Hasatı nasıl hızlandırabilirim? Havalar yüzünden iceriye alacağım.

Vestfalya

Yeni üye
Abiler lütfen akıl verin bu benim tek kışlığım. Önce detayları yazıyorum sonra sorularım olacak: Bu hala beyaz pistillere sahip ve tricom takibinden anlamıyorum. Son 2 suyunu advanced bloom ile verdim.
fotoğraftaki kız çorbacı tohumu ve Nisan ortalarında patlamış bir tohum. Neredeyse 7 aylık ve 6 haftadır çiçekte.
Havalar soğuyor geceleri 12-13 oluyor ve haftaya 3 gün yağmurlu ben bu durumlarda hep iceriye alıyorum.
Kesmeli miyim?

Hasadı nasıl hızlandırabilirim?
Hala güneş görüyor ama iceriye alsam pencere ışığıyla yaşar mı?
Bitkinin kafa raporunu nasıl yükseltebilirim?
Çok zor kuruyor tam kurumadan flash atsam karanlık odada 24 saatten sonra kessem olur mu?

Bitki galiba geç farkettiğim bir hermadan azcık tohumlanmış bazı calyx ler kurumuş o yüzden somek olmamış.
Buraya kadar okuyup da sorularımdan birini bile cevaplandıracak herkese simdiden teşekkürler önerilere açığım.
Bol dumanlı günler dilerim.

Ekli dosyalar

• 20211110_114121.jpg
    20211110_114121.jpg
    471.5 KB · Görüntüleme: 134
  • 20211110_114020.jpg
    20211110_114020.jpg
    352.9 KB · Görüntüleme: 128
  • 20211110_113819.jpg
    20211110_113819.jpg
    341.9 KB · Görüntüleme: 132
  • 20211110_113746.jpg
    20211110_113746.jpg
    283.3 KB · Görüntüleme: 140

#Cigâ

Doktor
Abiler lütfen akıl verin bu benim tek kışlığım. Önce detayları yazıyorum sonra sorularım olacak: Bu hala beyaz pistillere sahip ve tricom takibinden anlamıyorum. Son 2 suyunu advanced bloom ile verdim.
fotoğraftaki kız çorbacı tohumu ve Nisan ortalarında patlamış bir tohum. Neredeyse 7 aylık ve 6 haftadır çiçekte.
Havalar soğuyor geceleri 12-13 oluyor ve haftaya 3 gün yağmurlu ben bu durumlarda hep iceriye alıyorum.
Kesmeli miyim?

Hasadı nasıl hızlandırabilirim?
Hala güneş görüyor ama iceriye alsam pencere ışığıyla yaşar mı?
Bitkinin kafa raporunu nasıl yükseltebilirim?
Çok zor kuruyor tam kurumadan flash atsam karanlık odada 24 saatten sonra kessem olur mu?

Bitki galiba geç farkettiğim bir hermadan azcık tohumlanmış bazı calyx ler kurumuş o yüzden somek olmamış.
Buraya kadar okuyup da sorularımdan birini bile cevaplandıracak herkese simdiden teşekkürler önerilere açığım.
Bol dumanlı günler dilerim.
baya uzun sürmüş nisandan bu zamana belki hasatı bile kaçırmış olabilirsin tırtık atıp denemen lazımdı fotoğraflar net değil pistil felan göremiyorum ama en iyisi bir mikroskop yardımı ile trichomelerin rengine bakman olur hasatı da hızlandırmak istiyosan ışık değil karanlığa almalısın çiçeklenme hormonları karanlıkta salgılanır umarım kaçırmamışsındır bro hasatı bol şans (ufak bir parça kopar fırın da 75 dereceye bırak kuruyana kadar, dene)

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
Uzun sürmüş trikomları gözlemlemen lazım kristalleri cameranın flashında belli oluyor onlar bide mercekte onlara bakman lazım ne kadar çok trikom yani beyaz kristal o kadar kafa der büyükler:)

HighMann

Müptezel
soğuklardan gelişim durmuş olabilir 200w bi hps ampul alıp içeride 1 2 hafta devam edebilirsin flush a geç ben nisandakileri içtim bitirdim bile hacı naaptın sen ya :D gerçi dışarıdan içeriye aldınmı stres yapabiliyor yatır gitsin daya pekmezli suyu üstüne bi flush 48 saat karanlığa al olduğu kadar çok gecikmiş bitki

HighMann

Müptezel
2 sulama pekmezli su sonra saksının lt büyüklüğünün 2 3 katı kadar su geçir saksıdan flush işlemi denir buna içinde gübre falan birşey kalmasın yatır gitsin yeter 7 ay ne ya şimdiye 50 kere yatırırdım ben onu :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
    K Kolpa.: * ****** **** ***** ********* ******* **** ***** **** ****** ***** ********* +1