Kızlarım 32. günden 47. güne geldi.

ihbudha

Yeni üye
Arkadaşlar hepinize merhabalar !
Kızlarım 32. gündeler ve alt yapraklarda hafif sararmalar başladı.
yaklaşık 30-35cm oldular.
İkisi de auto tohum.
Gübre için biogrow 1lt suya 1mg kullanıyorum 4. haftadayım.
Şuanda metal halide ışıkta.
Buradan sonrası için genel olarak ne yapmalıyım?
Sodyum lambaya ne zaman geçmeliyim?
Hasadınız çok, dumanınız bol olsun...
ddddd.jpgdddd.jpg

raxon

Yeni üye
bro öncelikle bu bitkinin adı sanı ne ?
çok az yetişmiş cinsi mi böyle ? Rudel mi ?

kaç watt veriyorsun ?

ihbudha

Yeni üye
bro öncelikle bu bitkinin adı sanı ne ?
çok az yetişmiş cinsi mi böyle ? Rudel mi ?

kaç watt veriyorsun ?
Dostum bitkiler süpriz açıkçası aotu ve daha ilk denemem olduğu için üstüne de düşmedim. Bi arkadaş verdi, o da bilmiyor. 400w ışık. Cahilliğime ver rudel ne demek yada neyi temsil ediyor onu da bilmiyorum...

C

Cibril

Guest
Dostum bitkiler süpriz açıkçası aotu ve daha ilk denemem olduğu için üstüne de düşmedim. Bi arkadaş verdi, o da bilmiyor. 400w ışık. Cahilliğime ver rudel ne demek yada neyi temsil ediyor onu da bilmiyorum...
Kral selamlar,
Hayırlı olsun growun...
bitkin çiçeğe girmiş hps yi takman gerekiyor artık...

lamban çok iyi olmasına rağmen dallanıp budaklanmamış genetikten olabilir ama bana Işık’ı çok yaklaştırmışsın Işık stresi yaşamışlar gibi geldi. Yaprakların marul yaprağı gibi olmuş Işık yakın olunca Buda oluyor.

hps yi 60cm den ver ilk bir hafta sonra 50 sonra 35 e kadar düşürebilirsin ilerde...

Alt yapraklar bu dönemde sararabiliyor sorun etme ve çiçeklerin üstünü kapatanları kes inceden...

elinde çiçekte kullanacağın gübreler varsa vermeye başla...

ihbudha

Yeni üye
Kral selamlar,
Hayırlı olsun growun...
bitkin çiçeğe girmiş hps yi takman gerekiyor artık...

lamban çok iyi olmasına rağmen dallanıp budaklanmamış genetikten olabilir ama bana Işık’ı çok yaklaştırmışsın Işık stresi yaşamışlar gibi geldi. Yaprakların marul yaprağı gibi olmuş Işık yakın olunca Buda oluyor.

hps yi 60cm den ver ilk bir hafta sonra 50 sonra 35 e kadar düşürebilirsin ilerde...

Alt yapraklar bu dönemde sararabiliyor sorun etme ve çiçeklerin üstünü kapatanları kes inceden...

elinde çiçekte kullanacağın gübreler varsa vermeye başla...
Dostum, Cibril gibi adamsın, teşekkür ederim. Sorum olacak.ışık şu an 18/4 gidiyor 400wlık HPS ile bitki arasındaki mesafeyi her seferinde azaltmam mı gereke yani? Sıcak olmaz mı?ANBigBud ve BioBloom da var.

C

Cibril

Guest
Dostum, Cibril gibi adamsın, teşekkür ederim. Sorum olacak.ışık şu an 18/4 gidiyor 400wlık HPS ile bitki arasındaki mesafeyi her seferinde azaltmam mı gereke yani? Sıcak olmaz mı?ANBigBud ve BioBloom da var.
18/6 demek istedin sanırım kral... öyle de devam edebilirsin ama 4 saat istirahat yeter bitkiye 20/4 e çevir periyodunu...

