Havalandırma Hesabı : Cevapladık

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Arkadaşlar şimdi bu ölçülerde fan yok. Ama 150x150x200 çadırda
1-giriş için bu 100m3/s
2-çıkış için bu 170m3/s
Olsa sorun olmaz herhalde. Oranlar birbirine yakın çünkü. Onay verirseniz sipariş edeyim.
Aynı çadırda 380 m3 çıkıs 190 m3 giriş kullanıyorum. Sence onlar sana yetermi :) bu arada ben citizen cop 400 waat kullanıyorum. Sen hps flan kullanıcaksan daha da büyük fan alman lazım çünkü hps çok ısı yapar kabini soğutamazsın

Gördüğüm, okuduğum, sorduğum kadarıyla bu forumda bu havalandırma hesabına göre giden kimse yok. Giriş fanı kullanan bile yok doğru düzgün ve çıkış fanı olarak da kokuyu önlemek adına maddi imkanı en büyük egzoz fanı neye elveriyorsa onu kullanıyor growerlar.

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Gördüğüm, okuduğum, sorduğum kadarıyla bu forumda bu havalandırma hesabına göre giden kimse yok. Giriş fanı kullanan bile yok doğru düzgün ve çıkış fanı olarak da kokuyu önlemek adına maddi imkanı en büyük egzoz fanı neye elveriyorsa onu kullanıyor growerlar.
Rakamlar belli kanka. Ama herkesin imkanları aynı olmuyor maalesef. Herkes imkanları el verdikçe doğru boyutları kullanmaya çalısıyor. Kimi en kaliteli fanı alıyor kimi doğru m3 te ucuz almaya çalısıyor. Kimseye bişey diyemezsin bu konuda herkesin durumuna göre.

ruhnerner

Yeni üye
Rakamlar belli kanka. Ama herkesin imkanları aynı olmuyor maalesef. Herkes imkanları el verdikçe doğru boyutları kullanmaya çalısıyor. Kimi en kaliteli fanı alıyor kimi doğru m3 te ucuz almaya çalısıyor. Kimseye bişey diyemezsin bu konuda herkesin durumuna göre.
Valla bitkiyle yakından ilgilenen en ucuz malzemeleri de alsa, başarılı olur. Benim forumlardan anladığım bu.

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Valla bitkiyle yakından ilgilenen en ucuz malzemeleri de alsa, başarılı olur. Benim forumlardan anladığım bu.
Ucuz malzemelerle de doğru şartları yaparsan iyi sonuçlar alırsın. Fark sadece kullandığın malzemelerin kalitesi olur.
Mesela 380 m3 slient fan alır x kişi 1200 tldir. 380 m3 blueborg fan alır x kişi 600 tldir. Bu ikiside aynı hasatı alabilir. Slient i 3 sene sene kullanırsın blueborg u 1 sene fark bu olur.

Ü

Üye silindi 22921

Guest
Aynı çadırda 380 m3 çıkıs 190 m3 giriş kullanıyorum. Sence onlar sana yetermi :) bu arada ben citizen cop 400 waat kullanıyorum. Sen hps flan kullanıcaksan daha da büyük fan alman lazım çünkü hps çok ısı yapar kabini soğutamazsın
Kimsesiz . Fanlarının linkini atsana bro benim kabinde aynı senin fanlardan alayım

Ü

Üye silindi 22921

Guest
Birde hangi karbon filtreyi kullanıyosun

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Ü

Üye silindi 22921

Guest
Peli
https://www.magicplant.net/kanal-tipi-fanlar/977-td-silent-sessiz-duct-fan-380-m3-h.html
[/QUOTE
Peki yaşar baba . Ben de 240w samsung lm301h var . Bunu 120 120 200 kabine koysam 6auto yapabilirmiyim. Eğer yapabilirsem o zaman senin bu fanları ne kadar küçültmem gerek. Çünkü seninkiler 150 150 200. Eğer bu ledle olursa bende kabini aynı alayım sen gibi havalandırma yapayım

Ü

Üye silindi 22921

Guest
Peli
https://www.magicplant.net/kanal-tipi-fanlar/977-td-silent-sessiz-duct-fan-380-m3-h.html
[/QUOTE
Peki yaşar baba . Ben de 240w samsung lm301h var . Bunu 120 120 200 kabine koysam 6auto yapabilirmiyim. Eğer yapabilirsem o zaman senin bu fanları ne kadar küçültmem gerek. Çünkü seninkiler 150 150 200. Eğer bu ledle olursa bende kabini aynı alayım sen gibi havalandırma yapayım

Ü

Üye silindi 22921

Guest
Peli
[/QUOTE

Ü

Üye silindi 22921

Guest
120 120 e 4 tane auto yeterli 6tane boğar kabini. 240 quantum board kullanıcaksan. Zaten 6 autoya yetmez o ışık. 4 tane yeterli. 240 m3 çıkıs slient. 100 m3 giriş aksiyel koysan yeterli olur
Bı söylediklerinin hepsini 90.90.180kabine koyup 4auto yapsam daha iyi olmazmı bro

Ü

Üye silindi 22921

Guest
150 150 kabinde başladın 120 120 devam ettin şimdi 90 90 180 e döndün. Sen ilk önce kabine karar ver ben sana hangi kabine kaç tane koyman gerektiğini söylerim kardesm :)
Baba ben sana şöyle söyliyim o zaman
Alacağım ışık samsung lm301h 240w
Biri diyor 100 kabin biri diyor 120kabin
Biri diyor 190m3 çıkıs fan biri diyor 330m3 çıkış fan ilk grow olcak bu ışığa göre nası bi sistem kurmalıyım kabin havalandırma olarak

Ü

Üye silindi 22921

Guest
150 150 kabinde başladın 120 120 devam ettin şimdi 90 90 180 e döndün. Sen ilk önce kabine karar ver ben sana hangi kabine kaç tane koyman gerektiğini söylerim kardesm :)
Bide bu ışık mars hydro ts1000den daha iyi heralde değilmi led için en iyisi lm301h dediler ona karar verdim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • Night owl Night owl:
    Night owl Night owl: **********