Isik

• Konbuyu başlatan Canna
  • Başlangıç tarihi
C

Canna

Guest
Dostlar almak istediginiz full spectum isigin saticisina veya üreticine sorun, size satmak istedigi isikla hic grow yapmis mi? Yaptiysa aldigi sonuclari size göndermesini isteyin, yawww dünya para veriyorsunuz bir boka yaramayan isik aliyorsunuz, verdiginiz para ipime degil yetismeyen kizlara üzülüyorum. Linkleri okuyun anliyan dogru dürüst grow yapar anlamayan emeklemeye devam eder, olay sadece kafa bulmaksa git 2 duple votka ic.

Moderatör tarafında düzenlendi:

İmam

Üye
Dostlar almak istediginiz full spectum isigin saticisina veya üreticine sorun, size satmak istedigi isikla hic grow yapmis mi? Yaptiysa aldigi sonuclari size göndermesini isteyin, yawww dünya para veriyorsunuz bir boka yaramayan isik aliyorsunuz, verdiginiz para ipime degil yetismeyen kizlara üzülüyorum. Linkleri okuyun anliyan doru dürüst grow yapar anlamayan emeklemeye devam eder, olay sadece kafa bulmaksa git 2 duple votka ic.
Reis ışık konusunda beni çok çok aydınlattın şahsen,çok teşekkür ederim şahsım adına

GardropFUAT

Yeni üye
Isik icin canna gibi prof olmaya gerek yok. Adam bilgisini damitmis anlatmis. Bu kadar bilgi bile fazla ammaaa sadece isiga odaklanip bitkinin diger isteklerini goz ardi ederseniz bosa elektrik yakmis olursunuz.

C

Canna

Guest
Isik icin canna gibi prof olmaya gerek yok. Adam bilgisini damitmis anlatmis. Bu kadar bilgi bile fazla ammaaa sadece isiga odaklanip bitkinin diger isteklerini goz ardi ederseniz bosa elektrik yakmis olursunuz.
Haklisin dostum, ben sadece isik konusunu ele aldim, sen diger konularin eksikliginide dile getirmisin, tabiki her sey 4/4 lük olmali yoksa sadece isik bitkiyi yetistirmez. AMAAAA buraya cok büyük bir AMA isik yetersiz olursa istersen bitkini gübre kovasinin icine dik gelismez.

GardropFUAT

Yeni üye
Haklisin dostum, ben sadece isik konusunu ele aldim, sen diger konularin eksikliginide dile getirmisin, tabiki her sey 4/4 lük olmali yoksa sadece isik bitkiyi yetistirmez. AMAAAA buraya cok büyük bir AMA isik yetersiz olursa istersen bitkini gübre kovasinin icine dik gelismez.
Aynen oyle brom hepsi dengeli olmali.

Bu bilgilerden anladigima göre önemli olan ışık rengi falan değil veg de yada çiçekte renk farketmiyor önemli olan seçtiğimiz ışıkta gereken değerleri yakalamak doğru anlamış miyim hocam

C

Canna

Guest
Tam dogru diyemem, evet isikta gerekli ppfd gücünü yakalamak en önemlisi, ama dostum bir daha oku, örnegin 1000 lümén=lux 6500 kelvin 17,23 umol/s ppfd degeri veriyorken, 1000 lümen mavi isik 115 umol/s ppfd degeri veriyor, yani cok daha az watt gücündeki mavi isiktan daha fazla ppfd degerini yakaliyoruz, ayrica biklilerin özellikle bizim bitki gibi cicek acan bitkilerin üzerinde isik rengi cok önemli. Linki oku lütfen.

Tam dogru diyemem, evet isikta gerekli ppfd gücünü yakalamak en önemlisi, ama dostum bir daha oku, örnegin 1000 lümén=lux 6500 kelvin 17,23 umol/s ppfd degeri veriyorken, 1000 lümen mavi isik 115 umol/s ppfd degeri veriyor, yani cok daha az watt gücündeki mavi isiktan daha fazla ppfd degerini yakaliyoruz, ayrica biklilerin özellikle bizim bitki gibi cicek acan bitkilerin üzerinde isik rengi cok önemli. Linki oku lütfen.
Tamam hocam şimdi tam oturdu bilgiler eline emeğine sağlık teşekkür ederim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • puslu77 puslu77:
    ********** ** ********* ******* ***** **** **** ******* ** ********** ***** ***** *** **** *** ********** ****** ********
  • E Emre77:
  • puslu77 puslu77:
  • puslu77 puslu77:
  • E Emre77:
  • puslu77 puslu77:
  • E Emre77:
    **** ****** hahahaha ***** ** ******* ****** *********
  • puslu77 puslu77:
  • E Emre77:
    ***** **
  • E Emre77:
  • puslu77 puslu77: