Hasat Zamanı Gelmiş mi ?

ByPudra

Yeni üye
Kankalar Öncelikle kısaca bitkimden bahsediyim.
Bu kıza yaklaşık 3.5 aydır boş olan evimin terasında bakıyorum,7/24 terasta açık havada kalıyor.Sabah 8-9 akşam 6-7 kadar güzel güneş alıyor.
2-3 günde bir kontrol etmeye,su vermeye gidiyorum(Gübreli suyumu Lt başına biobizz Bloom(3ml)-Grow(2ml)-Topmax(2ml) şeklinde veriyorum)
2.5 aylık grow döneminden sonra geçen ay ilk pistillerini gösterdi.Çiçeklenme başlayalı 1ay oldu.Boyu yaklaşık 130cm kadar boyu uzuyor fakat sömekler çok yavaş ilerliyor gibi geldi bana gübre vermeye 2 hafta önce başladım ondan olabilirmi?

Yaklaşık 3.5ay geçirdiğim bu hanım kıza en iyi şekilde bakmak ve maksimum seviyede verim almak istiyorum onun için bir kaç sorum olacak;

1-)Toprağım Torf toprak Saksım 7lt saksımı büyütüp üzerine farklı kaliteli toprak eklesem sorun yaşarmıyım buna gerek varmı ?
2-)Sizce bu kıza bu gübre oranları iyimi değişiklik yapmalımıyım ?
3-)Saksının altından su çıkmaya başlayana dek su veriyorum yaklaşık 1.5Lt Bu oran iyimidir ?Her sulamada Gübreli su vermelimiyim?

4-)Yaprak Budama vb. birşey yapmama gerek varmı ?
5-)Tahmininizce ne zaman hasat alırım ve kaç Gr ?
6-)Takviye olarak almam kullanmam gereken birşey varmıdır varsa önerileriniz.
7-)Yaprakların bazıları orantısız 2li 3lü olanlar var pençeleşme deniyor sanırım Sebebi nedir ?
8- )Dişilik keselerinde kuruma kahverengileşme neden olur ?geçen hafta 2-3 tane gördüm ama şuan yok.

Kanka

Administrator
Yönetici
Sömeklenme uzun suren bır surectır kankam , azota azalt , fosfor yavastan yuklenebılırsın hasatın bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********