Hidroponik Sistemler(DWC) İçin Başlangıç Rehberi

Kanka;
-PPM ve Ph ölçmek için ne kullanıyorsun? Co2 tüp kullanıyor musun?
-Kabin içi Isı-Nem-Işık için ne kullanıyorsun?
-Yukarıdaki kova,motor,taş,hidroton,saksı ve damla sulama için kullandığın malzemelerin linklerini paylaşabilir misin?

Adwa nın pc ve EC metrelerini kullanıyorum. CO2 tüpü kullanmıyorum. aklıma eserse CO2 mayalıyorum şeker su ve yaş maya ile. Onun dışında sistemi hazır halde aldım ben. Sahibinden de almıştım aslında baya bu tarz şeyler satan bir mağazaydı ama şu an göremiyorum nedense bulursam gönderirim.

Eline emeğine sağlık güzel konu olmuş. Sormak istediğim bir iki soru var yanıtlarsan sevinirim. Suya ne kadar zamanda bir gübre veriyorsun birde hava motoru ve su motoru ne kadar aralıklarla çalışıyor. Şimdiden teşekkür ederim.

lowbotanic

Yeni üye
Peki hem üstten sulama artı hava taşı koysam olur mu sadece hava tasiyla başlayacaktım ki siparişlerini verdim elimde şuan 4 çıkışlı hava motorum var iki düzenek hazırlayıp hem üstten sulama hemde hava taşı yapmak istiyorum. Nasıl olur? Ayrıca advanced Nutrients bloom ve grow gübrelerim var bunlarda ph ayarlamaya gerek yok diye duydum. İlk defa başlayacağım. Bütün konuları okudum ama hala soru işaretleri var kafamda. Herkese bol hasatlar

Peki hem üstten sulama artı hava taşı koysam olur mu sadece hava tasiyla başlayacaktım ki siparişlerini verdim elimde şuan 4 çıkışlı hava motorum var iki düzenek hazırlayıp hem üstten sulama hemde hava taşı yapmak istiyorum. Nasıl olur? Ayrıca advanced Nutrients bloom ve grow gübrelerim var bunlarda ph ayarlamaya gerek yok diye duydum. İlk defa başlayacağım. Bütün konuları okudum ama hala soru işaretleri var kafamda. Herkese bol hasatlar
Dostum doğru olan o. hava taşını eksik etme ilave olarak ilk 1 ay üsttende sula. Ph ı ölç sen. Eğer ayarlamaya gerek yoksa ayarlamazsin :)

Eline emeğine sağlık güzel konu olmuş. Sormak istediğim bir iki soru var yanıtlarsan sevinirim. Suya ne kadar zamanda bir gübre veriyorsun birde hava motoru ve su motoru ne kadar aralıklarla çalışıyor. Şimdiden teşekkür ederim.
10 günde bir suyu değiştir. Ve değiştirdiğin suyu ppm değerlerine göre gübre ilave et. Daha sonra günlük olarak bu suyun ppm ini kontrol et değişimlere göre ilave etmek isteyebilirsin. Çok düşünme dostum bir şekilde büyüyor bu. Ne yaparsan yap yetiştirmeden önce bilgin eksik gibi gelecek. Hangi gübreyi kullanıyorsan kullan hafif ölçülerle yavaş yavaş yetiştirmeye başla. Bu kadar zor olsa doğada da yetişmez. Işığın kovan hava taşın hava motorun varsa hemen başla zaman kayberdersin. Kafamda güzel yardirdim kusura bakma belki alakasız oldu. Hava motoru hep çalışır. ve bu sorular kafan bitmeyecek o kadar hassas düzenek olmadığını belirtmek istedim sadece

10 günde bir suyu değiştir. Ve değiştirdiğin suyu ppm değerlerine göre gübre ilave et. Daha sonra günlük olarak bu suyun ppm ini kontrol et değişimlere göre ilave etmek isteyebilirsin. Çok düşünme dostum bir şekilde büyüyor bu. Ne yaparsan yap yetiştirmeden önce bilgin eksik gibi gelecek. Hangi gübreyi kullanıyorsan kullan hafif ölçülerle yavaş yavaş yetiştirmeye başla. Bu kadar zor olsa doğada da yetişmez. Işığın kovan hava taşın hava motorun varsa hemen başla zaman kayberdersin. Kafamda güzel yardirdim kusura bakma belki alakasız oldu. Hava motoru hep çalışır. ve bu sorular kafan bitmeyecek o kadar hassas düzenek olmadığını belirtmek istedim sadece
Çok sağol kanka.

Dostum birde rdwc sistemdede suyu değiştirmwk gerekiyormu?

Organik

Kıdemli Üye
Dostum usten damlama sistemini nasil yaptin resimli bir sekilde aydinlatabilirsen bu konuda cok sevinirim ellerine saglik bu arada mukemmel konu :)

weedmary

Yeni üye
Autopot dedikleri şey üstten sulama işini görüyor mu konular ne alemde bir güncelleme yapalım dwc ve rdwc kullanıcıları ne durumdasınız

Ü

Üye silindi 22832

Guest
arkadaşlar su derecelerinizi bildirir misiniz?
eğer 18-20C arası tutuyorsanız,hangi chiller veya klimayı kullandığınızı da söyler misiniz?

teşekkürler

weedmary

Yeni üye
Dostum senin sorunun nedir tam olarak uzun zaman oldu durum bildirmeyeli ben daha yeni bir tane 250 TL ye 6 gözlü yatay sipariş ettim başlıcam 1 tane denicem tavsiyelerin nedir hangi gübreyi bulundurmalıyız ppm degerleri nasıl uygulamalıyız

Grow Muhabbetleri
Help Users
    K Kolpa.: * ****** **** ***** ********* ******* **** ***** **** ****** ***** ********* +1