Kanka Auto Çizelgesi

Kanka

Administrator
Yönetici
ÖNEMLİ !!!!! : AŞAĞIDA YANINDA YAZAN GÜBRE MİKTARLARI YANINDAKİ SU MIKTARINA GÖRE DEĞİL 1 LİTREYE GÖRE UYARLANMIŞTIR ( Örnek olarak : grow-micro 4ml - 1.5L suya yazmışsam eğer 4ml 1L Su için , yani bu durumda 1.5 L ye 6ml olması gerekmektedir , aşağıdaki oranlar bu şekildedir lütfen iyi anlayın. )

Kankalar benim net şudur diyebileceğim bir çizelgem yok bitki ne istiyorsa ben ona onu veriyorum bazı bitkiler yetersiz bulurken Bazı bitkilere aynı çizelge ağır gelebilmektedir . Ortalama olarak kendi çizelgemi paylaşıyorum . ve yanına yazacağım su mıktarları herkeste farklı olabılır saksısına göre , benim kullandığım 11L

Gerekli gübreler : Adv 3 lü set ( micro grow bloom ) , Big bud , overdrive , cal mag , b52

Toprak biobizz light mix

İlk 15 gün : boş sulama

15. gun : calmag ve micro grow 1.5-2ml bloom 1ml , 1ml b52 -1L suya (100m su ) yani bu ne demek oluyor , istersenız 1 L ye hazırlayıp 100 ml verın ıstersenız yazan oranların 10 da 1 ini verin 100ml oda )

21. gün
: micro grow 1.5/ 2ml, bloom 1.5ml , 1.5 ml b52 -1L suya (250 300 ml ) 250-300 ml verilecek su miktarı , hazırladığınız gübre , 1 L ye bu oranlar gelecek şekilde hazırlayın , veya 0.5 L suya yazdığım oranların yarısını verip yarım litre suyunda yarısını verebilirsiniz gübreleme oranları bu şekilde olmalıdır.

27.gün : micro grow 3ml , bloom 2ml , b52 2ml , 2 ml calmag -1L suya ( calmag , eğer ıstenırse 30.gun boş sulamadada verılır gidişata göre - pistillenme bu tarihlerde başladıysa aşağıdaki gübrelemeden gidin) ( 500ml )

33. gün
: micro grow 3.5ml , bloom 3ml , b52 2ml ,calmag 2ml -1L suya (pistillenmeye başladıysa 2ml big bud hangı hafta başladıysa o hafta ekle) (650-700ml)

40. gün
: micro 4, grow 4,bloom 4 ml , calmag 2 ml , big bud 2ml , b52 2 ml -1L suya ( 800-900 ml)

51. gün : grow 4ml ,micro 4 ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml -1L suya (1L)

58. gün
: grow 4ml , micro 3ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml , calmag 2ml -1L suya (1250)

64.gün
: grow 3ml , micro 3ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml -1L suya (eğer pistillerin %10 u kadarı kızıla döndüyse big bud yerine overdrive ) (1.5)

70.gün
: micro 4 ml , grow 4 ml , bloom 4 ml , overdrive 2ml , b52 2ml , calmag 2ml -1L suya (1.750)

77.gün
micro 4ml grow 4 ml , bloom 4ml , overdrive 2ml , b52 2ml (overdrive 2 kere max 3 kere kullanıyorum)
ve sonrasında -1L suya
(2L) FLUSH İÇİN TIKLA

Bitki hangi dönem hangi besine ihtiyaç duya öğrenmek için : AHA TAM BURAYA TIKLA

Kankalar tabi her bitkı aynı değildir bu benim ortalama bu gubrelerle kullandığım çizelgedir , baştada dediğim gibi her bitki aynı olmadığı için her bitki için etkili olmayabilir.
Günlere göre gitmeyebilir ve bazen uyumsuz gelebilir her bitki aynı zamanlarda blooma girmez yanında yeşil yazılara göre gidişat sağlayabilirsiniz.

Son düzenleme:

Marazzssc

Müptezel
Kanka cicege girdikden sonra grow gubresini kesicekmiyiz bazilari kesiyo bazisi kesmiyo ben biobiz kullaniyorum bu arada

Ü

Üye silindi 22479

Guest
kanka eline sağlık
hangi toprakla başladın onu belirtmemişsin yenı growerlar için daha acık olabilir.

barker

Yeni üye
Kankalar benim net şudur diyebileceğim bir çizelgem yok bitki ne istiyorsa ben ona onu veriyorum bazı bitkiler yetersiz bulurken Bazı bitkilere aynı çizelge ağır gelebilmektedir . Ortalama olarak kendi çizelgemi paylaşıyorum .

Gerekli gübreler : Adv 3 lü set ( micro grow bloom ) , Big bud , overdrive , cal mag , b52

Toprak biobizz light mix

15. gun : calmag ve micro grow 1.5-2ml bloom 1ml , 1ml b52

Selamlar eline emeğine sağlık çok iyi oldu. Fakat aklıma takıldı 15. gün ilk gübreli sulamada Calmag kullanma sebebini nedir kanka

El_Takashi

Kıdemli Üye
Kankalar benim net şudur diyebileceğim bir çizelgem yok bitki ne istiyorsa ben ona onu veriyorum bazı bitkiler yetersiz bulurken Bazı bitkilere aynı çizelge ağır gelebilmektedir . Ortalama olarak kendi çizelgemi paylaşıyorum .

Toprak biobizz light mix

22. gün : micro grow 1.5/ 2ml, bloom 1.5ml , 1.5 ml b52

30.gün : micro grow 3ml , bloom 2ml , b52 2ml , 2 ml calmag(eğer ıstenırse 27.gun boş sulamadada verılır gidişata göre)

37. gün : micro grow 4ml , bloom 3ml , b52 2ml ,calmag 2ml pistillenmeye başladıysa 2ml big bud hangı hafta başladıysa o hafta ekle

44. gün : micro 4, grow 4,bloom 4 ml , calmag 2 ml , big bud 2ml , b52 2 ml

51. gün : grow 4ml ,micro 4 ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml

58. gün : grow 4ml , micro 4ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml , calmag 2ml

65.gün : grow 3ml , micro 2-3ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml (eğer pistillerin %10 u kadarı kızıla döndüyse big bud yerine overdrive )

72.gün : micro 1.5 ml , grow 2-2.5 ml , bloom 4 ml , overdrive 2ml , b52 2ml , calmag 2ml

80.gün micro grow 1.5 ml , bloom 4ml , overdrive 2ml , b52 2ml (overdrive 2 kere max 3 kere kullanıyorum)
ve sonrasında
FLUSH İÇİN TIKLA

Bitki hangi dönem hangi besine ihtiyaç duya öğrenmek için : AHA TAM BURAYA TIKLA

Kankalar tabi her bıtkı aynı değildir bu benım ortalama bu gubrelerle kullandığım çizelgedir , baştada dediğim gibi her bitki aynı olmadığı için her bitki için etkili olmayabilir.
Selam hocam cok iyi fakat işk pistiller çıktı ama big bud 1.hafta verılmez yazıyo ? Vereyım mı ?

Kanka

Administrator
Yönetici
@Aguş demek ıstedıgını anladım ama aynı dönemde kişi gübre artışına gitmişse renk açılma gözlenmez yanıltıcı olabilir

ewening

Üye

Toprak biobizz light mix

30.gün : micro grow 3ml , bloom 2ml , b52 2ml , 2 ml calmag(eğer ıstenırse 27.gun boş sulamadada verılır gidişata göre)

37. gün : micro grow 4ml , bloom 3ml , b52 2ml ,calmag 2ml pistillenmeye başladıysa 2ml big bud hangı hafta başladıysa o hafta ekle

65.gün : grow 3ml , micro 2-3ml , bloom 4ml , b52 2ml , big bud 2ml (eğer pistillerin %10 u kadarı kızıla döndüyse big bud yerine overdrive )

72.gün : micro 1.5 ml , grow 2-2.5 ml , bloom 4 ml , overdrive 2ml , b52 2ml , calmag 2ml

80.gün micro grow 1.5 ml , bloom 4ml , overdrive 2ml , b52 2ml (overdrive 2 kere max 3 kere kullanıyorum)
ve sonrasında
FLUSH İÇİN TIKLA

Kankalar tabi her bıtkı aynı değildir bu benım ortalama bu gubrelerle kullandığım çizelgedir , baştada dediğim gibi her bitki aynı olmadığı için her bitki için etkili olmayabilir.

Toprak biobizz light mix

ve sonrasında
FLUSH İÇİN TIKLA

peki bu sulamaları kaç lt olarak yapıyorsun ve saksın kaç lt kaç kanka ortamala 7 gunde bir veriyorsun 15 lt saksıya 7 günde bir kaç lt su vermek lazım

Grow Muhabbetleri
Help Users
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!