Kanka Auto Çizelgesi

Kanka

Administrator
Yönetici
hee farklı konudakiyle kafam karışmış ben saksıyı 7L dıye kaldı aklımda , 14-15 L saksıda tahmınımce 3 L ye bile cıkabılırsın duruma göre gidişata bakman lazım

Kanka

Administrator
Yönetici
Kanka doğaçlama gıt yaprakları eğıyorsa aşırı sulamadan azaltmanı söyluyor her bıtkı aynı degıl ne desem yalan olur

Gestapo

Yeni üye
Kanka 1 litre mi devam etmemi önerirsin 1.5 mu 1 dersen 1.5a ne zaman gecmeliyim 14 15 litre saksı
1 litre suan fazla veriyorsun. 1 litrelik suyun icerdigi gubreyi emecek kök yoktur ki bitkinde. Toprak kurudukca toprakta bieikiyor o kalintilar. Kokler oraya yaklastigi gibi mayin tarlasina girmis etkisi yaşarlar. Bi düşünsene emilmeyen gubrenin biriktigi topraga girince nolur kökler e?

O aralardami vercez bir dolu bir bosmu yapcaz mesala 30 gün gübreli 33 gün su 37 gün gübreli şekilde kusura bakma soruyorum acemiyim bende yeni basladim

Usta 68 gün bugün besin zehirlenmsi yaşadım ustalar öğle dedi nasıl olmuş ne zaman flaş atayım sence bu ay sonu 90 gün olacak

Ü

Üye silindi 22426

Guest
Kankalar benim net şudur diyebileceğim bir çizelgem yok bitki ne istiyorsa ben ona onu veriyorum bazı bitkiler yetersiz bulurken Bazı bitkilere aynı çizelge ağır gelebilmektedir . Ortalama olarak kendi çizelgemi paylaşıyorum . ve yanına yazacağım su mıktarları herkeste farklı olabılır saksısına

Gerekli gübreler : Adv 3 lü set ( micro grow bloom ) , Big bud , overdrive , cal mag , b52

Toprak biobizz light mix

İlk 15 gün : boş sulama

15. gun : calmag ve micro grow 1.5-2ml bloom 1ml , 1ml b52 (100m su ) yani bu ne demek oluyor , istersenız 1 L ye hazırlayıp 100 ml verın ıstersenız yazan oranların 10 da 1 ini verin 100ml oda )

21. gün
: micro grow 1.5/ 2ml, bloom 1.5ml , 1.5 ml b52 (250 300 ml )

27.gün
: micro grow 3ml , bloom 2ml , b52 2ml , 2 ml calmag(eğer ıstenırse 30.gun boş sulamadada verılır gidişata göre) ( 500ml )

33. gün
: micro grow 3.5ml , bloom 3ml , b52 2ml ,calmag 2ml pistillenmeye başladıysa 2ml big bud hangı hafta başladıysa o hafta ekle (650-700ml)

40. gün
: micro 4, grow 4,bloom 4 ml , calmag 2 ml , big bud 2ml , b52 2 ml ( 800-900 ml)

51. gün : grow 4ml ,micro 4 ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml (1L)

58. gün
: grow 4ml , micro 4ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml , calmag 2ml (1250)

64.gün
: grow 3ml , micro 2-3ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml (eğer pistillerin %10 u kadarı kızıla döndüyse big bud yerine overdrive ) (1.5)

70.gün
: micro 2 ml , grow 2-2.5 ml , bloom 4 ml , overdrive 2ml , b52 2ml , calmag 2ml (1.750)

77.gün
micro grow 1.5 ml , bloom 4ml , overdrive 2ml , b52 2ml (overdrive 2 kere max 3 kere kullanıyorum)
ve sonrasında
(2L) FLUSH İÇİN TIKLA

Bitki hangi dönem hangi besine ihtiyaç duya öğrenmek için : AHA TAM BURAYA TIKLA

Kankalar tabi her bıtkı aynı değildir bu benım ortalama bu gubrelerle kullandığım çizelgedir , baştada dediğim gibi her bitki aynı olmadığı için her bitki için etkili olmayabilir.
Reis benim elimde şuan grow Micro bloom, calmag var sadece. Bitki auto outdoor da yapacağım 2 adet saksı 15l. Para kalmadığı için fazla da birsey alamadım. Toprak biobiz Light Mix. Böcek ilaçları alındı. Bunlar bitki için gelişiminden sonuna kadar yeterli olur mu

Kanka

Administrator
Yönetici
yeterli olur kanka ama bloomda destek ıstıcek versende vermesende sana sömegını verıcek ama daha verımlı sömekler ıstıyosan ılave olarak big bud - overdrive alabılırsın durumuna göre kanka ama kesınlıkle olması gerekmıyor ama olursa guzel olur

Nicomedya4141

Yeni üye
Üstat ; 1L suya 2 ml gübre diyor ise tablo ,
0,50 L suya 1ml gübre vermek gerekli.
0,10 L yani( 100 ml) suya 0.20ml gübre vermeli diyorsun dimi.

Ü

Üye silindi 24687

Guest
Kankalar benim net şudur diyebileceğim bir çizelgem yok bitki ne istiyorsa ben ona onu veriyorum bazı bitkiler yetersiz bulurken Bazı bitkilere aynı çizelge ağır gelebilmektedir . Ortalama olarak kendi çizelgemi paylaşıyorum . ve yanına yazacağım su mıktarları herkeste farklı olabılır saksısına

Gerekli gübreler : Adv 3 lü set ( micro grow bloom ) , Big bud , overdrive , cal mag , b52

Toprak biobizz light mix

15. gun : calmag ve micro grow 1.5-2ml bloom 1ml , 1ml b52 (100m su ) yani bu ne demek oluyor , istersenız 1 L ye hazırlayıp 100 ml verın ıstersenız yazan oranların 10 da 1 ini verin 100ml oda )

21. gün

27.gün
: micro grow 3ml , bloom 2ml , b52 2ml , 2 ml calmag(eğer ıstenırse 30.gun boş sulamadada verılır gidişata göre) ( 500ml )

33. gün
: micro grow 3.5ml , bloom 3ml , b52 2ml ,calmag 2ml pistillenmeye başladıysa 2ml big bud hangı hafta başladıysa o hafta ekle (650-700ml)

40. gün
: micro 4, grow 4,bloom 4 ml , calmag 2 ml , big bud 2ml , b52 2 ml ( 800-900 ml)

58. gün

64.gün
: grow 3ml , micro 2-3ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml (eğer pistillerin %10 u kadarı kızıla döndüyse big bud yerine overdrive ) (1.5)

70.gün
: micro 2 ml , grow 2-2.5 ml , bloom 4 ml , overdrive 2ml , b52 2ml , calmag 2ml (1.750)

77.gün
micro grow 1.5 ml , bloom 4ml , overdrive 2ml , b52 2ml (overdrive 2 kere max 3 kere kullanıyorum)
ve sonrasında
(2L) FLUSH İÇİN TIKLA

Bitki hangi dönem hangi besine ihtiyaç duya öğrenmek için : AHA TAM BURAYA TIKLA

Kankalar tabi her bıtkı aynı değildir bu benım ortalama bu gubrelerle kullandığım çizelgedir , baştada dediğim gibi her bitki aynı olmadığı için her bitki için etkili olmayabilir.
Kanka 3 sorum var '
1-) 15. gun : calmag ve micro grow 1.5-2ml bloom 1ml , 1ml b52 (100m su ) yani bu ne demek oluyor , istersenız 1 L ye hazırlayıp 100 ml verın ıstersenız yazan oranların 10 da 1 ini verin 100ml oda ) ''

demişsin ya. Bu şu mu demek;

15. günden 21. güne kadar bitkine ne kadar su veriyorsan, içine koyacağın gübrenin oranı bu. Yani Ne kadar su vereceğini ben bilemem sadece oranı söylerim.

2-) Eğer bu demekse , tamam bitkiden bitkiye değişkenlik gösterir su ihtiyacı fakat aşağı yukarı bir şey söylenemez mi ? 10 Litre saksı için ne kadar su verilmeli mesela ?

3-) Atıyorum 10 litre saksı için 2 litre su verilir dedin. Bu 2 litre suyu bir anda verip 1 hafta sulama yapmayacak mıyım yoksa 1 hafta boyunca peyder pey toplamda 2 litfe su mu vereceğim ?

Kanka

Administrator
Yönetici
@huroll
1- aynen brocum kımısının 2 gunde 1 kımısının 4 gunde 1 kurur toprağı sen günleri önemseme kanka günleri unut 1 dolu 1 boş giderek oranları takip et , ortalama 3 gunde kurur diye 6 şar gün atlayıp gittim 1 dolu 1 boş
2-
3- kanka 10 L saksın varsa aşağı yukarı yazdığım oranlar sponsor bi durum olmazsa aşırı kök salması gibi bu oranlar yeterli bende 11L kullanarak baz aldım . Kanka suyun fazlamı az gelecegını bıtkı sana yapraklarını eğerek söyler bu konuda endişe yapma

Ü

Üye silindi 24687

Guest
Kankalar benim net şudur diyebileceğim bir çizelgem yok bitki ne istiyorsa ben ona onu veriyorum bazı bitkiler yetersiz bulurken Bazı bitkilere aynı çizelge ağır gelebilmektedir . Ortalama olarak kendi çizelgemi paylaşıyorum . ve yanına yazacağım su mıktarları herkeste farklı olabılır saksısına göre , benim kullandığım 11L

Toprak biobizz light mix

21. gün

27.gün
: micro grow 3ml , bloom 2ml , b52 2ml , 2 ml calmag( calmag , eğer ıstenırse 30.gun boş sulamadada verılır gidişata göre - pistillenme bu tarihlerde başladıysa aşağıdaki gübrelemeden gidin) ( 500ml )

33. gün
: micro grow 3.5ml , bloom 3ml , b52 2ml ,calmag 2ml (pistillenmeye başladıysa 2ml big bud hangı hafta başladıysa o hafta ekle) (650-700ml)

40. gün

58. gün

64.gün

70.gün

77.gün
ve sonrasında
(2L) FLUSH İÇİN TIKLA

Günlere göre gitmeyebilir ve bazen uyumsuz gelebilir her bitki aynı zamanlarda blooma girmez yanında yeşil yazılara göre gidişat sağlayabilirsiniz.
@Kanka Mesela 21. gün : micro grow 1.5/ 2ml, bloom 1.5ml , 1.5 ml b52 (250 300 ml ) buradan çiçeğimize, içine 0.5 ml b52 koyduğumuz 300 ml su vereceğimizi anlamamız gerekiyor sanırım da kafama takılan direkt litrelik ölçüleri söylemek yerine böyle 200-300-1250 ml gibi su ölçüleri vermen. Yani saksım kaç litre olursa olsun bu ölçülerde su vermeyi önerdiğin bir çizelge bu doğru mu anlıyorum ?
Eğer öyle ise 21. Gün verdim diyelim gübreli 300 ml su kuruduktan sonra bir de gübresiz boş 300 ml vereceğim değil mi ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha****** ********** **** ********* ******* *** *** **** ****** hahahaha* ******* hahahaha********* * ******* hahahaha** ******* ***** ***** hahahaha *** ******
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ******* hahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
    **** ********** ***** ***** hahahaha** *** ****** **** ***** ********* ******* **** ******** ****** hahahaha
    +1
  • T Turco:
    *** **** ******** ******** ***** ******* hahahaha****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha hahahaha* ******** * ****** **** ******* hahahaha****** *** ****** ******* *********
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** ****** ** **** ********* **** *** ******* ****** ********* ********* **** ******** ******** ***** ******* hahahaha****
  • T Turco:
    ******* ****** hahahaha** **** *** **** hahahaha** ****
    +1
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ****** hahahaha* **** ** hahahaha ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ****** **** hahahaha ****** ********** ********* ****** ****** ***** hahahaha**** *******
  • T Turco:
    ******** ***** ** ** * *** **
  • T Turco:
    hahahaha*** *****
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    **** hahahaha* **** ***** **** ********** ********** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • NewGardener NewGardener:
    ********* hahahaha ******* ****** *****
    ***** ** hahahaha** ****** **
    hahahaha* ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha* hahahaha* **** ***** **** ********** ********** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • T Turco:
  • Bomberx Bomberx:
  • bandaleros bandaleros:
    +1
  • C chef26:
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    T Turco: hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha