Kükürtle zararlılara son

mami10_

Doktor
Her kese iyi growlar kankalar bu gün kükürt ve zararlıları (böcek, örümcek, nemadot, fungus) ve onlardan kurtulma yollarını konuşacağız
Öncelikle bu yönde bir çok zirai ilaç var, kapitalist bir sistemşn parçası olduğumuz için zirai ilaçların bir çoğu ya yetersiz kalıyor ya da içeriğindeki maddeler bizim kızlara ve bize zararlı ola biliyor
O yüzden doğanın nimetlerinden faydalanmak lazım doğadaki hiç bir şey boşu boşuna var olmaz her bir atomun doğada bir görwvi vardır o yüzden bşr sorunla karşılaşdığınızda ilk önce doğaya bakın ve araştırın
Şimdi kükürtle neler yapıla bilir artıları eksileri nelerdir nelere faydası var nelere yok onları konuşacağız temel bilgileri kendiniz araştıra bilirsiniz geçelim faydalarına

Kükürt aminoasitlerin, proteinlerin(örneğin cystine), vitaminlerin, enzimlerin, hardal yağı gibi bazı uçucu bileşiklerin bir yapı maddesi olarak bitkilerde bulunur. Klorofil için esas teşkil eder. Birçok sebzeye tat verir. Enzim ve vitamin gelişimini ve aktivitesini artırır. Kök büyümesini ve tohum üretiminin ıslahına yardımcı olur. Bitkinin güçlü olmasına ve soğuğa dayanıklılığına yardım eder.
Topraktaki üre formunda olan azotu amonyum ve nitrat azotuna dönüştürerek daha kolay emilimini sağlar, bazı basit forumdaki şekerleri bitkşnşn kolayca ala bileceği foruma dönüştürür, topraktaki tuzlanma yı aşağı doğru iter, toprak ph nı stabilize eder, bitkiye ek enerji sağlar daha sağlıklı ve canlı olmasını garanti eder, stresleri önler ve. S

Bu faydaları saydık bitti mi hayır bitmedi
Topraktaki zararlı tek hücreli canlıları yok eder
Toprakta yalayan nemadot, mantar ve s türlerin oluşmasını engeller ve yok eder
Meyve sinekleri, orümcek akarlarını, eklem bacakları, karından bacakları, sivrisinekleri, ve s yumuşak ve sert kabuklu böcekleri yok eder

Kullanımı: 1 litre suya 2 yemek kaşığı suda eritilir(ılık suda daha çabuk erir) yapraktan fıs fıs uygulanır günde 2 kere max 1 hafta, daha sonra toz kükürt yapraklara homojen bir şekilde serpilir
Topraktan kullanımı : saksı başı 2-3 yemek kaşığı yeter homojen bir şekilde yaymak gerekir
Flush için 5 litre suya 1 yemekm kaşığı
Yakılarak kabine koyulduğunda böcekleri zehirler, sizi de zehirler büyük ihtimalle o yüzden dikkatli olun

Alışındırıcı bir madde olduğuniçin gözünüze, genzinşze burnunuza gelmemesine dikkat edin açık yaralarınız var ise de iyice kapatın , bitkiyi kurtarayım derken kendinize zarar vermeyin
Sponsored by @Bigbut kankanın isteği ile yayımlandı :D

mami10_

Doktor
Ustacim yakılarak kabine koyulduğunda derken o kısmı anlayamadım, nasıl bı yakma işlemi yapmamız gerekiyor, Bilgi paylaşımın için çok teşekkürler varolasin,
Bildiğimiz yakmak bir kabın içine koy ve yak, zaten kötü bir koku gelecek yakdığın zaman. Evde olmadığın zaman yapmanı tavsiye ederim

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Kanka başka bi yerde her grow kullanıyorum demişsin. Ben henüz bu sorunu yaşamadım hep indoor yaptığım için. Outdoora başlayacağım saksıda. Çevrede çok fazla ağaç bitki var böcek gelmeside olası bir durum.
Şuan arkadaşın balkon growunda böcekle mücadele ediyoruz. Sanırım kırmızı örümcek. Evdeki bitkilerden geldiğini düşünüyoruz. Arkadaş kendi evinde tekrar başlayacak growa. Yine saksı bitkileri var evinde. Bi öncekinde tarladan almış toprağı ordan da gelmiş olabilir. Şimdi lightmix aldık ama ben yine böcek olacağını düşünüyorum.
Esas sorum şu başlamadan evvel toprakta önlem almak mümkünmü. Her ihtimale karşı toprakla karıştırmamızın zararı olurmu ne dersin. Yapraktan uygulamada diğer kankalar gibi tat koku değişimi yaşadınmı. Hali hazırda neemazalımızda var

mami10_

Doktor
Kanka başka bi yerde her grow kullanıyorum demişsin. Ben henüz bu sorunu yaşamadım hep indoor yaptığım için. Outdoora başlayacağım saksıda. Çevrede çok fazla ağaç bitki var böcek gelmeside olası bir durum.
Şuan arkadaşın balkon growunda böcekle mücadele ediyoruz. Sanırım kırmızı örümcek. Evdeki bitkilerden geldiğini düşünüyoruz. Arkadaş kendi evinde tekrar başlayacak growa. Yine saksı bitkileri var evinde. Bi öncekinde tarladan almış toprağı ordan da gelmiş olabilir. Şimdi lightmix aldık ama ben yine böcek olacağını düşünüyorum.
Esas sorum şu başlamadan evvel toprakta önlem almak mümkünmü. Her ihtimale karşı toprakla karıştırmamızın zararı olurmu ne dersin. Yapraktan uygulamada diğer kankalar gibi tat koku değişimi yaşadınmı. Hali hazırda neemazalımızda var
1 yemek kaşığı toprağın üzerine serpebilirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ***** **** *** ******** *********** ** ***** ******* *********** *** ***** ***** **** ****** ****** ** **
    +1
  • Mordecai Mordecai:
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ***** **** ** **** ***** **** ******** *** **** ****** ***** ******** ******
  • Mordecai Mordecai:
    dready****** ***** ***** ***** ******* ****** * * **** ******* *******
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ******* ****** ********* ******** ********** ******* *********** ****** **** dready* ***** **********
    dready**********
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ******* ******* **** ****** ******* **
    ***** ***** ******* ****** **** ********* **** **** ***** ********* ***** ***** ***** ***** ********** ******* ****** ********* ******** ********** ******* *********** ****** **** dready* ***** **********
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ****** *** ****** **** ******* **** ******* ********* **** *** ****** ****
  • Mordecai Mordecai:
    *** ***** *** ** ********* **** ****** ****** ** ***** ****** *** ****** **** ******* **** ******* ********* **** *** ****** ****
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ***** **** ** ***** * **** ***** ******* ****** * ** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
    **** dready*** ***** ****** ***** dready**********
  • İstanbul İstanbul:
    ******* **
  • Mordecai Mordecai:
    ******** ***** ********* dready** ***** **** ** ***** * **** ***** ******* ****** * ** ****** **
    *** ***** ***** *** ******** **** ********* ********** **** ***** ****** ** **** dready*** ***** ****** *****
    ******* **** ******** * ******* ***** **** ******* *** ***** *** ***** ********* ** ******* **
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • M Merciless:
    dready********** ****** ******** ********** ***** *** ***
    ****** ***** *** **** *** ** ******* **** **** ******** ** ******** *** ********** ******* ** *****
    M Merciless: **