kızım çok hasta ölüyor

letheriver

Yeni üye
Arkadaşlar kizlarimi aşırı sıcaklar başlamadan çiçeğe almak için 24 saat karanlığa alıp isik dongusunu 12-12ye cektim ve bir tanesi 1 günde bu hale geldi.

Sorun nedir yardımcı olursanız çok sevinirim

John Snow

Doktor
Arkadaşlar kizlarimi aşırı sıcaklar başlamadan çiçeğe almak için 24 saat karanlığa alıp isik dongusunu 12-12ye cektim ve bir tanesi 1 günde bu hale geldi.

Sorun nedir yardımcı olursanız çok sevinirim
O saksılarda olmaz ona uygun Toprak alman lazım formu takip ettin mi hiç yani ne yapacağını biliyor musun nasıl bir toprak kullanacağını ya da nasıl bir gübre kullanacağını biliyor musun

letheriver

Yeni üye
Doktor hala teshis koyamadin mi? Demek ki sana daha egitim lazim.:) CALMAG. Bu bitki calmag eksikliginden bu hale gelmis, yaninda görünen bitkide eger calmag verilmez ise ayni olacak. Sen yazmasaydin dostum, ben de yazmiyacaktim. @34Sativa34 hakli o saksida olamaz
Hocam yapraklara sıkıyorum calmag gübre verdigim günlerde. Topraklara da biraz sıkıyorum. Sorun yaşadığım bitki çorbacı tohumum öylesine atmıştım ve çıktı. Saksi bez saksi fakat toprak maalesef kötü haklısınız.

Bitkiyi kurtarabilir miyim?

letheriver

Yeni üye
O saksılarda olmaz ona uygun Toprak alman lazım formu takip ettin mi hiç yani ne yapacağını biliyor musun nasıl bir toprak kullanacağını ya da nasıl bir gübre kullanacağını biliyor musun
Hocam biobizz serisi gübre ve gubre takvimine sahibim. Forumu neredeyse yalayıp yuttum. Sadece bu kızım için toprak seçimim yanlış oldu farkındayım. Kurtarilabilecek durumdaysa çok sevinirim. Çorbacı tohum fakat ilk göz ağrım:)

Yesil888

Ordinaryüs
Hocam yapraklara sıkıyorum calmag gübre verdigim günlerde. Topraklara da biraz sıkıyorum. Sorun yaşadığım bitki çorbacı tohumum öylesine atmıştım ve çıktı. Saksi bez saksi fakat toprak maalesef kötü haklısınız.

Bitkiyi kurtarabilir miyim?
O ölmeye yakin bitkine, 1 lt suya 2 ml calmag karistir, PH ayarlamana gerek yok. 12 saatte bir bolca sik yapraklara, büyük bir ihtimal ile ,ve hemen yaparsan kurtulur. Diger bitkilerine günde bir kere.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H H4.20:
    ***** **** **
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
  • J jamaica420:
    ** ***** ******* ***** ** ** * **** ***** ** ****** ***** ********** ******* ******
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha*** ********* * **** * ****** ** ***** ***** ******* ****** ******* ********
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • Houp53 Houp53:
    ***** ***** hahahaha*** ******* ****** ***** ********* *********
  • Houp53 Houp53:
    ***** hahahaha*** ** ***** hahahaha*** ****** *** **
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    **** hahahaha****** hahahaha*** ******** hahahaha ***** ******
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha **** hahahaha *******
  • A akrepco:
    hahahaha* **** *******
  • A akrepco:
    hahahaha*** ******** ********* ***** hahahaha ****** *** hahahaha****
  • Houp53 Houp53:
    ***** hahahaha*** ** ***** hahahaha*** ****** *** **
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
  • O Omega:
    ****** *** ****** hahahaha** ******** hahahaha*******
  • A akrepco:
    ***** hahahaha ****** ******** ** hahahaha* *** ******** *** ***** ****** ****** ****** ***** * ******* hahahaha
  • A akrepco:
  • CaptainCook CaptainCook:
    ********* ******* hahahaha* *****
    CaptainCook CaptainCook: ********* ******* hahahaha* *****