Kabinin içe doğru çekilmesi

Losete00

Üye
Arkadaşlar kabin 100x100x180 Green box
350m3 S&P Td-350 çıkış
220 m3 tornado giriş 1m Boru takılı
Beyler sorum şu iki havalandırmayı açtığımda kabin içe doğru çekiliyor.Pet şişeyi alıp içimize çekerken içe doğru buzusmesi gibi.Sizce giriş fanmı yetersiz yoksa herşey yolunda mı?

mr.peops

Üye
cano bahsettigin sey negatif basınç alana göre havalandirma uymamis anlasilan elindeki havalandirma cihazlarini. elektrik baglanti yerinde l.a l.b gibi girisler vardir l.a daha hizli. l.b daha yavas calistirir o baglantilara bak bi girisi yukselt veya cikisi düşür

higthead

Jolly Green
Dostum alanına gore 350m3 cıkıs dosgru. Giriş ise 200m3 oda dogru ama Giris tornado fan ıyı bır fan degıldır ve yazan m3 dogru degıldır bırde ustune hava kanalı takmıssın ıyıcene debısını dusurdugun ıcın kabının vakumlama yapıyor. Dostum gırıs fanın hava kanalını cıkar dırek kullan.

Losete00

Üye
Dostum alanına gore 350m3 cıkıs dosgru. Giriş ise 200m3 oda dogru ama Giris tornado fan ıyı bır fan degıldır ve yazan m3 dogru degıldır bırde ustune hava kanalı takmıssın ıyıcene debısını dusurdugun ıcın kabının vakumlama yapıyor. Dostum gırıs fanın hava kanalını cıkar dırek kullan.
Üstad öylede giriş yanda çıkış üstte,ben şimdi boruyu çıkarsam,bu sefer temiz hava çekilmez diye düşünüyorum.boru pencereye takılı.Temiz hava ceksin diye.Birde karbon filtre takılı değil.

Losete00

Üye
Boruyu çıkardım cok ses yapıyor ve biraz temiz hava ihlali yaşıyoruz ama olsun busefer vakum yapmadi

higthead

Jolly Green
ooooo dostum gırıs fanın havası dısarıdan alınmazzz oda ıcınden alınır. Sen taa pencereden hava kanalı uzatıp gırıs verıyorsan zaten o tornado fan kendıne hayrı yok bıde hava kanalı uzattın olmaz debısını zaten sen 70-80m3 lere dusurmussun bu sekıl kullanarak. İşte bu yüzden ses ıvır zıvır m3 dusmesi yaşamamanız ıcın https://www.drkarbonfiltre.com sponsorumuz dıyoruz bu işin gerçekten ehli.

Dostum oda ıcınde zaten temız hava varrrrr. Gırıs fanların havası dısarıdan alınmaz oda ıcınden alınır.

Losete00

Üye
ooooo dostum gırıs fanın havası dısarıdan alınmazzz oda ıcınden alınır. Sen taa pencereden hava kanalı uzatıp gırıs verıyorsan zaten o tornado fan kendıne hayrı yok bıde hava kanalı uzattın olmaz debısını zaten sen 70-80m3 lere dusurmussun bu sekıl kullanarak. İşte bu yüzden ses ıvır zıvır m3 dusmesi yaşamamanız ıcın https://www.drkarbonfiltre.com sponsorumuz dıyoruz bu işin gerçekten ehli.

Dostum oda ıcınde zaten temız hava varrrrr. Gırıs fanların havası dısarıdan alınmaz oda ıcınden alınır.
Ozaman bizim tahliye havayı dışarı atmamız lazım doğrumudur hocam?

higthead

Jolly Green
Pencereden dısarı veya pencerenın hemen yanına kadar uzat hava kanalını ama hava kanalını 4-5 mt uzatma ki fanın debisi düşmesin. olmadı kabını pencerenın yakınına yaklastır.

Losete00

Üye
Pencereden dısarı veya pencerenın hemen yanına kadar uzat hava kanalını ama hava kanalını 4-5 mt uzatma ki fanın debisi düşmesin. olmadı kabını pencerenın yakınına yaklastır.
Reis kabin pencerenin yanında zaten.Girise 20 cm boru baglayıp üstten salladım.Cıkısa 1 mt boru baglayıp pencere kenarına verdim.Yok buseferde kabin vakum yerine şişiyor

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Dostum cıkıs borun kabınden cıktıgı gıbı 90 derece dondurmussun ve buda debı dusmesı ıle kabını sısırır. dostum kabını bıraz sola cek ve cıkıs hava kanalını yumusak sekılde pencereye dondurki sert donuslerde hava donum yerıne carpıp debı dusurmesın anladın dımı mantıgı. Birde bıdahakı grow su cıkıs fanını degıstır. cıkıs fanını gırıste kullanırsın 1 dusuk hızda.

XxanfaresS

Kıdemli Üye
Reis kabin pencerenin yanında zaten.Girise 20 cm boru baglayıp üstten salladım.Cıkısa 1 mt boru baglayıp pencere kenarına verdim.Yok buseferde kabin vakum yerine şişiyor
Kanka çıkış fanını kabine koy karbon filtreyi direk fana bağla. Boruyu fanın ittiği yöne tak. Biraz da uzat sorun çözülecektir bence.

XxanfaresS

Kıdemli Üye
Ben karbon filtre kullanmamama ramen bu aralıkta m3 fan aldığım için problem yaşadım. Kabinimi kuculttum ve cikis fanini l1e bağladım. Giris fanina ise sineklik taktim. Çözümler basit aslında kabinin sisiyorsa giris fanina bir sineklik takip veya kadın çorabı debisini dusurebilirsin. Kabinin vakum yapiyorsa cikis faninin havayı çektiği tarafa yani kabine doğru boru ekliyorsun debisi düşüyor. Bol şans hasatın bol olsun kanka.
@higthead ustam dilimin döndügünce :) :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ******* ***** ****** ***** **** ******** ***** **** ********* *** ******** ********* ***** **** ***** ***** ******** ******* *** ******* **** **********
  • gecemavisi gecemavisi:
  • gecemavisi gecemavisi:
  • gecemavisi gecemavisi:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    **** ****** ** ******* ** dready***
  • gecemavisi gecemavisi:
  • gecemavisi gecemavisi:
  • gecemavisi gecemavisi:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    **** dready* ***** ****** *******
  • gecemavisi gecemavisi: