Hazır ve Arıtma Su PH/PPM Değerleri Tablosu

Marketten alabileceğimiz su markalarının detaylı analizleri tabloda gösterilmiştir. Paketlerin üzerinde yazan değerler genelde yanlış oluyor, direk her markanın suyu alınarak, PH/EC metre ile test edilmiştir.

Eğer Hydro/Coco yapıyorsanız PPM önemli olduğundan, Türkiye genelinde çeşme sularını kullanamıyoruz. Ayrıca bizim çeşme sularımız, yabancılar da olduğu gibi kalsiyum gibi besinleri içermiyor.

Hazır su kullanmak yerine, evde PPM değerlerini düşürmek isterseniz, arıtma cihazı kullanmalısınız. Ekstra olarak arıtıcı-dan aldığınız suyu tekrar karbon filtreden ince bir tül yardımı ile süzerseniz, ekstradan artı bir EC düşüşü sağlarsınız. Bu şekilde yaparak direk çeşme suyunuzun PPM değerlerinizi 30/40 arasına kadar düşürebilirsiniz.

54.png

weedfeed

Yeni üye
arıtma su kullanıyorum ben dırek olcmeme gerek yok dıye okumustum yıne de bakmamız gereklı mı ph cıddı bı durummudur

arıtma su kullanıyorum ben dırek olcmeme gerek yok dıye okumustum yıne de bakmamız gereklı mı ph cıddı bı durummudur

PH/PPM her sulama da ölçülmesi gerekiyor. PH/PPM ayarlı olmazsa bitki eksik ya da fazla besin alır, bu iki durum gelişimi, çiçeklenmeyi, hasadı kısacası bitkiyi baştan sona etkiler.

Ü

Üye silindi 22832

Guest
getir'den kuzeyden marka su söyledim.
7,2 ph
45 ppm

Sonne

Kıdemli Üye
Arkadaşlar selamlar,

arıtıcı suyunun beyaz sirkeyle ph nı 6.5 a ayarlayıp gübreleyip çiçeklere verebilir miyim? Arıtma suyunu çeşme suyu gibi bekletmeme dinlendirmeme gerek var mı?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • the imam the imam:
  • Mordecai Mordecai:
  • Almora Almora:
    ********* hahahaha **** ****** **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ***** ***** ********** **** ** ******** ****** **** ******* ***** ****** ***** ********** * ******** ***** **
  • the imam the imam:
    *** **** **** hahahaha***** **
  • Mordecai Mordecai:
    ** **** ***** ********** hahahaha*
  • Mordecai Mordecai:
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ****** **** ********* ****** ********** **** **** hahahaha***** **
    **** **** ****** ***** hahahaha**
  • A ax-b:
    **** ****** ****** ******* **
  • the imam the imam:
    ***** hahahaha**** ** **** ******* ****** ****** *****
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    ********* hahahaha* *** ********** ****** *****
    ******** ***** ** ****** hahahaha **** ** ******** ***
  • A ax-b:
    ** ****** ********** ***** ******* hahahaha**** ** **** ******* ****** ****** *****
  • Mordecai Mordecai:
    ******* ***** ******* ********* hahahaha* ** *******
    ***** ******** **** **** ****** hahahaha* *** **** ****** ********** ******* ***** ********** hahahaha******* ******* ***** *** ** hahahaha* hahahaha**** ** **** ******* ****** ****** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ******* **** *** **** hahahaha* **** * * * ** ********** ******** ***** ********* **** ***** hahahaha**** ** **** ******* ****** ****** *****
    ***** **** *** *** ******* ******* ***** ******* ********* hahahaha* ** *******
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ****** ******* ******* **** ******* *** * **** ***** ****** ** ******** ****** ********
  • A ax-b:
    A ax-b: ******** ***** ******** ********* ******** *******