Kabin kurulumu üzerine sorular

Avare

Doktor
Nihayet kabinimi ve malzemelerimi temin ettim
Işığım mars hydro ts1000
Fan SP silent 250
Aktif karbon 300 küsür emin olamadım henüz
Kabinim hydroshot 80x80x180
İrili ufaklı saksılar
Usp fan bir tane
Isı ve nem ölçer
Toprak henüz almadım en kötü ihtimalle a101 torfu perlit ve solucan karışımı yapacağım
Güvercin boku edindim bir miktar
Toz yarasa gübresi düşünüyorum bloom için
Ve keçi boynuzu özü takviyesi
Ayriyetten ev yapımı calmag yapıcam forumda konusu vardı.
Şuan bazı durumlardan dolayı grow shop a gidip gübre alamıyorum nasipse önümüzdeki maçlarda hazır set düşünüyorum.

Şimdi gelelim sorularıma

1- fanın yanında ekstra dışı kaplamalı şekilden şekile giren bir hortum gibi bişi var buna gerek var mı yada ne işe yarıyor?

2- karbon filtreyi fanın girişine mi bağlamak daha mantıklı yoksa çıkışına mı?

3- diyelim ki karbon filtreyi çıkışa bagladık filtrenin giriş yeri yukarı bakacak şekilde diklemesine koymanın bir sakıncası olur mu?

4- 3lü yada 5li priz kabinin içinde mi olması gerekiyor içinde olursa nemden vs bir sorun yaşar mıyım?

5-ısı ve nem ölçeri kabin içerisinde tam olarak nereye konumlandırmak gerekmektedir?

6-nem makinesi henüz almadığım için nem olayını ıslak havlu ile halletmeyi düşünüyorum ekstra bir kaba su koyup nem sağlayabilmek mümkün mü?

7-usb fanın direkt bitkilere vurması bitkiler açısından problem teşkil eder mi? Yukarı aşşağı açı fark eder mi ve ne kadar uzağa koymam gerekmektedir?

8- zaman ayarlı priz mekanik üzerinde tırnak benzeri şeyler var bunun ayarlaması nasıl yapılmaktadır ve elektrikler kesilirse ne yapmalıyım?

9- bitkilerin sulamasını ışıklar açıkken mi yoksa kapalıyken mi yapmak daha iyidir?

10- kabin pencere duvarına bitişik şekilde ışıklar açıkken çadır kapısını açmam komşular tarafından ufo ihbarı yapılmasına neden olur mu? Yada gündüz ışık açıkken kapıyı açtığımda yinede dışarı ışıktan yana etiket olur muyum?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler kankalar
Bunlara ilaveten eklemek istedikleriniz varsa seve seve dinlemeye hazırım
Dumanınız daim olsun...

Myhtra

Müptezel
1-foto at öyle bakalım.
2-karbon filtre çıkışa takılır veg döneminde ihtiyacın olmayacak çiçeğe geçince takarsın.
3-kabinde yatay duruşu en yüksek performans vereceği noktadır.
4-yaşamazsın.
5-nem ölçerinde prob uç var ise bitkinin hizasına konumlandır bitkiye en yakın noktaya koymaya çalış.
6-değil havlu yaparsan daha iyi olur yada nem mk.
7-köşe direklerinden birisine tak. Bitkiyi hafiften sallasın ama çok değil.
8-aşağı indirdiğin tırnaklar çalışacağı saati temsil eder. Elektrik gittiğinde tekrar saat ayarı yaparsın.
9-kapalıyken daha verimli oluyor. Işık açılmadan 1-2 saat öncesinde yapıyorum ben.
10-evet çünkü normal oda ışığı gibi olmaz. Daha iyi konumlandırırsan senin için iyi olur.

Klassman, plagron,canna falan al kanka topragini. 10 numara sistemin var, toprak onemli detay atlama.
En azindan grow,bloom,micro gubre al kanka hangi markadan olursa olsun.
Hadi yeni sistemin hayirli olsun. Takipteyz. :)

Avare

Doktor
1-foto at öyle bakalım.
2-karbon filtre çıkışa takılır veg döneminde ihtiyacın olmayacak çiçeğe geçince takarsın.
3-kabinde yatay duruşu en yüksek performans vereceği noktadır.
4-yaşamazsın.
5-nem ölçerinde prob uç var ise bitkinin hizasına konumlandır bitkiye en yakın noktaya koymaya çalış.
6-değil havlu yaparsan daha iyi olur yada nem mk.
7-köşe direklerinden birisine tak. Bitkiyi hafiften sallasın ama çok değil.
8-aşağı indirdiğin tırnaklar çalışacağı saati temsil eder. Elektrik gittiğinde tekrar saat ayarı yaparsın.
9-kapalıyken daha verimli oluyor. Işık açılmadan 1-2 saat öncesinde yapıyorum ben.
10-evet çünkü normal oda ışığı gibi olmaz. Daha iyi konumlandırırsan senin için iyi olur.
Çok teşekkür ederim kanka

Avare

Doktor
Klassman, plagron,canna falan al kanka topragini. 10 numara sistemin var, toprak onemli detay atlama.
En azindan grow,bloom,micro gubre al kanka hangi markadan olursa olsun.
Hadi yeni sistemin hayirli olsun. Takipteyz. :)
Kankam en yakın grow shop 2 saat aşşağı yukarı ve arabam bir süreliğine hizmet dışı :D

Şimdi ilk elin günahı olmaz diyerekten elimdeki boklu dere haze,kenar mahalle haze ve çorbacının kushu isimli genetikler ile sog planlıyorum karbon filtreye pek güvenemedim ikinci el olduğu için. Aldığım eleman 6 ay kullanılıp iki grow yapıldı dedi.

İkinci growu daha özenerek nem makinesi, kaliteli toprak ve biobiz gübreler eşliğinde tek bitki olarak planlıyorum. Hayırlısı bakalım

Kankam en yakın grow shop 2 saat aşşağı yukarı ve arabam bir süreliğine hizmet dışı :D

Şimdi ilk elin günahı olmaz diyerekten elimdeki boklu dere haze,kenar mahalle haze ve çorbacının kushu isimli genetikler ile sog planlıyorum karbon filtreye pek güvenemedim ikinci el olduğu için. Aldığım eleman 6 ay kullanılıp iki grow yapıldı dedi.

İkinci growu daha özenerek nem makinesi, kaliteli toprak ve biobiz gübreler eşliğinde tek bitki olarak planlıyorum. Hayırlısı bakalım
En iyisini sen bilirsin kanka bendeki naçizane tavsiye:) karbonu kafana takma en kotu seni 1 grow götürr. Eger 2 grow yapilmissa seni baya idare eder o.

Avare

Doktor
Fanı bu şekilde konumlandırıp boruyu dışarı verdim.

Üstten bu şekilde çıkardım çıkışı

Işığı da bu şekilde konumlandırıp altına 9 tane 7lt saksı koydum ışığı saksı bitiminden 50 cm civarı mesafede bıraktım bitkiler büyüdükçe yukarı doğru çekerim.

Değerli yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum canlar
@Xcd
@Yesil888
@Mordecai
@Uranyum Kamil

Kanka oncelikle eline saglik.
Karbon filtre takacagin zaman nereye koyacaksın? Karbona fanin uflemeyecek icinden cekecek sekilde olmali. Bunu şimdi tasarlamassan cicege girdigi zaman zorlanırsın. Simdi takip calistirma karbonu ama nereye takacagin kafanda belli olsun. Karbon icerde fan disarda kalabilir yada ikisini icerde bi sekil yaparsin filtrenin de masalhhi vvar :)
Bide en azindan ortadaki saksiyi çıkar azcikta olsa hem senin icin hem bitki icin hava alma alani kalsin.ts 1000 icin onerilen
Çimlenme----- Işık Gücü : % 25 ----- 80-90 cm
Fidan ---------------Güç : % 50 ------70-80 cm
Veg ----------------Güç : % 75 ------ 60-70 cm
Erken Çiçek ------- Güç : % 85 ------ 50 - 55 cm
Geç Çiçek ---------Güç : % 100 ----- 45 - 50 cm sen tabi bitkinjn durumunu takip eder ona göre hareket edersin. Hadi hayırlı growlar:))

Avare

Doktor
Kanka fanı zor sığdırdım içeri daha ufak bir kabin olsa girmezmiş :) çiçek zamanı fanı kabinin üzerine koyup karbonu içerde bırakmayı düşünüyorum.
Sadece yerleri değişmiş olucak fazla zorlayacağını sanmıyorum. Tohumlar regular olduğu için 9 saksı attım kanka içlerinden illa ki erkek çıkar o zaman yer açılır bayaa diye düşünüyorum zaten bendeki şans ile 9 erkek bile olur :D

Mesafe olayını yazman süper olmuş kankam ışığı yükseğe alayım bari
Dehşet heyecanlı ve umut doluyum sonunda bizim de çiçeklerimiz açacak...

Yesil888

Ordinaryüs
Yukari taktigin fan giris fani ise, yalnis, giris fanini alttan, yani temiz havayi alttan vereceksin. Cikis fani kabini disinda, ve karbon filtre kabinin icinde olacak.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka giris fani su anda daha önemli, kizlarin temiz havaya ihtiyaci var, yoksa gelismezler. Giren hava zaten bir sekilde cikacak disari.

Avare

Doktor
Ses sorunun yoksa hemen al :))
Kanka eve 12 de gidicem malum vardiya :( ilk işim o olacak. Ses neredeyse hiç yok kanka hafiften bir hava sesi. Hala inanamıyorum bu kadar sessiz olmasına :D

Kanka giris fani su anda daha önemli, kizlarin temiz havaya ihtiyaci var, yoksa gelismezler. Giren hava zaten bir sekilde cikacak disari.

Abi zaten henüz toprak bile yok saksılarda :)
Kabini kapatıp denedim vakum falan da yapmayınca iş görür diye düşündüm olmadı ufak vantiyi girişin önünde konumlandırırım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    *** hahahaha* ******* ** ***** ***** **** ** hahahaha*
    ********* ********* ***** *** hahahaha** **********
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
    P PsyWeed: ****** ********