Işık ile Bitki arasında ki mesafe aralığı

fabfabolus

Yeni üye
Aynen kanka 3 bitki rahat yetişir HPS lerde sıcaklıklar çok yüksek olabiliyor o yüzden 40 cm de bile dikkatli olmanı öneririm yukarda yazdığım deneyle bunu ölçebilirsin

Sativacı

Yeni üye
yukarda led ışık bitki arası mesafe 15 cm yazmışlsın ama daha ücgün önce bu mesafeden 400 watt lık ledlerlen bitkilerimi yaktım 4 dünün de **** şimdi kendini toparlamasını bekliyorum araştırmalarıma göre 35 45 arası en ideal mesafe ymiş yazık ettim led ışığı yakınlaştıra biliriz diye biliyodum ama yanlış bniliyormuşum
Hay ağzına sağlık aynısı benim başıma geldi lümen olcerle baktım 80.000 lumeni gösteriyor siktim attim çiçeklerin **** anlican playstoreden lümen programı indirin arkadaşlar ışığın lumenini ölçün ona göre mesafeyi ayarlayın derim ben

kallavi

Yeni üye
US $604.59 35%OFF | 2020 yeni yüksek PPFD Lm301H DIY dim 600W kuantum teknoloji V3 LED Samsung kurulu QB288 derin kırmızı 660nm UV IR Led Grow işıklar
https://a.aliexpress.com/_eKxSga

beyler bu isigin lumeni filan nedir 3500k mix660nm uv ir , renk lm301h kac bitki yetisir 35 cm mesafe yeterlimidir?

Mary1408

Yeni üye
2085smd led nedir Bakınca bi boka benzeyen markası dahi olmayan üzerinde 297 adet 2085smd led olan 300w lık fullspecteum bir lamba aldım trendyoldan ancak biraz forumda bilgi edineyim diye gezinirken bu minik lambaların adet başı ortalama 25lümen olduğunu öğrendim ancak cihazdaki lamba hakikaten kuvvetli bi lamba bakınca ypruyo gözleri odayı sarı görüyprım felan bu arada bende taze growculardanım her neyse 297x25 yapınca 7425 lümen çıkıyo ve ben iki autoya bakıyorum sistem full sadece kafama ısık takıldı yanlış bir tercih mi yaptım acaba bilgi verecek bir arkadaşa bol grow duası vericem bi ilgilenin size zahmet linkini bırakıcam ışığında .. saygılar sevgiler bol growlar..

bu da cihazın resmi https://ibb.co/dbP40pG
Bu da linki https://ty.gl/wrnjim5s

R

Ripley'sOG

Guest
US $604.59 35%OFF | 2020 yeni yüksek PPFD Lm301H DIY dim 600W kuantum teknoloji V3 LED Samsung kurulu QB288 derin kırmızı 660nm UV IR Led Grow işıklar
https://a.aliexpress.com/_eKxSga

beyler bu isigin lumeni filan nedir 3500k mix660nm uv ir , renk lm301h kac bitki yetisir 35 cm mesafe yeterlimidir?

kanka bu ısıklar lumenle felan olculmuyor hem cok pahalı bunun gibi 2 tane mars hydrodan alırsın uygun bısey bakıyorsan

R

Ripley'sOG

Guest
kanka bakarsın bununla temizinden 4-6 auto ve güzel hasatta verir hps kadar olmasada ama orta şeker diyelim

kallavi

Yeni üye
400 hps vardi daha verimli olur diye lede gectik sanirim sadece fatura avantaj olucak hps ayarinda ledler yokmudur.

2085smd led nedir Bakınca bi boka benzeyen markası dahi olmayan üzerinde 297 adet 2085smd led olan 300w lık fullspecteum bir lamba aldım trendyoldan ancak biraz forumda bilgi edineyim diye gezinirken bu minik lambaların adet başı ortalama 25lümen olduğunu öğrendim ancak cihazdaki lamba hakikaten kuvvetli bi lamba bakınca ypruyo gözleri odayı sarı görüyprım felan bu arada bende taze growculardanım her neyse 297x25 yapınca 7425 lümen çıkıyo ve ben iki autoya bakıyorum sistem full sadece kafama ısık takıldı yanlış bir tercih mi yaptım acaba bilgi verecek bir arkadaşa bol grow duası vericem bi ilgilenin size zahmet linkini bırakıcam ışığında .. saygılar sevgiler bol growlar..

bu da cihazın resmi https://ibb.co/dbP40pG
Bu da linki https://ty.gl/wrnjim5s
Knka lanet olsunki aynı yerden bende aldım bu **** çin ledini AliExpress ye 200 tl bu fena ütüldük senin anlayacağın.. şimdi bende senin gibi bu ışık olayına bakıyorum.. Anladığım kadarıyla hiç sağa sola bağlanmayacakmışsın alacakmışsın bi marshydro gelen ışığın kitapçığına bakıp ayarlayacakmışsın.

