Kızlarım 32. günden 47. güne geldi.

ihbudha

Yeni üye
Maşallah dostum ağaç olmuş bu:)
Yolun var devam et ...

Az suluyorsun bence dostum takvim ölçüler sınırda... kaç lt saksın ve kaç lt veriyorsun su ve pH ayarlıyor musun...
1lt suya 2ml biogrow,1,5ml de bigbud koyup 12litrelik saksılara 2ye bölüyorum. Sık sık toprağının nemini kontrol ediyorum. 2. sulamayı max 3 yada 4 gün sonra toprağın durumuna göre yapıyorum. Suyum arıtma cihazından çıktığı için ph değeri 6.4 ile 6.8 arası oluyor, her seferinde ölçüyorum. Buhar makinasının üstüne ekstra pc fanı koydum, çıkan buhar hava ile birlikte bitkilere doğru yayılıyor. Işık mesafesi 50cm de. Hani besini çok koyup da bitkiyi yakmak yada toprağı yıkayıp strese sokmak da istemediğimden yazanın yarısını verdim hep.

C

Cibril

Guest
Bence artık 1er lt vermeye başla dostum tüm saksı ıslanacak şekilde... 2 sulama böyle git düzelmesse azalt... 1ml grow 2ml bigbud ver lt başı...

ihbudha

Yeni üye
Bence artık 1er lt vermeye başla dostum tüm saksı ıslanacak şekilde... 2 sulama böyle git düzelmesse azalt... 1ml grow 2ml bigbud ver lt başı...
üstat biobloom da var elimde onu ne zaman kullanmam gerek bilemedim. aldım duruyor kenarda. sadece su ile yaptığım, ara sulamayı da yine 1 er litre mi yapayım ?

ihbudha

Yeni üye
Knka ışığını uzaklaştırman lazım o yaprak kenarlarındaki içe kıvrımlar ondan oluyor ideal ışık uzaklığı 45 cm dir, birde bitkinin aşağı yapraklardan besin çekiyor yukarı yani gaz besinlerden eksiklik var çiçeğe yeni girdiği için fosfor olabilir. Grow gübresini azaltıp bloom gübresini ilave etmeye başlasan düzelir diye düşünüyorum ilerlemesin.
Dostum yorumun için teşekkür ederim dumanın bol olsun...

C

Cibril

Guest
üstat biobloom da var elimde onu ne zaman kullanmam gerek bilemedim. aldım duruyor kenarda. sadece su ile yaptığım, ara sulamayı da yine 1 er litre mi yapayım ?
Aynen dostum 3-4 günde bir 1 er litre ver. Bloom hemen başla hemen 1ml grow 2 ml bloom 2ml bigbud lt başı ver , yani sen 2lt suyuna toplam 2ml grow 4ml bloom 4ml bigbud koy , her gübreden sonra çubukla suyunu karıştır. 2 hafta böyle git eminim o pençeler de düzelir hemde gelişim görürsün...

ihbudha

Yeni üye
Aynen dostum 3-4 günde bir 1 er litre ver. Bloom hemen başla hemen 1ml grow 2 ml bloom 2ml bigbud lt başı ver , yani sen 2lt suyuna toplam 2ml grow 4ml bloom 4ml bigbud koy , her gübreden sonra çubukla suyunu karıştır. 2 hafta böyle git eminim o pençeler de düzelir hemde gelişim görürsün...
Bir gün gelecek ve bu iyiliğinin karşılığını ödeme fırsatı doğacak Cibril Hocam, olabildiğince buralarda kal Türkiye daha aydın bir yer olduğunda paslaşalım ;) Dumanın bol olsun üstadım...

