Kızlarım ölüyor acil yardım!!

fusetea

Yeni üye
Sebebini tam olarak çözebilniş değilim, toprağı değiştirdim ve ısı 33 dereceleri görüyor. Bu kızlar kurtulabilir mi?IMG-20210612-WA0000.jpgIMG-20210612-WA0001.jpg

OttoMan347

√SEFİR√
Kaç günlük, sulama nasıl yapıyorsun, genetik ne, nem kaç, ph ayarı var mı v.s v.s herşeyini yaz, en son ne uyguladın da başladı nezaman başladı anlat birazdan uzman arkadaşlar görür yardımcı olur

fusetea

Yeni üye
Genetik - Auto Blue Dream
-kabin - 50*80*150 - Çift kapılı ahşap gardırobumu alüminyum folyo ile kaplı
-Saksı - 2 adet 11lt bez saksı
-toprak daha önce kullanılmış Biobizz Light mix olarak 2,5 hafta kullandık daha sonra bu toprakla olmayacağını düşünerek gartengold toprak ile değiştirdik
-Işık - 300 W full spectrum cobled
-havalandırma olarak sadece çıkış fanı ekledim(8*8pc fanı), giriş için sadece 8*8 fan büyüklüğünde delik açıp bıraktım gerekirse ilave edicem
-Nem 50'lerde

Bitki 3 haftalık bitki, şuan dışarıya almayı düşünüyorum akdeniz bölgesindeyim nem ve güneş iyi fakat ısı korkutuyor beni.
Kabin içerisinde de ısı 33'lerde seyrediyordu.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka nemi %70-80 cikarmalisin, sicakligi hemen 25 dereceye düsür yapraklar daha cürümemis. Yani kurtarabilirsin. Hemen bir sprey sisesine su koy; ince püskürten bir sprey sisesi olsum bitkinin 20-25 cam üzerine sik. Disari cikartma su anda akdeniz günesi cok kuvvetli su anda dediklerimi hemen uygularsan kurtarma sansin cok yüksek.

fusetea

Yeni üye
Kanka nemi %70-80 cikarmalisin, sicakligi hemen 25 dereceye düsür yapraklar daha cürümemis. Yani kurtarabilirsin. Hemen bir sprey sisesine su koy; ince püskürten bir sprey sisesi olsum bitkinin 20-25 cam üzerine sik. Disari cikartma su anda akdeniz günesi cok kuvvetli su anda dediklerimi hemen uygularsan kurtarma sansin cok yüksek.
Kanka ısıyı düşürebilmek için vantilatör önüne buz koyuyor ve klimayı açıyorum ama yine de 25'lere getiremedim 27 - 28 oluyordu. Ayrıca sıcaklıklardan mıdır bilmiyorum nrm cihazını sonuna kadar açsam da 50'lerde gösteriyor alet. Dediklerini hemen yapacağım çok sağol kanka.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka 27 derece kurtarir, o zaman dedigim gibi sen spreyleme seklinde nemi takviye edeceksin. Bitkilerin daha cok kücük kökler yeteri kadar gelismedi, ihtiyaci olan suyu yapraklarindan havadaki nemden alacak. Yapraklar sari yani su anda isigida kullanmiyor, ilk önce yapraklarin tekrar yesile dönmesi iicin önerilerimi yerine getir. Zaman kaybeder ve yapraklar kurumaya baslarsa ki köklerin durmuda su anda sikintilidir, bitkini kurtaramazsin.

OttoMan347

√SEFİR√
Aynen nargilenin dediklerini uygula birde aklında bulunsun bu boyutta bitki yüksek ısıya, güneşe maruz kalacak olgunlukla değil toprak değiştirecek olgunlukla da değil bir daha yetiştirmek istediğinde biraz daha sabredersin. Suan en çok ihtiyacı duyduğu şey nem. Gübre de istemez. Gübreye En uygun olduğu zamanda toprak değiştirmek daha doğru olur kullandığımız topraklar gübreli olduğu için. Hem debu olgunlukla stresi zor atlatacağı bir dönem. Biraz daha yetişse stres vız gelecektir çünkü daha güçlüdür. Bir de tavsiyem olacak şuan için. Aloe vera spreyi yap yapraklara Nargilenin dediği şekilde su uygular gibi 2 günde 1 doz uygula nemlendir. Bilmiyorsan tarifini de veririm basit yapılıyor. Hastalıklara karşı bağışıklık, bitkinin kendini onarmasında yardımcı, kök ve yaprak gelişimini güçlendirip hızlandıran bir yöntemdir

fusetea

Yeni üye
Kanka 27 derece kurtarir, o zaman dedigim gibi sen spreyleme seklinde nemi takviye edeceksin. Bitkilerin daha cok kücük kökler yeteri kadar gelismedi, ihtiyaci olan suyu yapraklarindan havadaki nemden alacak. Yapraklar sari yani su anda isigida kullanmiyor, ilk önce yapraklarin tekrar yesile dönmesi iicin önerilerimi yerine getir. Zaman kaybeder ve yapraklar kurumaya baslarsa ki köklerin durmuda su anda sikintilidir, bitkini kurtaramazsin.
Kanka çok teşekkür ederim, dediklerini biraz araştırdım ve kökler de sıkıntılıdır dediğin için buna da yoğunlaştım kök çürüğü ile karşı karşıyayım sanırım çünkü resimleri kıyaslandığımda birbirlerine benziyordu benim bitkilerle, söylediklerini yapacağım umarım durumu kurtarabilirim.
Aynen nargilenin dediklerini uygula birde aklında bulunsun bu boyutta bitki yüksek ısıya, güneşe maruz kalacak olgunlukla değil toprak değiştirecek olgunlukla da değil bir daha yetiştirmek istediğinde biraz daha sabredersin. Suan en çok ihtiyacı duyduğu şey nem. Gübre de istemez. Gübreye En uygun olduğu zamanda toprak değiştirmek daha doğru olur kullandığımız topraklar gübreli olduğu için. Hem debu olgunlukla stresi zor atlatacağı bir dönem. Biraz daha yetişse stres vız gelecektir çünkü daha güçlüdür. Bir de tavsiyem olacak şuan için. Aloe vera spreyi yap yapraklara Nargilenin dediği şekilde su uygular gibi 2 günde 1 doz uygula nemlendir. Bilmiyorsan tarifini de veririm basit yapılıyor. Hastalıklara karşı bağışıklık, bitkinin kendini onarmasında yardımcı, kök ve yaprak gelişimini güçlendirip hızlandıran bir yöntemdir
Aslında bilmiyorum açıkcası, eğer tarifini verirsen çok sevinirim kanka, aynı zamanda 12 saat çalışıyorum bitkilerden o kadar uzak kalıyorum gün içinde bu yüzden biraz daha telaş yaptm. Çok teşekkürler bu arada.

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka çok teşekkür ederim, dediklerini biraz araştırdım ve kökler de sıkıntılıdır dediğin için buna da yoğunlaştım kök çürüğü ile karşı karşıyayım sanırım çünkü resimleri kıyaslandığımda birbirlerine benziyordu benim bitkilerle, söylediklerini yapacağım umarım durumu kurtarabilirim.

Aslında bilmiyorum açıkcası, eğer tarifini verirsen çok sevinirim kanka, aynı zamanda 12 saat çalışıyorum bitkilerden o kadar uzak kalıyorum gün içinde bu yüzden biraz daha telaş yaptm. Çok teşekkürler bu arada.
Kanka çok basit aloe vera yaprağının keskin taraflarını bıçakla kes sonra düz biyere yatırıp yan yapraklarda birini jeli kesmeden üzerinden al ve içindeki jeli çıkar 1 litreye 1 yemek kaşığı olacak oranda suyla karıştır. Kapağı hep kapalı ve serin yerde muhafaza et ki taze kalsın. Spreye doldurup kullan

fusetea

Yeni üye
Kanka çok basit aloe vera yaprağının keskin taraflarını bıçakla kes sonra düz biyere yatırıp yan yapraklarda birini jeli kesmeden üzerinden al ve içindeki jeli çıkar 1 litreye 1 yemek kaşığı olacak oranda suyla karıştır. Kapağı hep kapalı ve serin yerde muhafaza et ki taze kalsın. Spreye doldurup kullan
Çok sağol kanka gidip aloe vera alıp yapacağım.

fusetea

Yeni üye
Kanka bir aloe vera aldım yaprağından jel çıkartamadım ama iyice suyunu sıktım bu su iş görür mü? Sıcaklığı 25'lere çekebildim ayrıca, fakat şimdilik hala bir değişiklik görünmüyor. Ayrıca neredeyse 1 ay oldu ve bitki auto büyümedi etmedi acaba bu ileride sorun olur mu? Bunun hızlandırmanın bir yolu yordamı var mıdır? Ben şuan kaldığım şehirden 1 2 aya taşınacağım gitmeden son kez güzel bir kafa yaşamak için bunları atmıştım fakat görünen tablo hiç iç açıcı değil.

OttoMan347

√SEFİR√
Aynen hiç iç açıcı değil. Ben full organikciyim köklere ve yeni gelecek yapraklara aloe veranın çok faydası var düzelirse ne ala düzelmezse şansına küs kanka. Aloe vera gübresini jeli ile birlikte yaprakları da mutfak robotunda paeçalayabilirsin. Spreyinde sadece jelini kullan kanka

fusetea

Yeni üye
İnşallah kanka işin rast gelsin
Sıcaklık 24 derecelere kadar geriledi nem makinesi 50 nem verebiliyor buna ek dediğiniz gibi sabah ve aşiam olmak üzre 2 defa sprey sıkıyorum. Bu gönderiyi açtığımda aynı anda yabancı bir formda da açmıştım orada "kök çürümesi" dediler ve pek iç açıcı konuşmadılar. Günlerdir 24 derece sıcaklık ve yüksek nem veriyorum fakat gözle görülür bir değişiklik yok hala, boşa kürek çekiyor olabilir miyim? Rahatsız ediyorsam affola.

OttoMan347

√SEFİR√
Sıcaklık 24 derecelere kadar geriledi nem makinesi 50 nem verebiliyor buna ek dediğiniz gibi sabah ve aşiam olmak üzre 2 defa sprey sıkıyorum. Bu gönderiyi açtığımda aynı anda yabancı bir formda da açmıştım orada "kök çürümesi" dediler ve pek iç açıcı konuşmadılar. Günlerdir 24 derece sıcaklık ve yüksek nem veriyorum fakat gözle görülür bir değişiklik yok hala, boşa kürek çekiyor olabilir miyim? Rahatsız ediyorsam affola.
Estağfurullah kanka. Kök çürümesi kolay atlatılmıyor. Cannabis güçlü bir bitki, eğer genetiği güçlüyse hataya yeri varsa toparlıyor. Seninki ümit fakirin ekmeği durumu. Alternatifin varsa onlarla devam et yoksa bi umut işte tecrübe edinirsin

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Resim yükle kanka birde buradaki kankalar baksin. sen her gün görüyorsun gözün alisti birde farkli gözler görsün. Kök cürümesinde bitki cok yesil yaprak kaybeder gövdesi odunlasmaya baslar

OttoMan347

√SEFİR√
Bitmiş okeye dönüyor aloe vera spreyi uygulattım gübresini tarif ettim arkadaşa da bi düzelme yokmuş

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Ben bulamadim resimleri ama sen diyorsan okeye dönüyor dogrudur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ******** *** ** hahahaha* **
  • İstanbul İstanbul:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ********* **** ** ***** **** hahahaha* ** *****
  • Sleepless Sleepless:
    * ******** ******* * ******** *** **** ******* * **** *
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
  • Emmy Emmy:
    **** ********** *** ****** ******* hahahaha** ****
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Emmy Emmy:
    ***** * *** ***** ***** ** *** *** ****** ******** **** hahahaha**
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******* ***** ***** ** *** **** *** **** ***** ** *** ********* ******* ***** **** ****** ****
    +1
    hahahaha*** ****** ** ******* ****** ******* **
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******* ******* hahahaha** ***** *** *********
    TabldotLife TabldotLife: ***** ******* ******* hahahaha** ***** *** *********