aynı çizelge ağır gelebilmektedir . Ortalama olarak kendi çizelgemi paylaşıyorum . ve yanına yazacağım su mıktarları herkeste farklı olabılır saksısına göre , benim kullandığım 11L

Gerekli gübreler : Adv 3 lü set ( micro grow bloom ) , Big bud , overdrive , cal mag , b52

Toprak biobizz light mix

İlk 15 gün : boş sulama

15. gun : calmag ve micro grow 1.5-2ml bloom 1ml , 1ml b52 -1L suya (100m su ) yani bu ne demek oluyor , istersenız 1 L ye hazırlayıp 100 ml verın ıstersenız yazan oranların 10 da 1 ini verin 100ml oda )

21. gün
: micro grow 1.5/ 2ml, bloom 1.5ml , 1.5 ml b52 -1L suya (250 300 ml ) 250-300 ml verilecek su miktarı , hazırladığınız gübre , 1 L ye bu oranlar gelecek şekilde hazırlayın , veya 0.5 L suya yazdığım oranların yarısını verip yarım litre suyunda yarısını verebilirsiniz gübreleme oranları bu şekilde olmalıdır.

27.gün : micro grow 3ml , bloom 2ml , b52 2ml , 2 ml calmag -1L suya ( calmag , eğer ıstenırse 30.gun boş sulamadada verılır gidişata göre - pistillenme bu tarihlerde başladıysa aşağıdaki gübrelemeden gidin) ( 500ml )

33. gün
: micro grow 3.5ml , bloom 3ml , b52 2ml ,calmag 2ml -1L suya (pistillenmeye başladıysa 2ml big bud hangı hafta başladıysa o hafta ekle) (650-700ml)

40. gün
: micro 4, grow 4,bloom 4 ml , calmag 2 ml , big bud 2ml , b52 2 ml -1L suya ( 800-900 ml)

51. gün : grow 4ml ,micro 4 ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml -1L suya (1L)

58. gün
: grow 4ml , micro 3ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml , calmag 2ml -1L suya (1250)

64.gün
: grow 3ml , micro 3ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml -1L suya (eğer pistillerin %10 u kadarı kızıla döndüyse big bud yerine overdrive ) (1.5)

70.gün
: micro 4 ml , grow 4 ml , bloom 4 ml , overdrive 2ml , b52 2ml , calmag 2ml -1L suya (1.750)

77.gün
micro 4ml grow 4 ml , bloom 4ml , overdrive 2ml , b52 2ml (overdrive 2 kere max 3 kere kullanıyorum)
ve sonrasında -1L suya
(2L) FLUSH İÇİN TIKLA

Bitki hangi dönem hangi besine ihtiyaç duya öğrenmek için : AHA TAM BURAYA TIKLA

Kankalar tabi her bitkı aynı değildir bu benim ortalama bu gubrelerle kullandığım çizelgedir , baştada dediğim gibi her bitki aynı olmadığı için her bitki için etkili olmayabilir.
Günlere göre gitmeyebilir ve bazen uyumsuz gelebilir her bitki aynı zamanlarda blooma girmez yanında yeşil yazılara göre gidişat sağlayabilirsiniz.
1 litre suya 100 ml mi gübra koyacağız , 1 ml mi koyacağız

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • cokorama cokorama:
    ***** ********** * ******* *** *** ******** ******* * ** **** ****** ***** ***** *** * ** ****
  • cokorama cokorama:
    *** *** ** **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** *** ***** *** ****** ***** ********** ******** ******** ****** ****** ***** ******** ********** *** *********** *********** ******* * ***** *****
  • deyorke deyorke:
    ***** **** ** ******** *** ***** ***** ** ** **** dready*** ********** * ******* *** *** ******** ******* * ** **** ****** ***** ***** *** * **
  • Zagartin Zagartin:
    ***** ******* ******* ***** *********** ***** ********** **** *** ***** ****** dready*** *** ***** **********
    +1
  • deyorke deyorke:
    *** ****** *** ********* ******* ******* ***** *********** ***** ********** ****
  • cokorama cokorama:
    dreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydready****
  • cokorama cokorama:
  • deyorke deyorke:
  • Zagartin Zagartin:
  • A AmanBee:
    ********* **** ****** ****** ******** ******** ******** ** ******** *** ***** ***** dreadydreadydreadydreadydreadydready**********
  • T tqual:
  • A AmanBee:
  • deyorke deyorke:
    ********** ********* *** ********** **** **** dready*** **** ****** ****** ******** ******** ******** ** ******** *** ***** *****
  • deyorke deyorke:
    ***** *** dreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydready*********
  • A AmanBee:
    ***** ** ****** ****** *** *********** ****** ********* **** ********* *********** ********
  • deyorke deyorke:
    ****** ********* dready ******** ********* ** *********** ******* ***** ***** ******* **** ********
  • cokorama cokorama:
    ******* *** ***** *** ****** ********* dready ******** *****
  • A AmanBee:
  • A AmanBee:
    ***** ***** ****** ***** ****** ****** ***** *** dready *******
  • T tqual:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** dready* ****** ****** *****
  • A AmanBee:
    ***** *** dready** ****** ********* dready ******** *****
    A AmanBee: ***** *** dready** ****** ********* dready ******** *****