Çok Işık stresi yaşamış o yüzden rahatlasın 60 dan ver. Sonra kademeli düşür 35 e kadar dostum, en tepe sömekden ölç...

bloom a hemen başla dostum , big Buda da çiçeklenmenin 2. Haftası başla yarı oranda ver tablonun ilerde tama geçersin. Unutma haftalık o oranlar o yüzden araya hep bi boş sulama at mutlaka... tam kurumadan da su verme ,yani ya saksıyı kaldır hafifliğine bak yada parmağını sok bak nemine...

ihbudha

Yeni üye
18/6 demek istedin sanırım kral... öyle de devam edebilirsin ama 4 saat istirahat yeter bitkiye 20/4 e çevir periyodunu...

Çok Işık stresi yaşamış o yüzden rahatlasın 60 dan ver. Sonra kademeli düşür 35 e kadar dostum, en tepe sömekden ölç...

bloom a hemen başla dostum , big Buda da çiçeklenmenin 2. Haftası başla yarı oranda ver tablonun ilerde tama geçersin. Unutma haftalık o oranlar o yüzden araya hep bi boş sulama at mutlaka... tam kurumadan da su verme ,yani ya saksıyı kaldır hafifliğine bak yada parmağını sok bak nemine...
Dostum günaydın. Dediğin gibi 20/4 e çektim ışığı, hps yi takınca çiçek toparladı kendini birkaç yaprağı da budadım, boylanacak gibi.
biraz daha toparlasın görsel atacam yine :)

Sinekvale1903

Yeni üye
Arkadaşlar hepinize merhabalar !
Kızlarım 32. gündeler ve alt yapraklarda hafif sararmalar başladı.
yaklaşık 30-35cm oldular.
İkisi de auto tohum.
Gübre için biogrow 1lt suya 1mg kullanıyorum 4. haftadayım.
Şuanda metal halide ışıkta.
Buradan sonrası için genel olarak ne yapmalıyım?
Sodyum lambaya ne zaman geçmeliyim?
Hasadınız çok, dumanınız bol olsun...
Ekli dosyayı görüntüle 5578Ekli dosyayı görüntüle 5579
Kanka bitkinin biri çiçeklenmede değil. Beyaz ışıktan devam edebilirsin hps de. Ama gününe göre iyi gelişememiş. Sanırsam ağır indica büyütüyorsun. Sağlıklı duruyor ama kökler ince kalmış ve lst yapmadığın için bitkinin alt dalları ışık görmediğinden gelişememiş. Bir üstad değilim ama çiçekenlenmeye girmeyen bitkine bence bir topping yapıp güzel kökü sabitleyip lst yapabilirsin o zaman alt dallarda gelişecektir. Çiçeklenmeye giren bitkin için birşey demiyorum üstadlar görüp diyecektir. Bol başarın olsun.

ihbudha

Yeni üye
Kanka bitkinin biri çiçeklenmede değil. Beyaz ışıktan devam edebilirsin hps de. Ama gününe göre iyi gelişememiş. Sanırsam ağır indica büyütüyorsun. Sağlıklı duruyor ama kökler ince kalmış ve lst yapmadığın için bitkinin alt dalları ışık görmediğinden gelişememiş. Bir üstad değilim ama çiçekenlenmeye girmeyen bitkine bence bir topping yapıp güzel kökü sabitleyip lst yapabilirsin o zaman alt dallarda gelişecektir. Çiçeklenmeye giren bitkin için birşey demiyorum üstadlar görüp diyecektir. Bol başarın olsun.
Teşekkürler dostum Ist olayını gövdeden katlamak yerine yan dalları yumuşak tel ile kenarlara kademeli olarak açtırayım diyorum bir iki budama ile canlandı hayvan zaten ,hps de iyi geldi sanırım, diğerinde dalların altındaydı açtım üstünü. bigbud takviyesi başlıyor, bakalım gözlem altında,ne olacak görecez.

ihbudha

Yeni üye

dostum merhaba, IST uygulaması yaptım. bitkileri çok zorlamamak için, kabaca ayırmalar yaptım. görselini paylaşayım dedim.

dumanın bol, hasadın çok olsun!

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg

C

Cibril

Guest
Işık alsın diye yaptın sanırım ama bu zamanda çok eğmeseydin biraz fazla eğmişsin gibi geldi. Bu dönemde bu hareketler iyi değil . Hafifleştir biraz , anadal alıp yürüyecek öyle gözüküyor Işık mesafesi yan dallara az gideceği için yükseklikten dolayı tam anlamı ile büyük sömek olmayacak. Büyük bir anadal sömeğin yanda küçük sömekler olacak...

ihbudha

Yeni üye
Işık alsın diye yaptın sanırım ama bu zamanda çok eğmeseydin biraz fazla eğmişsin gibi geldi. Bu dönemde bu hareketler iyi değil . Hafifleştir biraz , anadal alıp yürüyecek öyle gözüküyor Işık mesafesi yan dallara az gideceği için yükseklikten dolayı tam anlamı ile büyük sömek olmayacak. Büyük bir anadal sömeğin yanda küçük sömekler olacak...
Hafifletebilirim, içerideki yansıtıcı filmler, hazır filmli kabinlere göre baya yoğun yayıyor ışığı, daha dün ıst yapmama rağmen kafalar bugün yukarı doğru döndü bile, yaprakları da canlandı, şuan mutlu gibiler, ışık ile arasında 60cm gibi bir mesafe var onu alçaltabilirim ancak şua aklıma gelen bukadar, yan dalları da azaltabilirim bilemedim, gözlemdeyim dostum...

ihbudha

Yeni üye
İyi süper o zaman cuma günü 50 ye çek...
Dostum selam, sağlığın yerindedir umarım...
Benim kızlar 47. gündeler birkaç foto paylaşayım istedim. Bitkilerden biri auto değil anladığım kadarı ile.
Biogrow ve bigbud gidiyorum halen. Arada yapraklar renkleri sağlıklı olsa da sanki susuz kalmış gibi eğiliyorlar ama sulamada takvimi hiç bozmuyorum.
Pazartesi gübre, besin. Perşembe sadece su veriyorum. O değerli yorumlarını dört gözle bekliyorum :) Dumanın bol, hasadın çok olsun...
aaaaaa.jpgAAAA.jpgaaa.jpgaaaaa.jpg

2MoreWeeks

Doktor
Kankacım cibril'in dediklerinin üzerine denecek bir şey yok. nokta atışı yapmış. Cibril'e en sonda bir parantez açmak isterim.

Çiçeklenme başladığında 2-3 hafta kadar daha büyüme şansı oldugu için, eğer çalı gibi kalmışsa, büyümemişse, ışığı uzaklaştırmak mükemmel bir ferahlık sağlıyor bitkiye. Sürgünler arası genişliyor, yapraklar dikleşip birbirine değmemeye başlıyor. Nefes alıyor.

Bunun yanında nem de çok önemli. Veg döneminde yeteri kadar nem alırsa dallar daha rahat esneyip gelişiyor, kütükleşmiyor.

Cibril kankamıza gelince, kendisi burada doğup büyüdü öğrendi, çok güzel bir hobici ve forum kullanıcısı oldu benim gözümde. tebrik ediyorum kankacım <3

ihbudha

Yeni üye
Kankacım cibril'in dediklerinin üzerine denecek bir şey yok. nokta atışı yapmış. Cibril'e en sonda bir parantez açmak isterim.

Çiçeklenme başladığında 2-3 hafta kadar daha büyüme şansı oldugu için, eğer çalı gibi kalmışsa, büyümemişse, ışığı uzaklaştırmak mükemmel bir ferahlık sağlıyor bitkiye. Sürgünler arası genişliyor, yapraklar dikleşip birbirine değmemeye başlıyor. Nefes alıyor.

Bunun yanında nem de çok önemli. Veg döneminde yeteri kadar nem alırsa dallar daha rahat esneyip gelişiyor, kütükleşmiyor.

Cibril kankamıza gelince, kendisi burada doğup büyüdü öğrendi, çok güzel bir hobici ve forum kullanıcısı oldu benim gözümde. tebrik ediyorum kankacım <3
Dostum çok sağolasın. Işığı daha hiç yaklaştırmadım az boya versinler diye. Arada büyüyüp gölge yapan yaprakları alıyorum ki alt taraflar açılsın ancak ıst işini geç ve deneyimsizce yaptığım için bu seferlik çok bi beklentim yok ama kızlarıma da güveniyorum. ikisi de auto diyordum ama biri değilmiş. Şefkatle yaklaşıyorum. Cibril hocanın hakkını ödeyemem , adam mükemmel bir koç oldu bana, sağolsun... Nem konusunda bir sıkıntım yok. Kabini kendim yaptığımdan yetersiz yanları olmadı değil ama iyi bir pratik oluyor...

