kız olsun bizim olsun (40.gün)

mr.peops

Üye
arkadaşlar hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. mart ayında içtiğim sigaranın tohumunu makarayla karışık saksıya gömdüm dediğim gibi öylesine yapmıştım ve madem öyle al sana böyle diyerek baş verdi ben ilk 20 gün pek umursamadım derken baktım bu inatçı biraz uğraşıyım dedim ve koyuldum işe ;

2 defa saksı değiştirmek zorunda kaldım en son

15 lt bez saksı

toprak: humuslu toprak , solucan gübresi , perlit ve lav taşı karışımı

ışık : eski growdan kalan cob ledlerin 3 tanesini aldım 150w full sptrm + 50w 6500 torch ekledim

gübre: biobizz indoor set + calmag

havalandırma : 1 adet pc fanı

kabin: şimdilik büyük bi karton kutuda içini yansıtıcı kapladım yakında 60x90x140dolaba alacağım

dediğim gibi iş sonradan gelişti bende madem böyle olucak eğitim veriyim dedim ve topping ve lst başladım en kötü deneyim kazanırız eğitimde dedim bakalım süreç güzel gidiyor fakat umalımda kız olsun bizim olsun :)

dolaba geçince havalandırmayı çözmek istiyorum el yeteğime güveniyorum karbon filtre yapacağım aktif karbon siparişi verdim fakat çıkış fanı hakkında hala araştırmadayım 60x90x140 kabine hangisini alsam filtre ne kadar düşürür ve sessiz olmasını istiyorum bu konuda biraz yardımcı olursanız süper olur aşağıya link bırakıyorum yorumlara açığım

——Güncelleme—- (09.05.2021)

45.gün geç oldu ama kızım pistillendi (filizken 15 gün öylece durdu bu yüzden 15 gün doğum tarihinden düşüyorum)

LST ile yol göstermeye devam
A3CC71F8-73D2-4A01-8EDC-0FDF40E7F1E7.jpeg

7A29922F-948A-4A1D-B040-1E99AD3065DB.jpeg

Son düzenleme:

Feramir03

Kıdemli Üye
kanka şu kadarcık bitkiye nasıl topping ve lst yaptın orasını anlamadım ama elinde başka tohum varsa tekrardan başla daha sağlıklı olur eğer devam edicem diyosan şu bitkiyi önce toprağa yer açıp sadece kafası kalıcak kadar göm çok boya gitmiş.

mr.peops

Üye
kanka şu kadarcık bitkiye nasıl topping ve lst yaptın orasını anlamadım ama elinde başka tohum varsa tekrardan başla daha sağlıklı olur eğer devam edicem diyosan şu bitkiyi önce toprağa yer açıp sadece kafası kalıcak kadar göm çok boya gitmiş.

neden kanka 5. boğumda topping yaptıp altları gün gün budadım toprağa gömme konusunda bidahaki sulamayı bekliyorum toprak ekleyip sulama yapacağım