Hidroponik sistem bilgi lazım

weedmary

Yeni üye
Merhaba! Arkadaşlar gözlemlediğim kadarıyla bu sistemde bitki daha verimli hasat veriyor suda bitki yetiştirme fikri de hoş görünüyor biraz araştırdım kafama yattı sizce sistemi hazır mı almalıyım kendim mi yapmalıyım daha önce kullanan bilgi sahibi arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim durgun su ve devirdaim yapan su gördüm ayrı sistemlermidir ayrıysa arasındaki farklar nelerdir

weedmary

Yeni üye
Su deposu vs çok gerekli değil anladığım kadarıyla suyunu haftada bir değiştirsek kafi geliyor araştırdığıma göre hasat daha fazla oluyor daha sık ve gür bir bitki yetişiyor teşekkürler verdiğin bilgi icin harwest master ın 250 TL ye kovası var 2 tane temin edeceğim burdan gelişmeleri paylaşacağım sende katılırsan sevinirim konulara

weedmary

Yeni üye
Elektrik kesintilerinde sistem havasız kaldığında bir sorun çıkıyor mu basına geldimi dostum hiç birde malzeme listesi yazarsan sevinirim gübresinden ölçüm cihazlarına vs

weedmary

Yeni üye
kusura bakma konuya yazdıklarını parça parça gördüm, ben de parça parça cevap vermiş oluyorum biraz :D benim sistemde hazır malzeme yok denecek kadar az, gübreme kadar kendim yapiyorum. o yüzden benim malzeme listesi vermem sağlıklı olmayacaktır, o konuda daha sistemli yapan arkadaşlar yardımcı olurlarsa daha iyi olur
Tskler yorumların icin yine haberleşelim ara ara görüşmek üzere

weedmary

Yeni üye
selamlar,

şu an 5x20lt harvest master kovalarım var.10 gün sonra kovaya alacağım.
konumu takip edersen aktif şekilde görebilirsin.

Takipteyim dostum umarım hersey yolunda gider

koala

tembel hayvan
bunlar çok pahalı elbet bu fiyatı hak edicek sistemler değil hiçbiri araştırmadım rdwc yapmayacağım için yaparsam da kendim yaparım sistemi ama senin aklında bi bilgi olsun

koala

tembel hayvan
kanka sisteme koyarsın direk çalışır dogeu diyor ama sen mahvedersin bitkiyi bu isi yapicaksan bi yaziyla bir sey öğrenemezsin arastirman lazım. rdwc bitki yetistirmek cok kolay ama hangi sartlari sağlaman lazim nelere dikkat etmen lazim bunlari ogrenmen lazim topraksiz tarimda ben dwc deneyimi ile bunu söyleyebilirim

Ü

Üye silindi 22921

Guest
bunlar çok pahalı elbet bu fiyatı hak edicek sistemler değil hiçbiri araştırmadım rdwc yapmayacağım için yaparsam da kendim yaparım sistemi ama senin aklında bi bilgi olsun
Coco ile rdw arasındaki hasat farkı ne kadar olur bi auto yada photo için

Ü

Üye silindi 22921

Guest
kanka sisteme koyarsın direk çalışır dogeu diyor ama sen mahvedersin bitkiyi bu isi yapicaksan bi yaziyla bir sey öğrenemezsin arastirman lazım. rdwc bitki yetistirmek cok kolay ama hangi sartlari sağlaman lazim nelere dikkat etmen lazim bunlari ogrenmen lazim topraksiz tarimda ben dwc deneyimi ile bunu söyleyebilirim
En iyi araştırmaya nerden ulaşıp sistemi tamamen ögrenirim. Ve coco ile arasında ne kadar hasat farkı olur

Ü

Üye silindi 22921

Guest
En iyi araştırmaya nerden ulaşıp sistemi tamamen ögrenirim. Ve coco ile arasında ne kadar hasat farkı olur
Bide bu sistemde ısık ve kabin olayı nasıl?

Ü

Üye silindi 22832

Guest
topraksız tarım marul yetiştirme Türkçe desek olarak yardımcı olabilir

weedmary

Yeni üye
Arkadaşlar dwc mi rdwc mi kendim mi yapmalıyım hazır mı almalıyım uzun süren bir araştırma ardından başlıyorum hayırlısıyla bilgi sahibi olanların yorumlarını bekliyorum

Ü

Üye silindi 22832

Guest
selamlar

kaç adet yapacağına bağlı.eğer 4 adet yapacaksan dwc yapamazsın fakat 2 tane ile idare edebilirsin.
bu işin en doğru yapılış şekli rdwc'dir.
sistem dizerken suyu soğuk tutmak için chiller bakmanız gerekiyor.aksi takdirde bir çok hastalıkla uğraşabilirsiniz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip: