Hasat verir mi Keseyim mi?

Stretch

Yeni üye
Acemilikle 6 hafta beyaz ışıkla bloom denemesinin ardından düzgün ışıkla 5 haftadır bloomda olan bitkimin son hali bu. Alt dallarda ufak ufak çiçeklenmeler var ama üst dallarda çiçek olması gereken yerlerde tuhaf tuhaf oluşumlar var. Sizce kesip atmalı mıyım? Verdiğim gübreye suya ışığa yazık oluyor gibi hissediyorum. Ya da monster cropping felan yapılabilir mi ne diyosunuz?

ilk 3 foto çiçekler ve son 3 foto tuhaf oluşum dediğim şeyler. özellikle son 3 fotoğrafa bakmanızı rica ediyorum.

Yesil888

Ordinaryüs
O altta gördüklerin cicek degil kanka, calxy yani bitkinin disilik organi. bitki auto mu photo mu? Isik periyodun ne?

Stretch

Yeni üye
O altta gördüklerin cicek degil kanka, calxy yani bitkinin disilik organi. bitki auto mu photo mu? Isik periyodun ne?
Daha bariz çiçek olan yerler var oraları çekmemişim. Photo bitki tohumdan değil klon. genetik kings juice. 6 hafta kadar beyaz ışıkla 12 12 verdim bitki uzadı sündü çiçek çıkartmadı reveg oldu tekli yaprak çıkartmaya başladı full. sonra eli yüzü düzgün bi ışık aldım 5 hafta oldu 12 12 veriyorum hala ama pek bi cacık olduğu yok. Eskiden bu beyaz pistiller bile yoktu yeni yeni çıkmaya başladı emekleme aşamasında ufak ufak çiçekler var. 5+6 11 haftadır bloom gübreleri veriyorum. ne yapmamı önerirsin?

Ü

Üye silindi 35142

Guest
Tekrar Selam, tabiki bir zaman sınırı koymanız gerekiyor, gelecek growu düşünüyorsanız takvimi iyi tutmalısınız.
Greenhouse Seed Co. - King's Juice genetiği için 12/12 başlangıcından hasada 63 gün +/- diye yazar. Sizin durumunuzda +7 gün eklersek, 70 gün = 9-10 hafta olabilir. Sarı ışıkta 5 hf. geçmiş ve geriye 4 -5 hafta kalıyor. Sömekler çok dolmasa da dallarda küçük küçük öbekler oluşacaktır.
Bu günden sonra, yeni çıkan, ışığa ulaşmaya çalışan dalları keserseniz (örnek 1. foto), bitkiniz çiçek olan dallara yeterli besin maddesi gönderebilir. 4-5 haftayı beklerken, dal altlarındaki olmuş-pistili kahverengileşmiş tek çiçekleri cımbız ile toplayıp 5-6 tanesi ile sigara yapabilirsiniz.

Stretch

Yeni üye
Tekrar Selam, tabiki bir zaman sınırı koymanız gerekiyor, gelecek growu düşünüyorsanız takvimi iyi tutmalısınız.
Greenhouse Seed Co. - King's Juice genetiği için 12/12 başlangıcından hasada 63 gün +/- diye yazar. Sizin durumunuzda +7 gün eklersek, 70 gün = 9-10 hafta olabilir. Sarı ışıkta 5 hf. geçmiş ve geriye 4 -5 hafta kalıyor. Sömekler çok dolmasa da dallarda küçük küçük öbekler oluşacaktır.
Bu günden sonra, yeni çıkan, ışığa ulaşmaya çalışan dalları keserseniz (örnek 1. foto), bitkiniz çiçek olan dallara yeterli besin maddesi gönderebilir. 4-5 haftayı beklerken, dal altlarındaki olmuş-pistili kahverengileşmiş tek çiçekleri cımbız ile toplayıp 5-6 tanesi ile sigara yapabilirsiniz.
Teşekkür ederim bilgi için hocam. Bi arkadaşım ümitlenme kes at dedi ondan biraz karalar bağladım açıkcası. Şuan anca 1 bitkiye yetecek dolapta yetiştiriyorum bitkiyi, malzemeleri aldım kendi kabinimi yapıcam 100x140x225cm boylarında olacak. Yeni bitkilerle daha tecrübeli grow yapmak istiyorum bu kış. Bir sorum var bu elimde önceki postumda attığım ışık var. Bu ışık yeni kabine yetmeyecek. Ve yenisini almaya param yok kabin malzemelerini bile borç harçla aldım. Sorum şu yeni kabinde bloom döneminde bu bendeki ışıkla beraber sarı torch led lamba alsam beraber çalışırlar mı? Bitkiye bi zararı olur mu farklı ışıklar kullanmanın? İkisi de led aslına bakarsak. 3 4 tane sarı torch ve elimdeki ışık beraber verimli olur mu?

Yesil888

Ordinaryüs
Daha bariz çiçek olan yerler var oraları çekmemişim. Photo bitki tohumdan değil klon. genetik kings juice. 6 hafta kadar beyaz ışıkla 12 12 verdim bitki uzadı sündü çiçek çıkartmadı reveg oldu tekli yaprak çıkartmaya başladı full. sonra eli yüzü düzgün bi ışık aldım 5 hafta oldu 12 12 veriyorum hala ama pek bi cacık olduğu yok. Eskiden bu beyaz pistiller bile yoktu yeni yeni çıkmaya başladı emekleme aşamasında ufak ufak çiçekler var. 5+6 11 haftadır bloom gübreleri veriyorum. ne yapmamı önerirsin?
Kanka reveg olduysa tekrar toparlar mi bilmiyorum kanka, ama bildigim reveg olan bitkide sömek gelismesi durur. Kolon olmasi zarali degil, bende kolon yetistirdim, bu sikinti degil. Kusura bakma reveg olmus bitkiden nasil hasat alinir bilmiyorum.

Ü

Üye silindi 35142

Guest
Teşekkür ederim bilgi için hocam. Bi arkadaşım ümitlenme kes at dedi ondan biraz karalar bağladım açıkcası. Şuan anca 1 bitkiye yetecek dolapta yetiştiriyorum bitkiyi, malzemeleri aldım kendi kabinimi yapıcam 100x140x225cm boylarında olacak. Yeni bitkilerle daha tecrübeli grow yapmak istiyorum bu kış. Bir sorum var bu elimde önceki postumda attığım ışık var. Bu ışık yeni kabine yetmeyecek. Ve yenisini almaya param yok kabin malzemelerini bile borç harçla aldım. Sorum şu yeni kabinde bloom döneminde bu bendeki ışıkla beraber sarı torch led lamba alsam beraber çalışırlar mı? Bitkiye bi zararı olur mu farklı ışıklar kullanmanın? İkisi de led aslına bakarsak. 3 4 tane sarı torch ve elimdeki ışık beraber verimli olur mu?
Büyük ışık tam ortada, 2 'şer 50-60 w Sarı Torch Led ile yanları desteklemek en doğru fikir, ben de olsam öyle yapardım.
Bu arada reveg bitkiyi erken hasat için çok önceden uyguladığım bir yöntem aklıma geldi, 2-3 hafta ışık 11 açık / 13 kapalı, sonrası 9 açık / 15 kapalı olarak verirseniz mevsimin bitişi olarak algılayıp daha hızlı ömrünü sonlandırabilir.
Landrace Sativa (Yerel) genetiklerin yetiştiği yerlerde bahar 13/11, yaz 11/13 güneş ışığı ile geçtiğinden, vejetatif evreden çiçeklenmeye 11/13 ile geçen grower'lar da var. 14 Haftalık bir Landrace Sativayı 11-12 haftada hasat etmek mümkün olabiliyor. Ürün de azalıyor ancak sizin bu durumdan zamanında ve kazançla çıkabilmeniz için uygulanabilir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **