Kalitesiz Led, Tolga Deniz ve Bir Soru

Arkadaşlar herkese merhaba,

Yaklaşık iki yıldır CFL sistem ile grow yapıyorum. CFL sistem kullananlar bilir özellikle çiçeklenme döneminde ampüller ile her gün oynamak biraz yorucu o yüzden son iki ağacımı sarı sitedeki Tolga Deniz'den aldığım ucuz ve çin malı led ile yapmak istedim.

Öncelikle şunu söyleyeyim aldığım LED ağacın etkisini çok yükseltti ama hasatta inanılmaz bir düşüş yaşadım. Aynı ağaçlardan 300w CFL ile ortalama 70g alırken 200w LED ile 25-30 gr alır oldum ki uyguladığım teknikler ve gübre programı hiç değişmedi.

Şimdi Zkttlez ağacım var ve son iki haftasına girdi. Ondan da 25-30 gr bir şey bekliyorum ama bir önceki Zkittlez'den 80 gr. almıştım. Son iki hafta kala yanlara CFL taksam hasat miktarını sizce arttırır mı?

Kankam cfl guzel bende ilkte cfl yapmistim 30 35 falan almistim 3 tane cfl ile. Ama sana tavsiyem cfl alcagina torch al sari kanka. Koy kabinin içine 50 60 gr aldım ben toch ile o yuzden onu daha cok tavsiye ediyom. Kapağini da sök tak ledin yaninda onlar baya iş gorur.

benim zkitlez auto. foto da yok açıkçası hiç çekmiyorum.

torch dediğin ışıkları deneyebilirim ama şimdi son 2 hafta kala torch veya cfl koysam bu dandik ledin yanına hasatı arttırır mı? Yani hala sömekler şişme eğiliminde midir yoksa artık kendini tamamen thc'ye mi veriyor? bildiğim kadarıyla 4-6 haftada şişiyor 6-8 haftada da eskisi kadar şişmiyor ve kendini thc yapımına veriyor. ben de son iki haftadayım. bundan eminim :)

Apollonled

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese merhaba,

Yaklaşık iki yıldır CFL sistem ile grow yapıyorum. CFL sistem kullananlar bilir özellikle çiçeklenme döneminde ampüller ile her gün oynamak biraz yorucu o yüzden son iki ağacımı sarı sitedeki Tolga Deniz'den aldığım ucuz ve çin malı led ile yapmak istedim.

Öncelikle şunu söyleyeyim aldığım LED ağacın etkisini çok yükseltti ama hasatta inanılmaz bir düşüş yaşadım. Aynı ağaçlardan 300w CFL ile ortalama 70g alırken 200w LED ile 25-30 gr alır oldum ki uyguladığım teknikler ve gübre programı hiç değişmedi.

Şimdi Zkttlez ağacım var ve son iki haftasına girdi. Ondan da 25-30 gr bir şey bekliyorum ama bir önceki Zkittlez'den 80 gr. almıştım. Son iki hafta kala yanlara CFL taksam hasat miktarını sizce arttırır mı?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E Eagle:
    A.s
  • E Ertemine:
    Kanka torch tanesi 55-60₺ Ben 1 bitki için 3 sarı 2 beyaz kullanıyorum 300₺ de kablo alsan 10₺ Fiş vs cart curt 350₺ tutar yani ben horoz kullanıyorum noas marka kullanan da var
  • OttoMan47 OttoMan47:
    Aleyküm selam gardaş
  • Türkkubar? Türkkubar?:
    Yokmu yaglı gubar kanalı :)
  • OttoMan47 OttoMan47:
    Hoş geldin
  • OttoMan47 OttoMan47:
    Bana gel :)
  • Xcd Xcd:
    var
  • Türkkubar? Türkkubar?:
    ıhh'tan
  • OttoMan47 OttoMan47:
    Kuru buzu kapta gel
  • E Eagle:
    Brom sagoladin ufkumu actin var ol
    Ertemine' Alıntı:
    Kanka torch tanesi 55-60₺ Ben 1 bitki için 3 sarı 2 beyaz kullanıyorum 300₺ de kablo alsan 10₺ Fiş vs cart curt 350₺ tutar yani ben horoz kullanıyorum noas marka kullanan da var
    +1
  • Kanka Kanka:
    Sorun uyuşturucuysa çare var :D
    +1
  • OttoMan47 OttoMan47:
    @Xcd abi nasılsın
  • Türkkubar? Türkkubar?:
    Harmanlıkdan kireç gibi olduk amcalar
  • secretgrower secretgrower:
    Kanka sarı ve beyaz aynı devrede birlikte kullanıyorsun değil mi
    Ertemine' Alıntı:
  • Xcd Xcd:
    iyi olmaya çalışıyorum kanka yorgunum çok
  • Xcd Xcd:
    sen nasılsın?
  • OttoMan47 OttoMan47:
    Uyuşturucu+tutşturucu kanka dan sorulur :)
  • E Ertemine:
    Eagle' Alıntı:
    Brom sagoladin ufkumu actin var ol
    rica ederim bağlantıda sıkıntı yaşarsan yutubdan kurtar videolar var bağlantı için
  • OttoMan47 OttoMan47:
    Allah iyilik versin abi şükür iyiyim bende
  • Demo5798 Demo5798:
    Selamünaleyküm
  • E Eagle:
    Yok kanka beyazlari veg de sarilari blomda kullaniyormus
    secretgrower' Alıntı:
    Kanka sarı ve beyaz aynı devrede birlikte kullanıyorsun değil mi
  • OttoMan47 OttoMan47:
    Aleyküm selam
  • Türkkubar? Türkkubar?:
    Alykmselm