Kürlenmemis cigara.

• Konbuyu başlatan Üye silindi 25603
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 25603

Guest
Konuyu acmamin sebebi bilen bilmiyene ögretecek. Hadi tecrübeli dostlar bu konuda az bilgi sahibi veya hic bilgisi olmiyan kankalara yardimci olalim. Neden sadece kurutulmus cigara ictigimizde agzimiza aci bir tad geliyor ve asagi inerken yakiyor duman. Bilen herkesi yoruma davet ediyorum. Tabiki bende nedenini yazcagim sonunda.

Shepard

Müptezel
8 gün sigaramı kuruttum kafası normal seviyede bir sigaraydı %85 indica %15 rudelais bu arada. 6 tane kellem vardı 3. kat(2 dal)- 2. kat(2dal) ve main cola top-low olarak ayırdım. Bugün ilk defa mail cola top tan bi sigara yaptım 0.2 - 0.3 2 saat koltuktan kalkamadım. (6 gündür cureleniyordu) Kürlendikçe en çok değişen şey kafa dışında kokusu oldu daha oturaklı genetik sigara gibi kokmaya başladı her gün havalandırma muhabbetine kavanozu çalkalayıp kapağı açında gelen ilk kokuyu kokluyorum. 4 senedir sokaktan sigara içen biriyim ilk defa genetik sigara içiyorum ve söyleceğim son söz keşke yıllarca kürleyebilsem..

Taze hasat edilmiş kenevir nişasta içerir. kürleme işlemi şekerler ve klorofili degrade eder. Bunlar küf, mantar ve bakterilerin üreme alanı olmasının yanında ateşle tepkimeye girerler. Sigara içildiğinde sert, nahoş tatlar bırakan bu moleküllerdir. kürleme bu nahoş tadı ortadan kaldırmasının yanı sıra kenevirdeki terpenleri koruyarak lezzetini arttırır. Terpen esrarın tadı, kokusu ve damağını oluşturur ancak çok kırılgandır, ısıda bozunurlar. Bu yüzden yavaş kürleme terpenleri hızlı kurutmadan daha başarılı şekilde korur. Bakteri vesaire ortamı minimuma indirildiğinde hasatın raf ömrü de uzar. kürleme ayrıca kafayı da korur. THC, ışığa ve oksijene maruz kaldıkça CBDye dönüşür. Düşük sıcaklıklarda yapılan kürleme sömeklerdeki THC oranını korur. Bu nedenle hasatınızı kürleyin, beni deli etmeyin :D
Thc Cbd ye dönüşmez.

benim orda bahsettiğim thcnin sihirli bir şekilde cbdye dönüşmesi değil, kısa bir yazıda olayı anlatabileceğim en basit şekliyle anlattım. hasatta erken ve geç devranmayı basit haliyle bekledikçe cbd ye döner diye anlatıp geçtiğimizdeki gibi :) sürecin nasıl işlediğini herkes kendisi araştırarak zaten görebilir. sen daha açıklayarak anlatmak istersen dinliyorum kankacım.
Cbd başka birşey Thc, Cbn ye döner. Bu da body effect sağlar.

ben söylemek istediğimi anlatamadım sanırım. hasattan önce ışık ve oksijenle amberleştikçe cbd ye döner ya hani bitki, hasattan sonra da ışık ve oksijene maruz kaldıkça devam ediyor kankam o etki. konu thcnin yapısal bozunumu değil genel olarak sömeğin ışık ve oksijene verdiği tepki :) anlatımı kısa kessem de yeter diye düşünmüştüm de yeterli olmamış demekki. ama senin de nerden gelerek bu yorumu yaptığını anlıyorum. Thcnin yapısal bozunumundan bahsediyor olsaydık dediğin gibi Thc havaya maruz kaldıkça Cbn e dönüşüyor, doğru zaman tanınırsa da Thca ya doğru diyorsun.
İşte Cbd ye hiç bi şekilde dönmüyor anlamıyosun heralde ,

Ay thca thc ye dönüyor ısı İLE etkileşime girince thca, thc oluyor normalde thca şeklinde zaten sömeği yut kafa yapmaz ama sen onu dekarb yapınca thc ye dönüşüyor o zaman yut kafan olur iyice öğren bence…

“THC, ışığa ve oksijene maruz kaldıkça CBN kanabinoidine indirgenir.”

Yanlışını ben sana belirttikten sonra düzenlemişsin;
CBD yi CBN olarak düzeltmişsin işte ben de sana bundan bahsediyordum. Forumda herkes THC’nin CBD ye dönüştüğünü zannediyor.
Halbuki THC, CBN ye dönüşür bunlar farklı şeyler.

Son düzenleme:
kankam ben en son gönlün olsun mesajımın üzerine düzenledim onu, takılanlar olabilir diye sen gibi :) de ben derdimi daha anlatamadım sana son kez deneyeceğim şansımı :D şimdi konunun amacı şey ya hani, acemiye anlatmak :) ben de biliyorum yoksa oraya terim yığmayı. en bilmeyene kafa farkını en rahat o şekilde anlatırım diye düşündüğüm için öyle yazdım. ısrarla da diyorum bak biliyorum senin anlattığın mevzuları ben :)
Senin derdin beni ilgilendirmiyor sen sadece Cbn yerine Cbd yazmaki millet yanlış öğrenmesin.
Forumda ne hikmetse erkek olmadığını gören herkesde paso like atıyo :D

şimdi belli oldu :) durumun kişisel :) kadın olmam seni neden bu kadar rahatsız etti çiço? hani haklısın da dedim, söylediklerin doğru biliyorum da dedim :) bir türlü soğumadı için :) bilgiye atılıyor o like, senden başka kimsenin derdi kadın ya da erkek olmam değil burda :)
Yanlış anlama ben başka bi konuya dikkat çektim hangi cins olduğun beni ırgalamaz iyi forumlar :)

Senin derdin beni ilgilendirmiyor sen sadece Cbn yerine Cbd yazmaki millet yanlış öğrenmesin.
Forumda ne hikmetse erkek olmadığını gören herkesde paso like atıyo :D
bütün yazışmaları okuya okuya aşağı doğru inerken bi önceki sayfada bi yazısını beğendim,sonra okumaya doğru aşağı inerken senden öğrendim bayan olduğunu kanka..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
    ******* *** ******** hahahaha* ****** ******** ***** ***** **********
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • T Taha2580:
  • T Taha2580:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha ******* ****** ********** ****
  • ax-b ax-b:
    ****** *** ****** ****** ******* ***** ****** hahahaha******* *****
  • ax-b ax-b:
    +1
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha** ***** **
  • ax-b ax-b:
    ********* ***** * ********** **** hahahaha*** ** ***** ********
    +1
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha* ****** **
  • New Rookie New Rookie:
    **** ******* **
  • ax-b ax-b:
  • L lityum:
  • L lityum:
    ** *** ** ***** ***** **** ******* ****** hahahaha* ******** ********** ******* ********* **** ** ******** *********
  • T Tropikal.MR:
  • L lityum:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha ****** ********* hahahaha****** **********
  • kokokoco kokokoco:
    hahahaha ******* ********* ****** ** ***** ****** hahahaha** ******* *** ***
    kokokoco kokokoco: hahahaha ******* ********* ****** ** ***** ****** hahahaha** ******* *** ***