Holllanda korgo

Mehmet19

Yeni üye
Slm arkadaşlar Hollanda’dan arkadaşım hediye ayakkabı gönderdi içine de 2 gr haş (kubar)koydu takip no var Hollanda’dan çıktı görünüyor ama PTT kargoda hiç bi hareket yok yaklaşık 20 gün oldu Türkiye gireli sorun nedir tecrübesi olan var mı PTT arayıp sorayım mı baya bunaldım lütfen yardım

SativaLife

Yeni üye
ayakkabının faturasını isterler vergi kesebilmek için.
kutuyu açıp bakarlar %99 eşyayıda bulurlar o kargoyu sakın teslim alma unut
getirirlerse ben böyle bişey beklemiyordum de teslim alma

Mehmet19

Yeni üye
Fatura yok içinde arkadaşım hediye paketi yaptı hediye diyede belirtmiş her ne olursa olsun paket açılıyor mu onu anlayamadım ilgin için tşk ederim

Mehmet19

Yeni üye
Eyvallah tohumsuz bende senin gibi düşündüm ayakkabının tabanındaki ince lastiği kaldırıp koymuş içinede kağıt doldurmuş benim merak ettiğim her kargonun içi açılıyor mu içinde ne var diye bakıyorlar mı

SativaLife

Yeni üye
Eyvallah tohumsuz bende senin gibi düşündüm ayakkabının tabanındaki ince lastiği kaldırıp koymuş içinede kağıt doldurmuş benim merak ettiğim her kargonun içi açılıyor mu içinde ne var diye bakıyorlar mı
çağıtları çıkarıp bakabilirler ama tabanın altını açacaklarını sanmıyorum. gizli sakladıysa bulamayabilirler. ha bide yakalansanda 2 gr için bişey olmaz. 5 yıl içinde suça karışma diyip salarlar

AwaKe4

Müptezel
Knka yurtdışı ürünlerde gümrük dolayısıyla baya bi zaman alıyor. Global tracking yada 17track tan takip numarasını sorgula bilgilerini gizleyip o ekranın fotoğrafını atarsan daha çok yardımcı, olabilirim.

AwaKe4

Müptezel
Knka benim bildiğim bu ikisi site de global olarak çalışıyor. Bi dene takip kodlarını çünkü aliexpress ten ürün aldığımda PTT kargo da görünmüyordu fakat bu sitelerde detaylı bilgi mevcuttu. Bu arada şahsi fikrim çok telaşlanma ürün zaten gümrükte vs açıldığında buşunsaydı çoktan polislerle beraber gelirdi adresine kendi adresini verdiysen eğer

Mehmet19

Yeni üye
Dostum post NL de böle görünüyor Hollanda posta sistemin de
Foto yüklenmedi program gerekli galiba şimdi işe gidiyorum en kısa zamanda atacağım senin verdiğin sitede böle yazıyor

Gönderi, daha fazla işlem için varış ülkesindeki Gümrük'te
Buda İngilizcesi

Shipment is at Customs in country of destination for further processing

PTT boş geliyor sadace kargonun verildiği tarih yazıyor ve müşteriden teslim alındı diyor O kadar başka hareket yok

Smoke

Üye
Kanka ben Haziran ayında İngiltere’den tohum sigara ve thc oil sipariş ettim tam 3 ayda geldi takipsiz olarak gönderilmişti ben ümidimi kesitim takıldı diye çok uzun zaman geçtiği için ama bir gün ansızın postu kutusunda gördüm paketimi :) bütün paketleri açmıyorlar şüpheli ve vergi almak için genelde bakılıyor gümrüğe sunma parası fln filan işte hiç acele etme bence PTT ye de gitme sormak için fln bırak zamana takılmaz ise zaten eline ulaşır bu ara yurtdışı kargolar çok yoğun olduğu için baya geçikiyor

Mehmet19

Yeni üye
Kanka ben Haziran ayında İngiltere’den tohum sigara ve thc oil sipariş ettim tam 3 ayda geldi takipsiz olarak gönderilmişti ben ümidimi kesitim takıldı diye çok uzun zaman geçtiği için ama bir gün ansızın postu kutusunda gördüm paketimi :) bütün paketleri açmıyorlar şüpheli ve vergi almak için genelde bakılıyor gümrüğe sunma parası fln filan işte hiç acele etme bence PTT ye de gitme sormak için fln bırak zamana takılmaz ise zaten eline ulaşır bu ara yurtdışı kargolar çok yoğun olduğu için baya geçikiyor
eyvallah kardeşim takipli yada takipsiz olması neyi değiştiriyor takip dışında

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B bandaleros:
  • B bandaleros:
    ********** *** ** ******* *** ***** ********** hahahaha**
  • kralartur01 kralartur01:
  • B bandaleros:
    **** ******** **** ***** ******** hahahaha ** * ***** ** *** ******* ****
  • SariTursu SariTursu:
    +1
  • B bandaleros: