ilk grow görseller koydum yardım lütfen.

sertax95

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar benim ilk grow um izlediğim videolar yazılarla bir takım budama işlemi yaptım.
yaklaşık 3 ay oldu başlayalı son 15 gündür 18bin lümen 250w led kullanıyorum. daha öncesinde kullandığım ışıklar kötü evlerdeki led ampullerdendi.

sizden ricam bitkime şuan ne durumda sizce burdan sonra uygulamam gereken adımlar neler ?

çiçeklenmeye girmiş mi ? girmediyse bunun için nasıl bi yol izlemeliyim genel olarak şuan bu bitkinin ilerleyişinde yapmam gereken hertürlü bilgiye çok ihtiyacım yardımlarınızı bekliyorum .

Teşekkürler.
Bol dumanlar.

8c60d3cf-690b-477e-8d54-e2d9f8739b0e.jpg 242ff47b-b2af-4e48-92ab-148437c17779.jpg

a003df06-a7ea-4e75-8c8d-8ebfa8c8e377.jpg
ab1197da-5df4-4945-93ec-024cf971000c.jpg

CahilKush

Doktor
Kankam bitkin sağlıklı ondan yana sıkıntı yok ama bitki fark ettiysen minicik çünkü saksın minicik bitkin photo belliki yoksa zaten çoktan çiçeğe geçerdi ablacığım kadarı ile hala 18/6 periyodunda devam etmektesin bu bitkiyi 12/12 ye almazsan çiçeğe ömür boyu girmeyecek saksın kaç litre gübre olarak nelerin var ? Ph meter var mı elinde

sertax95

Yeni üye
Kankam bitkin sağlıklı ondan yana sıkıntı yok ama bitki fark ettiysen minicik çünkü saksın minicik bitkin photo belliki yoksa zaten çoktan çiçeğe geçerdi ablacığım kadarı ile hala 18/6 periyodunda devam etmektesin bu bitkiyi 12/12 ye almazsan çiçeğe ömür boyu girmeyecek saksın kaç litre gübre olarak nelerin var ? Ph meter var mı elinde

ilgin ve yorumun için çok teşekkür ediyorum öncelikle.
şuan yeni kestim diye dalları 24 saat ışık veriyordum. Bu konuda ki önerin 12/12 mi dir ? 12/12 geçersem ışığı değiştirmekte mecburmuyum 6500k da uygun olurmu yada bunun yanına ilave daha az masrafla kurtarıcak önericeğin birşeyler olabilir mi?
bio row ve bio bloom kullanıyorum.
ph düşürücü ve ph meter aldım evet düzenli olarak kullanıyorum ortalama 5,9ph 6 ph lar da kullanıyorum suyu.
saksım 3,5lt. 7 lt bez saksı aldım fakat light mix toprak hiç biryerde kalmamış geçiremiyorum başka saksıya önericeğin başka toprak varsa link ile çok yardımcı olursun.

CahilKush

Doktor
ilgin ve yorumun için çok teşekkür ediyorum öncelikle.
şuan yeni kestim diye dalları 24 saat ışık veriyordum. Bu konuda ki önerin 12/12 mi dir ?
bio row ve bio bloom kullanıyorum.
ph düşürücü ve ph meter aldım evet düzenli olarak kullanıyorum ortalama 5,9ph 6 ph lar da kullanıyorum suyu.
saksım 3,5lt. 7 lt bez saksı aldım fakat light mix toprak hiç biryerde kalmamış geçiremiyorum başka saksıya önericeğin başka toprak varsa link ile çok yardımcı olursun.
Kankam önce saksı ebetlarin çok düşük bu bitkiye en az 15 litre saksı yapman gerekirdi 2. Si ph oranin cok düşük 6.5 6.7 arası en iyi seviyededir 3. Su suan gübreli saksiya ihtiyacın yok kanka cocopeat, torf , perlit al saksının dibine 3 4 cm kadar drenaj yap ve bloom verme kanka bloom çiçeklenme gübresidir grow yeterli ve cal mag eger ki cal mag yoksa %100 organık başlığında cal mag yapımı konusu var oradan bak kendin yap artık saksiyi büyütmenin manası yok bitkinin çiçek evresi gelmiş dediğim medya malzemelerini temin et hepsini ayni oranlarda karıştırarak toprak hazırla ve 7 litre saksina al kankam sonrada bir 2 gun bekle bitkin transfer stresini atlatsın 12/12 yapıştır

sertax95

Yeni üye
Kankam önce saksı ebetlarin çok düşük bu bitkiye en az 15 litre saksı yapman gerekirdi 2. Si ph oranin cok düşük 6.5 6.7 arası en iyi seviyededir 3. Su suan gübreli saksiya ihtiyacın yok kanka cocopeat, torf , perlit al saksının dibine 3 4 cm kadar drenaj yap ve bloom verme kanka bloom çiçeklenme gübresidir grow yeterli ve cal mag eger ki cal mag yoksa %100 organık başlığında cal mag yapımı konusu var oradan bak kendin yap artık saksiyi büyütmenin manası yok bitkinin çiçek evresi gelmiş dediğim medya malzemelerini temin et hepsini ayni oranlarda karıştırarak toprak hazırla ve 7 litre saksina al kankam sonrada bir 2 gun bekle bitkin transfer stresini atlatsın 12/12 yapıştır

yorumların uğraşın ve bilgin için teşekkür ederim hepsini yarın hallediyorum bu hafta da bu çekilde 24 verip hafta sonu 12 12 ye geçiyorum.
tekrar teşekürler.