C

Cibril

Guest
Dostum selam, sağlığın yerindedir umarım...
Benim kızlar 47. gündeler birkaç foto paylaşayım istedim. Bitkilerden biri auto değil anladığım kadarı ile.
Biogrow ve bigbud gidiyorum halen. Arada yapraklar renkleri sağlıklı olsa da sanki susuz kalmış gibi eğiliyorlar ama sulamada takvimi hiç bozmuyorum.
Pazartesi gübre, besin. Perşembe sadece su veriyorum. O değerli yorumlarını dört gözle bekliyorum :) Dumanın bol, hasadın çok olsun...
Ekli dosyayı görüntüle 6026Ekli dosyayı görüntüle 6027Ekli dosyayı görüntüle 6028Ekli dosyayı görüntüle 6029
Maşallah dostum ağaç olmuş bu:)
Yolun var devam et ...

Az suluyorsun bence dostum takvim ölçüler sınırda... kaç lt saksın ve kaç lt veriyorsun su ve pH ayarlıyor musun...

C

Cibril

Guest
Dostum çok sağolasın. Işığı daha hiç yaklaştırmadım az boya versinler diye. Arada büyüyüp gölge yapan yaprakları alıyorum ki alt taraflar açılsın ancak ıst işini geç ve deneyimsizce yaptığım için bu seferlik çok bi beklentim yok ama kızlarıma da güveniyorum. ikisi de auto diyordum ama biri değilmiş. Şefkatle yaklaşıyorum. Cibril hocanın hakkını ödeyemem , adam mükemmel bir koç oldu bana, sağolsun... Nem konusunda bir sıkıntım yok. Kabini kendim yaptığımdan yetersiz yanları olmadı değil ama iyi bir pratik oluyor...
Ne demek kral ,ne biliyorsak ne öğrendiysek burda öğrendik ,burda da mümkün olduğunca kankalarımıza yardım ediyoruz. Onlarda bize dua etsin yeter...

C

Cibril

Guest

Kral dostum bizde ,sizden gördük duyduk öğrendik. Senin kaliteli postlarını okumaktan keyif alıyoruz... bol dumanlar

Knka ışığını uzaklaştırman lazım o yaprak kenarlarındaki içe kıvrımlar ondan oluyor ideal ışık uzaklığı 45 cm dir, birde bitkinin aşağı yapraklardan besin çekiyor yukarı yani gaz besinlerden eksiklik var çiçeğe yeni girdiği için fosfor olabilir. Grow gübresini azaltıp bloom gübresini ilave etmeye başlasan düzelir diye düşünüyorum ilerlemesin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha*** ******* ***** ***** *******
  • lavrens lavrens:
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
    **** ******* ********* **
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** hahahaha ***** ****** ******** hahahaha*** ******* ***** ***** *******
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** *** ** ****** **
  • M Melodirdy:
    ***** hahahaha **** ****** ******* ****** hahahaha ********** ***
  • bandaleros bandaleros:
    *** ****** ****** ********* ***** ********** hahahaha******* ********** ******* *** hahahaha**
  • M Melodirdy:
  • Mordecai Mordecai:
    hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
    *** hahahaha ****** *** ** ****** **
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ********** ********* ** hahahaha ***** *** ******** ****** hahahaha*** ** ****** ******** ***** ********** ****** ******* ***** ***** ******* **** hahahaha****** hahahaha **** ****** ******* ****** hahahaha ********** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha *** **** ********** ******
  • Mordecai Mordecai:
    hahahaha ***** ********* ********** ****** ********** *** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ****** ****** ****** ***** ***** ** ****** **** ******* hahahaha* hahahaha *** **** ********** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ***** *** hahahaha***** hahahaha* ****** ****** *** *** **** hahahaha********* ***** ********* ********** ****** ********** *** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** * ******** ****** ****** ******** ********* hahahaha*** ******
  • Mordecai Mordecai:
    ******** hahahaha**** ******** ** **** hahahaha ** **** ** ******* ********** ***** ****** ***** hahahaha* **** *******
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** *** ****** ******* **** ******* ********* *** hahahaha**** hahahaha**** ******** ** **** hahahaha ** **** ** ******* ********** ***** ****** ***** hahahaha* **** *******
  • Mordecai Mordecai:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ******** ***** *** ******** hahahahahahahaha**
    T terbiyeligunahkar: ***** ******** ***** *** ******** hahahahahahahaha**