Mary1408

Yeni üye
Knka lanet olsunki aynı yerden bende aldım bu **** çin ledini AliExpress ye 200 tl bu fena ütüldük senin anlayacağın.. şimdi bende senin gibi bu ışık olayına bakıyorum.. Anladığım kadarıyla hiç sağa sola bağlanmayacakmışsın alacakmışsın bi marshydro gelen ışığın kitapçığına bakıp ayarlayacakmışsın.

letgoda aynısını 300 e gördüm zaten ,yıkılmıştım .. nitekim sonucunda 10gr hasat alabildim

Donramo

Yeni üye
Selam kankalar ışık hakkında bir kaç sorum olacaktı forum açmak yerine buraya yazıyorum.
Şimdi kankalar grow icin dar alanım var fakat 1 bitki icin ideal diyebilirim. durust olmak gerekirse ikinci el spotcudan 150tl buzdolabı almıştım arızalı onun icinde kızımız 17. Gunde.
Oncelikle dolabın kapagini acik fakat onunde folyo kapalı strofor var icide folya kaplı
Isiklarım 2 adet magic lite marka 85w 3800 lümen 6500K cfl. Bugun 2 adet daha aldım cata 80w 3200k 6000 lümen. Şimdi ilk sorum 3200k ciceklenmede iş gorurmu?
Ikinci sorum gelişmdeyken 6500k ile 3200k aynı anda kullanılırmi?
Üçüncü sorum ise
Işık mesafem ne kadar olmalı?(şuanda ışık yanıyor 27 derece mesafem tam olarak 12 cm)
Ha bu arada son sorum ise
Şuanda 16/8 gidiyorum 20/4 e geçsem herhangi bir sorun olurmu?
Bu kadar dostlar sorularım değerli vaktinizi ayırdığınız için çok minnetarım. Bu sorularım butun ayı gecirdikten sonra az buz parayı ayırıp cfl grow micro grow yapan butun kardeşlerime gelsin. Iyi ve saglikli gunler dostlar iyi dumanlar,growlar.

legalize_da

Yeni üye
Cvp: Işık ile Bitki arasında ki mesafe aralığı

normalde kabinim 13 derece 400w mh ampul yanıyor. 28 derece oluyor ama fanlar sürekli çalışmıyor. yarım saat çalışıyor yarım saat duruyor.
kabinim 50x100x150 bez dolap.
selam bro, bez dolap içerisinde hava sülkilasyonunu nasıl yapıyorsun? ben fan monte etmeyi düşünüyorum da bez dolaba zor olacak gibi

Forumdaki çoğu bilgiler copy/paste olarak açılmış..
Belirli bir büyüklüğe ve güne ulaşmayan bitkiye bu mesafe ışık dayarsan bitkiyi eline alırsın yeni başlayacak arkadaşlara rehber olması açısından biraz detay verin konulara.
Moderatör arkadaşlardan konuyu düzenlemesini rica ediyorum. @silas @Kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** hahahahahahahaha****** ** ***** ***
  • K kushuchtu:
  • T terbiyeligunahkar:
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ******* hahahaha
  • D doğadostu1004:
  • D doğadostu1004:
    ***** *** ******** *** ****** *** ********* ********** ******** **** ******* ********* hahahaha* ****** ******
  • N newbieweeder:
    ******* **** **** *
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******* **** **** * hahahaha ********** ********** ***** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • D doğadostu1004:
    ***** ******* ****** ******** hahahaha** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • D doğadostu1004:
  • D doğadostu1004:
  • N newbieweeder:
    *** hahahaha* ***** ******** hahahaha ***** hahahaha ********** ********** ***** **
  • D doğadostu1004:
    ******** *** ********* ******** ***** ** ***** ****** ******* ******* ***** ********** *** *********
  • D doğadostu1004:
  • D doğadostu1004:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • D doğadostu1004:
    ******** ********** hahahaha *** *********
  • D doğadostu1004:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha
    5.yaprak 5.yaprak: hahahahahahahaha