Hidroponik sistemde besin karışımını nasıl yapmalıyım?

fba212

Yeni üye
Arkadaşlar Merhaba,

Kratky Metodu ile Blue Dream yetiştirmekteyim. Biozbiz flora gibi markaların besin fiyatları malum. Bu sebeple aşağıdaki içeriğini paylaştığım karışımdaki besini tercih ettim. Fakat ne oranda karıştırmam gerektiğini bilmiyorum.

Şuan 10 lt suya 20 ml A+ 20 ml B 1,5ml ph down eklediğimde, 1100 ppm 5,6 ph elde ediyorum. Yani A ve B besinini %50 %50 olarak ekliyorum.
Vegetative dönemdeyim, yakında 12/12 Çiçeklenmeye geçeceğim. A ve B besinini %50 %50 karıştırmam doğru mudur?

İdeal karışım oranları hakkında bilgi verebilecek olan ya da yönlendirme yapabilecek olan olursa çok sevinirim,

A Besini
10,3-0-7,5
*Azont (N) %10,3
*Amonyum Azotu (NH4-N) %1,6
*Nitrat azotu (NO3-N) %8,7
*Potasyum oksit (k2O) %7,5
*Kalsiyum (Ca) %8,6
*Demir dtpa (Fe) %0,3

B Besini
2,1-6,4-11,6
*Azot (N) %2,1
*Nitrat Azotu (NO3-N) %2,1
*Fosfor Pentaoksit (P2O5) %6,4
*Potasyum Oksit (K2O) %11,6
*Magnezyum (Mg) %1,6
*Mangan (Mn) %0,1
*Çinko (Zn) %0,1
*Bor (B)%0,03
*Bakır (Cu) %0,003
*Molibden (Mo) 0,004

CNNBS

Üye
Kanka sistemin gayet güzel duruyor forumda hidroponik sistemle alakalı hiç bilgi yok. Sistemi nasıl yaptığını nasıl işlediğini anlatacağın bir başlık açmayı düşünür müsün.

fba212

Yeni üye
Teşekkür ederim. 2. growum. ilki çok amatörceydi, sonrasında pandemi döneminin verdiği boşluk ile birlikte konu ile ilgili 3-4 aylık detaylı araştırma süreci sonunda 2K $ lık sistem kurdum. Kendi takibim açısından da rahat olduğu için günlük tutuyorum, aşağıya linkini bırakıyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K Kafirimam:
  • K Kafirimam:
  • K Kafirimam:
    ** dready
  • T tahu12:
    ***** ****** ****** **** ****** ********** ********** *** *** **** ******* ***** *** dready ******** ******** ********* ******** *** **** ***** **** ** ****** ***** ****** *** **** ***** ********* ********* ******* dready **** *** **** **** ****** *****
  • T tahu12:
    *********** **** *** ******* * ******* ********** ***** ******** ********** ******** ******* ******* ******** **** ********* ********** ******
  • B bandaleros:
    *** dready**
  • B bandaleros:
  • T tahu12:
    T tahu12: *** ** *** **** **** ** ******* ******* ***