Havalandırma Yardım

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanak cikis fanindan ziyade giris fani, yani kabinin icene temiz hava, gerci kabini kendin yapmissin. Icerden havayi disari verince hava bir sekilde gene iceri girecek. Istersen hani su WC lerde olan havalandirma fanklari var ya,onlarda isini görür, o paraya iki tane alirsin. Birini giris birini cikis fani yaparsin. O WC havalandirma fanlarini ben kullandim,hic bir sikinti yok. Su anada grow yok ama baslayina gene wc fani kullanacagim.

Herturlu

Yeni üye
@Nargile Hocam hazır konu yeniyken, yeni konu açmamak adına benim 80x80x180 çadırım var, S&P'nin sessiz modellerinden almak istiyorum. 240w qb var, ama 180m3 olan ve 240m3 olan arasında kaldım, giriş fanı olarak 85m3 sessiz tuvalet aspiratörü kullanacağım. Yetmez ise flaplarıda açabilirim 180m3 olan ve 240m3 olan arasında 2 kat fiyat farkı var.. Beni aydınlatırsan çok sevinirim 60m3 için 80x80x180 çadırda 2 kat fiyat vermelimiyim yoksa 180m3 olan işimi görürmü? 240 m3 karbon filtre kullanmayı düşünüyorum ayrıca

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka kabinin hacmi 1.15 m3 cikis fani 2 dakikada bir icerdeki havayi disari atmali, yani 1 saate 30 kere bu hesaba göre. 1,15X30 satte 35 m3 hava disari atildginda icerideki hava tamamen degisiyor bu karbon flitre icinde gecerli, giris fani bunun yarisi olmali, bu hesap en az olmasi gereken, fazalasi zarar vemez ama faydada vermez. Sen bakma o sitelerdeki havalandirma sisitemlerini ne kadar büyüklükte kabine yetecegi konusundaki verilen bilgilere, adam malini satmak icin yalan söylüyor, isi bilmeyende üzerine atliyor.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Sana bir örnek vereyim saticinin yalan söyledigine dair, bu gün bir kankaya biobiz cocomix önerdim, adam icindeki minareller filan diye baslamis aciklamasinda. Yok kardesim coco nun icinde hic bir sey yok ne mineral ne gübre ne element, maglesef TC de böyle.

Herturlu

Yeni üye
35 m3 üstü benim için yeterli diyorsun, tamam çok iyi o zaman ben bunu 85m3 giriş 180m3 çıkış olarak yapsam benim için yeterli olucaktır. Çok teşekkür ederim

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka matematik yanilmaz, yaptim hasabini sana acikladim. Aynen yeterde artar bile. Saticilarin tuzagina düsmeyelim, onlar bizi keklemeye ugrasiyor ama bizim forumumuz var. :)

higthead

Jolly Green
Dostum attıgın urun 350mt3 debisi var karbon fıltre ıse https://www.drkarbonfiltre.com/product-page/aktif-karbon-filtre-350-m3-h bu 360m3h karbon uyumludur. redüksiyon ile agız çaplarını değiştirceksin. Karbon filtreni sakın 360m3h altına alma çünkü fanın kanal fanı değil eğer dükük m3h karbon fıltre alırsan o lınktekı urune takıp kullanırsan inanılmaz debisi düşücek çekiş sorunu yaşıcak. İşte bu yüzden çıkış fanınızın 1 üst m3h karbon filtre seçin diyoruz. Atıığım linkteki karbonu al piyasadaki kullanılan karbon mıktarlarından 2-3 kat fazla ben ve bırcok kısı kullanıyoruz benım 3.growum sıfır koku.

Senin alıcağın fan 350mt3 yazdığına bakma 300mt3 lük o fanlar. karbonu bağladın hava borularını bağladın kıvrımlar yaptın ettin derken 250 mt3 lere düşücek ama yine yeter sana.

Giriş fanı olarak

Çıkış fanı olarak

KArbon filtre 360m3

Attığın linktekine boşa para verme aynı mt3 link attım 107 tl. Bende hem 200mt3 olanı hemde 300mt 3 olanı var kullandım gayet basarılı. Şuan giriştede 200mt3 olanı var 7-24 durmadan çalışıyor.

Eğer bütçe sıkıntı değil dersen

sp slientin 1 alt modeli yine sessiz 250mt3 https://www.atmosfair.market/soler-palau-td-250100-yuvarlak-kanal-tipi-fan

buna uygun karbon zzaten 250mt3 ler ıcın 100mm girişli karbon cuk oturur olması gereken.

Fan mt3 lerınızı sakın 250mt3 altı almayın cunku hava borusu taktın yon verdın karbon taktın derken 160lık sp slient 100lere düşüyor. Minimum 250mt3 alın fanlarınızı.

Son düzenleme:

Herturlu

Yeni üye
Dostum attıgın urun 350mt3 debisi var karbon fıltre ıse https://www.drkarbonfiltre.com/product-page/aktif-karbon-filtre-350-m3-h bu 360m3h karbon uyumludur. redüksiyon ile agız çaplarını değiştirceksin. Karbon filtreni sakın 360m3h altına alma çünkü fanın kanal fanı değil eğer dükük m3h karbon fıltre alırsan o lınktekı urune takıp kullanırsan inanılmaz debisi düşücek çekiş sorunu yaşıcak. İşte bu yüzden çıkış fanınızın 1 üst m3h karbon filtre seçin diyoruz. Atıığım linkteki karbonu al piyasadaki kullanılan karbon mıktarlarından 2-3 kat fazla ben ve bırcok kısı kullanıyoruz benım 3.growum sıfır koku.

Senin alıcağın fan 350mt3 yazdığına bakma 300mt3 lük o fanlar. karbonu bağladın hava borularını bağladın kıvrımlar yaptın ettin derken 250 mt3 lere düşücek ama yine yeter sana.

Giriş fanı olarak

Çıkış fanı olarak

KArbon filtre 360m3

Attığın linktekine boşa para verme aynı mt3 link attım 107 tl. Bende hem 200mt3 olanı hemde 300mt 3 olanı var kullandım gayet basarılı. Şuan giriştede 200mt3 olanı var 7-24 durmadan çalışıyor.

Eğer bütçe sıkıntı değil dersen

sp slientin 1 alt modeli yine sessiz 250mt3 https://www.atmosfair.market/soler-palau-td-250100-yuvarlak-kanal-tipi-fan

buna uygun karbon zzaten 250mt3 ler ıcın 100mm girişli karbon cuk oturur olması gereken.

Fan mt3 lerınızı sakın 250mt3 altı almayın cunku hava borusu taktın yon verdın karbon taktın derken 160lık sp slient 100lere düşüyor. Minimum 250mt3 alın fanlarınızı.
Hesaba göre benim 35m3 yetiyor 160 lık sp silent 100'e düşsede sanırım yeterli olucak... karbon filtrede senin önerdiğin siteden 190m3'lük olanı almayı düşünüyorum, her konuda bu websitesini öneriyorsun umarım önerdiğin kadar kalitelidir.

higthead

Jolly Green
Hesaba göre benim 35m3 yetiyor 160 lık sp silent 100'e düşsede sanırım yeterli olucak... karbon filtrede senin önerdiğin siteden 190m3'lük olanı almayı düşünüyorum, her konuda bu websitesini öneriyorsun umarım önerdiğin kadar kalitelidir.

Dostum 1e1 kabındede 80-90 m3 ler hesap cıkıyor ama kullanılan cıkıs fanları mınımum 250 veya 350mt3 tür. 160lık al bakalım dediğinolsun=)))
KArbon konusunda aklına takılan soru olmasın canlitenın 160 lıkta kullandıgı karbon mıktarına bak bırde o attıgım lınktekı mıktara bak anlıcaksın. Benım 3. growum hala koku sorunu yok 480 lık kullanıyorum. Memnun kalırsın amaç boşa pahalı urunlere para vermeden daqha klalıtelı urunler kullanmak.

Herturlu

Yeni üye
Dostum 1e1 kabındede 80-90 m3 ler hesap cıkıyor ama kullanılan cıkıs fanları mınımum 250 veya 350mt3 tür. 160lık al bakalım dediğinolsun=)))
KArbon konusunda aklına takılan soru olmasın canlitenın 160 lıkta kullandıgı karbon mıktarına bak bırde o attıgım lınktekı mıktara bak anlıcaksın. Benım 3. growum hala koku sorunu yok 480 lık kullanıyorum. Memnun kalırsın amaç boşa pahalı urunlere para vermeden daqha klalıtelı urunler kullanmak.
Zaten karbonfiltre iyi olduğunu anladım ama şimdi fan konusunda daha çok şaşırdım, Nargile 35m3 yeter diyor sen 250 350 mt3'lerden bahsediyorsun... bu işin doğrusu nedir ya 2 gündür bunu araştırmakla uğraşıyorum.. yüksek dB fan almak istemiyorum o yüzden ben sessiz fanlarla devam edeceğim haliyle onlarda biraz tuzlu, yoksa senin önerdiklerinin fiyatı gayet iyi

higthead

Jolly Green
Dostum havalandırma hesabında mt2 çarpımları hacım fanın kac mt3 olması gerektıgı cıkıyor ama ısın ıcıne karbon fıltre vs gırınce debılerı dusucegı ıcın 80x80 kabındede 250mt3 1x1 kabındede 250mt3 veya 350mt3 kullanılır. 160 lık fan ıle 250 lık fanın arasında cok bı fıyat farkı yoksa nıye 250mt3 almıcaksın=)

Grow Muhabbetleri
Help Users
    F Fısfısss01: ** ******* ****** *******