Işık hk yardım

hplastik

Yeni üye
Arkadaşlar maddi eksiklikten dolayı sarı sayfadan ikinci el yetiştirme seti siparişi verdim ama sanki eksik bişey var gibi geliyo
X6 cob led 1800 watt gün ışığı
Bu ışık 5 bitkiye yeterli olurmu güç 1800 watt diyorlar ama üstünde 6 tane cob led var bence 300 watt işimi görmeyecekse iptal edicem lütfen acil yardım edin bunun yanına belki bi kaç tane torch led ekleyebilirim önerilerinizi bekliyorum

pilaki

Kıdemli Üye
Cob 50 watt kanka. 1800 watt olması için 36 tane olması gerek. Teki 100 watt olanlarda var ama nadir. Her ne kadar m2 hesabına göre ışık gücü seçilse de sen bitki başına kaba taslak 120 - 150 watt arası düşün. Seçimini yaparken auto mu photo mu, saksı ebatı, photoysa veg süresi gibi etkenler belirleyici olur.

Mertali54

Doktor
Plaki çok güzel yazmış nokta atışı yapmış
Bana kalsa kuantum bortar al geç derim 240 watt 281 b modeli en azından uygun bir modeldir bütçe fiyat performans bakımından

hplastik

Yeni üye
Cob 50 watt kanka. 1800 watt olması için 36 tane olması gerek. Teki 100 watt olanlarda var ama nadir. Her ne kadar m2 hesabına göre ışık gücü seçilse de sen bitki başına kaba taslak 120 - 150 watt arası düşün. Seçimini yaparken auto mu photo mu, saksı ebatı, photoysa veg süresi gibi etkenler belirleyici olur.
6 auto bitki 57 litre bez saksıda yapıcam ürünü iptal ettim kendim 12 adet cob led sipariş verdim kalın tırnaklı aliminyum soğutucuda sipariş verdim aldığım kişi fana ihtiyacın yok dedi soğutucun çok kalın zaten arkasını kapatma 20 saat çalışsalarda ısınma sorunu yaşamazsın dedi bende bu şekilde montajını yapıcam her levhaya 2 adet led koyucam toplam 6 levha olacak yani bitki başına 100 watt full spektrum cob led olacak umarım yeterli olur toplam maliyeti 1500 lira 6 adet 57 litre saksıyla beraber 1800 ödedim ayrıca satan adam inanılmaz bilgili bu sistemlerin otomasyonunu yapıyormuş işi buymuş bana ısrarla gübre alma ben sana tarifler vericem bitkin çok daha lezzetli ve sağlıklı olacak dedi ama bir eksiğimi fark etti ben 1*2 m2 odada yapıcam havalandırma yoktu 150 mm çapınca motorlu fan alıp duvarda delik açıp ekle dedi

kamil99

Üye
6 auto bitki 57 litre bez saksıda yapıcam ürünü iptal ettim kendim 12 adet cob led sipariş verdim kalın tırnaklı aliminyum soğutucuda sipariş verdim aldığım kişi fana ihtiyacın yok dedi soğutucun çok kalın zaten arkasını kapatma 20 saat çalışsalarda ısınma sorunu yaşamazsın dedi bende bu şekilde montajını yapıcam her levhaya 2 adet led koyucam toplam 6 levha olacak yani bitki başına 100 watt full spektrum cob led olacak umarım yeterli olur toplam maliyeti 1500 lira 6 adet 57 litre saksıyla beraber 1800 ödedim ayrıca satan adam inanılmaz bilgili bu sistemlerin otomasyonunu yapıyormuş işi buymuş bana ısrarla gübre alma ben sana tarifler vericem bitkin çok daha lezzetli ve sağlıklı olacak dedi ama bir eksiğimi fark etti ben 1*2 m2 odada yapıcam havalandırma yoktu 150 mm çapınca motorlu fan alıp duvarda delik açıp ekle dedi
fansız cob led çalışırmı

pilaki

Kıdemli Üye
Öncelikle hayırlı olsun, umarım yüzünü güldürecek sonuçlar alırsın. Birkaç şey söylemem gerekirse, auto için 57 litre saksı fazla büyük hatta photo için bile. Cob da YXO kalite markadır. Cob ne kadar soğuk olursa verdiği ışık o derece kuvvetli olur ve ömrü de uzun olur, her bir levhaya 1 tane 120 mm pc fanı eklesen onu da 2. el PC power supply güç kaynağına bağlasan randımanlı olurdu. Duvarda delik açarsan arkasına güvenlik ve göze batmaması için menfez takabilirsin, koku içinde 100 liraya satılan yuvarlak 150 milimlik aspiratör karbon filtre ekleyebilirsin, ben yaptım koku kesildi. Beraber takip edelim süreci güzel olacağından şüphem yok.

hplastik

Yeni üye
fansız cob led çalışırmı
Öncelikle hayırlı olsun, umarım yüzünü güldürecek sonuçlar alırsın. Birkaç şey söylemem gerekirse, auto için 57 litre saksı fazla büyük hatta photo için bile. Cob da YXO kalite markadır. Cob ne kadar soğuk olursa verdiği ışık o derece kuvvetli olur ve ömrü de uzun olur, her bir levhaya 1 tane 120 mm pc fanı eklesen onu da 2. el PC power supply güç kaynağına bağlasan randımanlı olurdu. Duvarda delik açarsan arkasına güvenlik ve göze batmaması için menfez takabilirsin, koku içinde 100 liraya satılan yuvarlak 150 milimlik aspiratör karbon filtre ekleyebilirsin, ben yaptım koku kesildi. Beraber takip edelim süreci güzel olacağından şüphem yok.
Bende adama ısrarla söyledim fan ekleyelim diye ama kullandığım levhalar ups levhası çok kalın tırnaklı ben mekatronikçiyim güven bana gerek duymazsın dedi bende bişey diyemedim ama kendim eklerim fanları sorun değil koku sorunum yok 4 tarafım orman çiftlikte ahırın içine gizli oda yaptım birlikte takip ederiz saksılarıda 20 litreye düşürcem adam ısrarla kök salsın daha iyi olur dedi diye aldım bütçem kısıtlı gübre içinde adama güvendim ama hayırlısı bakalım

pilaki

Kıdemli Üye
Ucuz ama kaliteli yerli naturwin markası var. Uan32, deniz yosunu, aminoasit, humik fulvik, fosfor, potasyum ne ararsan var. Organiğe geçene kadar şimdilik memnunum bu markadan. Sanırım o arkadaş sana organik tarifler verecek, bizede bildir forumun süzgecinden geçsin belki de 10 numara önerileri olacak.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
  • 2 2008Grower:
    *** *** ******* ******** **** *** hahahaha*
    hahahaha********* ***** **** ****
    hahahaha******** ******** hahahaha**** ** ***** **** ******** ********* ******
  • 2 2008Grower:
    ***** ****** ********* hahahaha ****** ***** ****** **** ****** *** ** ******* ****** *** ***** ******** ***** ****** *** *********
    **** *** ********* ****** ****** hahahaha* ** ***** ******* ******* ******** ****** ****** ***** **** **** ****** hahahaha
    ****** ***** ***** ** ******* ********** ***** ****** ********* ********* ******** **** *** *** **** ****** ****** ********* *** ** *** ********* *** ********* ****** ***** ********* **** ********* *** hahahaha** ***** *******
  • Probis Probis:
    ********** ******* * * ******* **** *** ******* ********* ********** hahahaha**** **** ***** ****** ******* ***** ****** **** ** ******** *** ***** ******* hahahaha ***** ** ********* ***** ******* ***** **** **** ***
  • 2 2008Grower:
    *** ******* * **** ***** ***** ****** hahahaha*
    *** ** hahahaha **** ********** **** ******* hahahaha *** ****** *** * ******** *****
  • Probis Probis:
  • Probis Probis:
    **** ******* ********** ***** hahahaha ****** **
  • Probis Probis:
    *** ** ******** ******* ******** ******** *** ***** **** ***** ***** hahahaha ***** ******* *******
  • Probis Probis:
    ******* *** ****** hahahaha ******* **** ***** **** **** **** ** ****** **** *********
    ******* ******* ****** ** ****** *** ****** ** ******* **** ****** ****** ****** *********
    ******* ***** ******* ********** ******* **** ******* ***** *** ******** **** ***** ** *******
  • 2 2008Grower:
    *** ****** **** ******** hahahaha** ********* * ***** *** hahahaha* ** **** ****** hahahaha* ***** ******
    2 2008Grower: *** ****** **** ******** hahahaha** ********* * ***** *** hahahaha* ** **** ******...