CahilKush

Doktor
Kanka bu bitki fem edilmiş auto değil değil mi ? Photk bitkiye neden 24 verdin neyse gelmiş bir yerlere rica ederim dostum ilk grow boyle olsun sonrasını daha prof. Yaparsin

sertax95

Yeni üye
Kanka bu bitki fem edilmiş auto değil değil mi ? Photk bitkiye neden 24 verdin neyse gelmiş bir yerlere rica ederim dostum ilk grow boyle olsun sonrasını daha prof. Yaparsin

kankacım okuduklarıma ve önerilere göre hareket ettim biraz her kafadan ses çıkınca böyle oluyo malesef.
tohum un ismini cismini bilmiyorum 10g ye yakın aldığım çok güzel bi sömeğin derinliklerinden sadece 1 tane çıkan bi tohumdu bu.

CahilKush

Doktor
kankacım okuduklarıma ve önerilere göre hareket ettim biraz her kafadan ses çıkınca böyle oluyo malesef.
tohum un ismini cismini bilmiyorum 10g ye yakın aldığım çok güzel bi sömeğin derinliklerinden sadece 1 tane çıkan bi tohumdu bu.
Aldığın sigaranın bitkisi Hermo olmuş demek ki kısaca o bitki dişi %99 gibi bir oranla iyi seçim yani photodur yoksa çoktan girerdi çiçeğe

sertax95

Yeni üye
Aldığın sigaranın bitkisi Hermo olmuş demek ki kısaca o bitki dişi %99 gibi bir oranla iyi seçim yani photodur yoksa çoktan girerdi çiçeğe

Bak bunuda bilmiyodum çok iyi oldu bu tohum olayını bilmem de teşekürler.
12/12 ye geçtikten sonra bloom kullanıcam gübre olarak başka yapmam gereken bişey varmı?
birde ışık hakkında da ufak bi bilgi verirsen çok sevinirim. 6500k 200w 18000 lümen ile devam edebilirmiyim?

Son düzenleme:

CahilKush

Doktor
Bak bunuda bilmiyodum çok iyi oldu bu tohum olayını bilmem de teşekürler.
12/12 ye geçtikten sonra bloom kullanıcam gübre olarak başka yapmam gereken bişey varmı?
birde ışık hakkında da ufak bi bilgi verirsen çok sevinirim. 6500k 200w 18000 lümen ile devam edebilirmiyim?
Kankam 6500 k bitki veg.'de sever detaylı anlatmayayım ama bitki çiçeklenmede sarı ışık 2700k ila 4000 k arası sever ama değiştiremem şuan bütçek yok dersen onla da alırsın hasat sorun yok

sertax95

Yeni üye
Kankam 6500 k bitki veg.'de sever detaylı anlatmayayım ama bitki çiçeklenmede sarı ışık 2700k ila 4000 k arası sever ama değiştiremem şuan bütçek yok dersen onla da alırsın hasat sorun yok
hocam çok teşekkür ediyorum verdiğin bilgiler için. zaten fazla bi sürecimiz kalmamış dediklerini uyguladıktan sonra seninle son durumu paylaşıcam.

kanka bugün birde çiçekte böyle birşey vardı , toprağın ph düşmüyor sanırım ondan bu. geçenki konularda öyle demişlerdi. bu yapraklardaki sararma için yapabileceğimiz bişi yok mudur? pek net değil ama belli oluyor sarı ile yuvarlar içine aldım.
5-updated.jpg

CahilKush

Doktor
Dostum açıkçası ph dan mi bilmem bunu nedeni ama uyguladığın Ph düşük ona eminim sen bunu silas 'ın profile at kanka bi o baksın artık verdiğin sularıda 6.5~7 arası ver

S

silas

Guest
Sağlıklı şekilde bakılmıyor bitkiye, uygun ışık ve besin almadığı bariz. Sararmanın nedeni bitki besin alamıyor, sende basmışsın suyu iyice toprağın ph'ını bozmuşsun. Havalandır bitkiyi güneşe koy gündüzleri, toprak kurumadanda su verme. 3-5 kuruşa kıyıp 2-3 gübre, ph düşürücü, ph metre, ışık falan al diycam da kimsede para yok sende haklısın.

sertax95

Yeni üye
Sağlıklı şekilde bakılmıyor bitkiye, uygun ışık ve besin almadığı bariz. Sararmanın nedeni bitki besin alamıyor, sende basmışsın suyu iyice toprağın ph'ını bozmuşsun. Havalandır bitkiyi güneşe koy gündüzleri, toprak kurumadanda su verme. 3-5 kuruşa kıyıp 2-3 gübre, ph düşürücü, ph metre, ışık falan al diycam da kimsede para yok sende haklısın.

kankacım sen daha önce de yardımcı olmuştun bana senin tavsiyelerinle hepsini aldım fakat 2 kez kullanabildim daha gübre ve ph düşürecelerim mevcut 2 sulamadır kullanıyorum. İyileşme sürecinde midir suan ? yada neleri nasıl kullanmamı önerirsin bu durumda.
ph düşürücü
bio grow ve bio bloom kullanıyorum 2 sulamadır 1 lt su içine 1 er ml karıştırıyorum suya.

saksım 3.5 lt suan da 7 lt bez saksı aldım fakat light mix toprak bulamadığımdan istanbulda bez saksıya geçiremedim fakat burdan arkadaşın tavsiyesi üzürine farklı bi toprak karışımı yapıcam onlarında siparişini verdim salı günü gelicek bez saksıya geçiricem hemen.
saksıyı değiştirdikten sonra izlemem gereken yol süreçte yardımcı olurmusun ne kadar süre daha bu şekilde devam edip sömeklendirmeye geçmeliyim ?
sömeklendirmeye geçerken neler yapmalıyım 12/12 ışık vermenin dışında ?

yardımların önerilerin ve ilgin için ayrıca teşekkür ederim. @silas

sertax95

Yeni üye
@cdrt Kankacım beğenmişsin sanırım bunlar seninde merak ettiğin sorular oldupu için. ama cevap alamıyorum bi önerin olucak bişeyler öğrenirsen yardımcı olurmusun
teşşekürler.

Reception

Kıdemli Üye
Kanka cahilkush ve silas kanka yeterli açıklama yapmış zaten o yolu izle derim ben hem kendinde belirtmişsin çok fazla yorum bilgi kalabalığı kafa karışıklığı oluşturabiliyor bazen ben senin için olayı ozetliyorum,
İlk iş olarak büyük saksıya geç photo bitki için ideal 18lt drenaj şart en alta perlit döşe topraklada harmanla perliti sonrasında çiçeğe geçsin artık diyorsan şuan kullandığın LED ışık yanına 2700k sarı tasarruflu ampuller den at 2-3 tane ucuz yollu olur sonrasında 12/12 ışık periyoduna geç gübre konusunda bir şey diyemem çünkü ben şahsen kullanmıyor ve tecrübem yok

sertax95

Yeni üye
Kanka cahilkush ve silas kanka yeterli açıklama yapmış zaten o yolu izle derim ben hem kendinde belirtmişsin çok fazla yorum bilgi kalabalığı kafa karışıklığı oluşturabiliyor bazen ben senin için olayı ozetliyorum,
İlk iş olarak büyük saksıya geç photo bitki için ideal 18lt drenaj şart en alta perlit döşe topraklada harmanla perliti sonrasında çiçeğe geçsin artık diyorsan şuan kullandığın LED ışık yanına 2700k sarı tasarruflu ampuller den at 2-3 tane ucuz yollu olur sonrasında 12/12 ışık periyoduna geç gübre konusunda bir şey diyemem çünkü ben şahsen kullanmıyor ve tecrübem yok

yardımınyorumun için çok teşekkür ederim dediğin herşeyi yaptın dün sadece ışık olayı kalmıştı onuda eklerim bu gün yarın 2700k 2 tane.
12/12 ye de bikti yeni toprağa alışma sürecini bitirince geçerim diye düşünmüştüm 1 hafta gibi bi süre sonra yani.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • dyco dyco:
  • dyco dyco:
  • deyorke deyorke:
  • A ax-b:
    **
  • New Rookie New Rookie:
  • A ax-b:
  • New Rookie New Rookie:
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
    *** **** *** ***** **** *** ****** hahahaha****** ********** ***
  • A ax-b:
    +1
  • A ax-b:
    ******** hahahaha** ******** ********* **
  • TabldotLife TabldotLife:
  • A ax-b:
    **
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    hahahaha*****
    ******** *** ***** * hahahaha*****
  • A ax-b:
    ** hahahaha*****
  • Runtz Runtz:
    **
  • Runtz Runtz:
    ******** hahahaha ****** ********* **** ******* hahahaha* ** ****** ****** ********** *******
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha** ******** **
  • deyorke deyorke:
    deyorke deyorke: ***** *** ***** *** ******