ihbudha

Yeni üye
Dostum günaydın. Ufaktan yine rahatsız ediyorum seni.
Auto'nun adına Lilith koydum, diğerininki ise Hydra. Lilith sıkıntı yaşıyor gibi, yapraklarda uçtan sararmalar başladı, Hydra'ya da ıst uyguluyorum çünkü baya baya Hydra oldu. kafaları budayıp azaltmalı mıyım yoksa böyle devam mı etmeli bilemedim. Geçen p.tesi biogrow ve bigbud verdiğimden dünkü ara sulamayı 2ml biobloom ile yaptım. Önümüzdeki p.tesi dediğin ölçekte biobloom,bigbud yapacam ancak bu sararmalar başladı ne yapsam bilemedim. Alttaki küçük yapraklarda sararıp düştü... Müsait olduğunda bir bakarsan sevinirim. Dumanın bol olsun...
xxx.jpgxx.jpgx.jpga.jpgaa.jpg

C

Cibril

Guest
Dostum günaydın. Ufaktan yine rahatsız ediyorum seni.
Auto'nun adına Lilith koydum, diğerininki ise Hydra. Lilith sıkıntı yaşıyor gibi, yapraklarda uçtan sararmalar başladı, Hydra'ya da ıst uyguluyorum çünkü baya baya Hydra oldu. kafaları budayıp azaltmalı mıyım yoksa böyle devam mı etmeli bilemedim. Geçen p.tesi biogrow ve bigbud verdiğimden dünkü ara sulamayı 2ml biobloom ile yaptım. Önümüzdeki p.tesi dediğin ölçekte biobloom,bigbud yapacam ancak bu sararmalar başladı ne yapsam bilemedim. Alttaki küçük yapraklarda sararıp düştü... Müsait olduğunda bir bakarsan sevinirim. Dumanın bol olsun...
Ekli dosyayı görüntüle 6092Ekli dosyayı görüntüle 6093Ekli dosyayı görüntüle 6094Ekli dosyayı görüntüle 6091Ekli dosyayı görüntüle 6090
Dostum selamlar,
Yeni yaprakların uçlarında sararma olduğunda gübre yanığı olarak görüp gübreyi bi tık azaltıyoruz ama senin sanki fanlarda bu duru. Var gibi gördüm. Calmag var mı gübre listende varsa spreyden ver ölçüsünde durur dostum. Yoksa da bu sulamayı boş geç ve saksının altından biraz su akacak şekilde güzel bir sulama yap tuzlanma falan varsa aksın gitsin...

ihbudha

Yeni üye
Dostum selamlar,
Yeni yaprakların uçlarında sararma olduğunda gübre yanığı olarak görüp gübreyi bi tık azaltıyoruz ama senin sanki fanlarda bu duru. Var gibi gördüm. Calmag var mı gübre listende varsa spreyden ver ölçüsünde durur dostum. Yoksa da bu sulamayı boş geç ve saksının altından biraz su akacak şekilde güzel bir sulama yap tuzlanma falan varsa aksın gitsin...
Calmag almamıştım. Tahminim saksılar bez olduğundan alttaki tabağa yapışıyor ve tüm gübre saksının dibine birikiyor bugün saksı ile tabakları arasında mesafe bıraktım. Dediğin gibi bu p.tesi gübre ve besini vermeyip sadece sularım, onu da toprağı temizlesin diye biraz fazla atarım dedim.
Bir de Hydra konusunda ne düşünüyorsun ?
Başları azaltmalı mıyım.
Gübre elimde Bgrow, BBloom ve BigBud var. Ekleme yapmalı mıyım ? Calmag gibi ?
Daha uzundu, dün alıştıra alıştıra baya yana yatırdım. Işıkla mesafesi artarsa boya gider diye. Hps ışık nasıl etki eder ?

C

Cibril

Guest
Calmag almamıştım. Tahminim saksılar bez olduğundan alttaki tabağa yapışıyor ve tüm gübre saksının dibine birikiyor bugün saksı ile tabakları arasında mesafe bıraktım. Dediğin gibi bu p.tesi gübre ve besini vermeyip sadece sularım, onu da toprağı temizlesin diye biraz fazla atarım dedim.
Bir de Hydra konusunda ne düşünüyorsun ?
Başları azaltmalı mıyım.
Gübre elimde Bgrow, BBloom ve BigBud var. Ekleme yapmalı mıyım ? Calmag gibi ?
Daha uzundu, dün alıştıra alıştıra baya yana yatırdım. Işıkla mesafesi artarsa boya gider diye. Hps ışık nasıl etki eder ?
Hydra photoydu dime...Müthiş işçilik yapmışsın güzel eğmişsin dostum bırak öyle kalsın. Yoksa eve sığmaz zaten:) Bişe takviye yapma sonuçta çiçeğe sokmadın. Çiçeğe sokunca bloom verirsin, çiçek 2. Haftada bigbud verirsin. 12-12 ye Alman lazım hydra için biliyorsun...

ihbudha

Yeni üye
Hydra photoydu dime...Müthiş işçilik yapmışsın güzel eğmişsin dostum bırak öyle kalsın. Yoksa eve sığmaz zaten:) Bişe takviye yapma sonuçta çiçeğe sokmadın. Çiçeğe sokunca bloom verirsin, çiçek 2. Haftada bigbud verirsin. 12-12 ye Alman lazım hydra için biliyorsun...
Öğrenmiş oldum :D

C

Cibril

Guest
Öğrenmiş oldum :D
Forumu ve yabancı kaynakları hatim et dostum ben hala gece 3-4 lere kadar okuma yapıyorum YouTube izliyorum hala yeni şeyler öğreniyorum.

sen mecburen autoyu hasat edene kadar hydranı veg de tutacaksın. Autonu hasat edince ışığını 12-12 ye çekeceksin 2 ay ortalama çiçek dönemi olacak yani baya uzun sürecek ama sağlam hasat alacaksın...

ihbudha

Yeni üye
Forumu ve yabancı kaynakları hatim et dostum ben hala gece 3-4 lere kadar okuma yapıyorum YouTube izliyorum hala yeni şeyler öğreniyorum.

sen mecburen autoyu hasat edene kadar hydranı veg de tutacaksın. Autonu hasat edince ışığını 12-12 ye çekeceksin 2 ay ortalama çiçek dönemi olacak yani baya uzun sürecek ama sağlam hasat alacaksın...
Dostum baya oldu yazmayalı, sıhatin yerindedir umarım. Autodan hasadımı aldım. Miktar olarak hayalini kurdduğum gibi olmasa da içmesi keyifliydi. Diğer hydra yı dediğin gibi 12/12 ye çektim bir süredir öyle gidiyor. Kafalar çoğaldı bi yayılmaya başladı kabin dar geliyor. Dalları sürekli kenarlara doğru açtırıyorum alıştıra alıştıra. çiçkellenmeye başladı. Besin olarak da bio growa döndüm tekrar. bir sıkıntısı yok görünüyor. ışıkla arasında yaklaşık 60cm var ıst yardımı ile. bende meraktayım. 4 tane de torbacı tohumu ektim 3 ü dişi çıktı onlar da bi 45-50cm yi buldular. bakalım ne olacak. Mevzu ottan çok hobiye döndü bu bile keyif verici :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *** hahahaha*** ** hahahaha ******
    **** ***** ******** hahahaha***** **** ** **** **
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha

***** ****** hahahaha* *****
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ****** hahahaha* ***** ***** ****** ********** ***** ********
  • kawinnnz kawinnnz:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha ***** ****** ***** ***** ** ******* ******
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** *** ******* hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    ******* hahahaha*** ******* ****** ******** ****** ***** **** *
    hahahahahahahaha ***** ****** ***** ***** ** ******* hahahaha ********** ** *****
    ******* hahahaha*** ******* ****** ******** ****** ***** **** *** *** **** ***** ***** ******* ******** ***** hahahaha**** ****** *****
    +1
    hahahahahahahaha
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahaha**** hahahahahahahaha*** *** hahahaha **** **********
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** *** ******* **** **
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • psychdelicman psychdelicman: