Köfteci Tohumuyla Grow'a Doğru (Hasat)

Merhabalar arkadaslar ilk growum için yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

ışık: 200w cob led spektrum
toprak: plagron bat mix
sıvı gübre: bio fish mix - bio bloom - top max - an big bud - an overdrive (ekstra sıvı deniz yosunu gübreside var)
tohum: köfteci tohumu (photo) :)
sıcaklık: 22-25 arası, nem: 40-60 arası
saksı: 15l
usb vantilatör
08.10.2020 toprakla buluşma tarihi

Grow Günlüğüm: https://growdiaries.com/diaries/88178-kofteci-photo-grow-journal-by-sativamsi

Sadece bir kere topping yaptım. Lst yapmadım. Toprağın kuruluk oranına göre 1 normal su ve 1 gübreli su veriyorum(şu an bloom, topmax ve an overdrive 1 veya 1,5litreye).
*Tam 7 hafta veg dönemi geçirdi.12/12 ışık döngüsüne alındı(25.11.2020). co2 takviyesine başladım (şeker maya pet şişe).
Yorumlarınız ve önerileriniz benim için çok kıymetlidir dostlar. Fotoğrafları alta bırakıyorum şimdiden teşekkürler, bol hasatlar :)
Her hafta güncellenecek. Son hali aşağıda.
22.11.2020
29.11.2020
02.12.2020
Bugün çiçeklenmenin(12/12) 1. haftası bitti.
Genel Görünüm Pistiller 06.12.2020
Genel Görünüm
Çiçeklenme
13.12.2020
Genel Görünüm
Çiçeklenme
20.12.2020
Genel Görünüm
Çiçeklenme
27.12.2020
Genel Görünüm
Çiçeklenme
07.01.2021
Tricom
Genel Görünüm
https://imgyukle.com/i/aebqrG
Çiçeklenme
14.01.2021
Tricom
Çiçeklenme
21.01.2021
Tricom
Çiçeklenme
31.01.2021
Tricom
Çiçeklenme
Hasat

Son düzenleme:

a-420

Müptezel
Merhabalar arkadaslar 7 haftalık bitkim için yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

ışık: 200w cob led spektrum
toprak: plagron bat mix
sıvı gübre: bio grow - bio bloom - top max (ekstra deniz yosunu gübreside var)
tohum: içtiğim sağlam marinin tohumu :)
sıcaklık: 22-25 arası, nem: 40-60 arası
saksı: 10l
usb vantilatör (sağlam)

Forumdan edindiğim bilgilere göre bir şeyler yapmaya çalıştım, umarım doğru yere yazıyorumdur :) Sadece bir kere topping yaptım. Lst yapmadım. Toprağın kuruluk oranına göre 1 normal su ve 1 gübreli su veriyorum(şu an bio grow 1 veya 1,5litre su başına 2ml). Bitkinin herhangi bir rahatsızlığını görmedim.Para durumuma göre eksik materyallerimi tamamlamaya çalışıyorum. Bunların dışında sorularım olacak;
*Bitki şu an 7 haftalık ve tahmini ne zaman çiçeklenmeye girer ?
*Doğru yolda mıyım ?
Yorumlarınız ve önerileriniz benim için çok kıymetlidir dostlar. Fotoğrafları alta bırakıyorum şimdiden teşekkürler, bol hasatlar :)
Kanka ikitane konu acmissin bunu sil istersen.

Karsiyaka

Yeni üye
Kardes selam bıtkılerın guzel cıceklendırmeyı sen bellı edersın ısıgını 12/12 yap bı hafta ıcınde pıstıller baslar ( tabı bıtkın dısı ıse)

Kanka

Administrator
Yönetici
genetik ne automu photo mu koftecı tohumu ıse photo olma ıhtımalı yuksektır ışığı 12-12 donguye cektıkten sonra sana yanıt verebılır

genetik ne automu photo mu koftecı tohumu ıse photo olma ıhtımalı yuksektır ışığı 12-12 donguye cektıkten sonra sana yanıt verebılır
köfteci tohumu photo. ama 7 haftalık bir bitki, daha çok hasat almak için biraz daha beklememde fayda var mıdır kanka, sence 12/12 ışık döngüsüne ne zaman geçmeliyim ? yorumun için teşekkürler, @auto420 kanka senin yorumunu da bekliyorum

C

Cibril

Guest
işaretlediğin yerde ne var kanka @By_Kush :) bir de bitkim şu an 12/12 ışık döngüsünde biobizz grow’u kestim bloom ve topmax veriyorum, başka gübre önerisi olan var mıdır dostlar simdiden tesekkürler @Hippie @silas34 @auto420 @Aguş

dostum bunlar sömek şişirmez buraya bigbud elle an gübresi, bide son 2 hafta için overdrive ama bunu kullanma zamanını tespit etmek biraz zorlayıcı ilk growunda geç kalabilirsin sıkı takip et... co2 takviyesi yap bol bol fotosentez yapsın çok önemli gübreden bile...

dostum bunlar sömek şişirmez buraya bigbud elle an gübresi, bide son 2 hafta için overdrive ama bunu kullanma zamanını tespit etmek biraz zorlayıcı ilk growunda geç kalabilirsin sıkı takip et... co2 takviyesi yap bol bol fotosentez yapsın çok önemli gübreden bile...
dediğin gübreler bunlar dimi kanka www.growkent.com/Advanced-Nutrients-Big-Bud-250-ml,PR-61.html

birde co2 için tavsiyen pet şişeye şeker ve maya şeklinde mi nasıl yapıcaz önerin için teşekkür ederim :)

Son düzenleme:
C

Cibril

Guest
kankalar karşılaştığım bi sorunu hemen aktarmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. bitkim 12/12 ışık döngüsünün 4. gününde. toprak kurudukça sulama yapıyorum.
bugün (29.11.2020) bitkimin haftalık görüntüsünü çektim hiçbir sıkıntı yoktu size de göstereyim “ “ .
*fakat ışıkları kapattıktan 3 saat sonra kontrol amaçlı kabini açtım üst yaprakların solduğunu gördüm nedenini bilmiyorum ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
*son görüntüler
@Hippie @Cibril @By_Kush @silas34

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    ** ****** ******** ******** ***** ***** ****** * **** **** * hahahaha hahahaha ** *******
    +1
  • A ax-b:
    **** hahahaha****** hahahaha** hahahaha****
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** ********* ******** ******** ******** **** hahahaha****** hahahaha** hahahaha****
  • A ax-b:
  • E Einsatz:
    +1
  • A ax-b:
    +1
  • B bandaleros:
    ******** ********* ***** ***** **** ***** *** ****** ***** hahahaha *
  • E Einsatz:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • E Einsatz:
    **** ** ********* hahahaha ****
  • B bandaleros:
    *** *** ********** hahahaha*** ******
  • E Einsatz:
    *** ******** *** **** *** hahahaha **
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ** ** *** **
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • B bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
    *** ****** ** ** ** ******* ** ** ** ******* *** ******** ** *** *** ***** * ***** hahahaha*****
  • E Einsatz:
    *** ********** ******* ******* hahahaha** *** ********** hahahaha **** ******** ****
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ******** ** ****** hahahaha* ******* ***** hahahaha** ******* **
  • E Einsatz:
  • B bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
    **** hahahaha* *** ******* *********
  • E Einsatz:
  • İstanbul İstanbul:
    İstanbul İstanbul: *******