ilk defa tohum almak

h2so4

Yeni üye
arkadaşlar uzun zamandır araştırma yapıyorum. birçok entryi okudum ama kafama takılan tek nokta tohum olayı. Tohumu yurdışından almak nekadar güvenli sipariş verirken isim konusunda ne yapırsunuz beni kısaca aydınlatabilirseniz çok sevinirim bol dumalar :)

Tohum almak yasaya aykırı değil, tohumu ekmek yasak. Bu nedenle tohumlar gümrükten geçmezse bile başına hukuki bir şey gelmeyeceğine emin olabilirsin. Yurtdışından getirtirken stealth option muhakkak olmalı yoksa gümrükte el koyarlar, riske girmemek için degenetica veya kushseeds üzerinden alabilirsin forumdakiler hep öyle yapıyor. Tohumu alırken bitcoin kullanırsan ekstra güvenli olur.

h2so4

Yeni üye
Sponsorun sitesine bakıyordum isim soy isimi doğrı girmem sorun olmaz ozaman aklıma tek takılan kısım o oldu tecrübesizlikten yanlış biley yapacağım için tedirgin oldum sadece

A

afilifilintalar

Guest
Sponsorun sitesine bakıyordum isim soy isimi doğrı girmem sorun olmaz ozaman aklıma tek takılan kısım o oldu tecrübesizlikten yanlış biley yapacağım için tedirgin oldum sadece
Her ihtimale karşı isim soyisim doğru verme bence, sponsordan alıyorsun diye isminin takip listesine alınmayacağı anlamına gelmiyor bence :)

h2so4

Yeni üye
Eğer mümkünse başkasının adıyla ve adresiyle alabilirsin, ne olur ne olmaz diye ben öyle yapardım.
Öyle bi söyledin ki daha önce hiç almamışsın gibi hissetim isim soyisimi değiştirsem busefer kargoyu alırken sorun çıkabilir kargo şubesinde teslim alırken kimlik ile isim kontrolü yapılıyor arkadaşımın adına almaya geldim kargoyu diyip halledebilirim heralde. Sipariş verelim bakalım beceremessek tecrübelenmiş oluruz en azından

A

afilifilintalar

Guest
Öyle bi söyledin ki daha önce hiç almamışsın gibi hissetim isim soyisimi değiştirsem busefer kargoyu alırken sorun çıkabilir kargo şubesinde teslim alırken kimlik ile isim kontrolü yapılıyor arkadaşımın adına almaya geldim kargoyu diyip halledebilirim heralde. Sipariş verelim bakalım beceremessek tecrübelenmiş oluruz en azından
Sponsordan alırsan şube olayı falan yok, gizli kargo yapılıyor. Genelde verdiğin adresin posta kutusuna/kapısına atıp gidiyorlar, kimseyle yüz yüze gelmiyorsun. Adresi doğru ver yeter.

(
ben kardeşimin evine aldırtmıştım , tanıdığın varsa öyle yap sende.

Shepard

Müptezel
Tohumu yurt dışından aldım. Kendi ad soyad ve adresimi verdim. Hatta kargo bulunduğum şehrin dağıtımına geldikten sonra 3 4 gün bekledi. Daha fazla beklemek istemediğim için gidip kendim aldım. Herhangi bir sorunda yaşamadım. Önerim kendi ad soyadını vermen çünkü dağıtıma çıkmama vb herhangi bir sorunla karşılaşırsan gidip alman çok daha basit olur. Tek önerim yurt dışından sipariş vereceksen (ki Türkiyeye göre her halükarda çok daha ucuz oluyor) en gizli kargo seçeneğini işaretlemen. Gümrükte yakalanacak mı diye dert edinmezsin boşuna. Bol şans

h2so4

Yeni üye
Tohumu yurt dışından aldım. Kendi ad soyad ve adresimi verdim. Hatta kargo bulunduğum şehrin dağıtımına geldikten sonra 3 4 gün bekledi. Daha fazla beklemek istemediğim için gidip kendim aldım. Herhangi bir sorunda yaşamadım. Önerim kendi ad soyadını vermen çünkü dağıtıma çıkmama vb herhangi bir sorunla karşılaşırsan gidip alman çok daha basit olur. Tek önerim yurt dışından sipariş vereceksen (ki Türkiyeye göre her halükarda çok daha ucuz oluyor) en gizli kargo seçeneğini işaretlemen. Gümrükte yakalanacak mı diye dert edinmezsin boşuna. Bol şans
Anladım öneri için teşekkür ediyorum dostum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha** *** ** **** ** ********** ********* ******** *****
    ***** **** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha ***** hahahaha*** hahahaha**** ** ********
    ********* ***** *** *** ***** ******* ***** ** ********* *** ** ********* *** hahahaha ****** *** ******* ******* ******* ****** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* ** ******* hahahaha* ********* ** ** ****** ** **** ******* ******
    +1
    ******** ********** *** **
    ********** ****** *** ***** ******** ****** ****** ***** **** **** ********* ** ******* hahahaha* ********* ** ** ****** ** **** ******* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ********* ***** hahahaha ********** ***** ********** ***** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ***** hahahaha ******* *** *** ********* hahahaha
    **** ****** ********** ******* **** **** ******** ***** hahahaha*** ***** *** **** *** ******** **
    ***** ******* *** **** ******** ******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* ********* ** ** **** ******* *** ******** ******* *** **** * *** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* ********* ** ******** ******* *** ********* ******** ** ****** ******* *********
    ***** ***** ******* ********* ** ******** ******** **** ********* ******** ******* * ******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    * ***** hahahaha
    ******* ** ***** ****** **** ******** ********* hahahaha** ******** hahahaha ******** hahahaha* ******** ****** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ****** ****** ** ***** hahahaha* hahahaha* ******* ***** ***** hahahaha**
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ***** ********* *****