HANGİ LED ARMATÜRÜ ALMAM LAZIM?

Mertali54

Doktor
Bütçen ne kadar ? alanın kaç metre kare ? Burada sana şunu söylemek zorundayım şimdi ışık ve alan çok önemli yani bunlar birbirlerini tamamlayan iki unsur ve bütçen de önemli bu ışıklar pahalı ışıklar

Cngzz16

Yeni üye
Tek saksı bana 3 4 ay yetiyor o sebeple 20 lt saksıda tek bitki büyüteceğim havalandırma ısı ayarı vs hepsi yeterli 3 m2 bir alanım var orada kullanacağım
Bütçen ne kadar ? alanın kaç metre kare ? Burada sana şunu söylemek zorundayım şimdi ışık ve alan çok önemli yani bunlar birbirlerini tamamlayan iki unsur ve bütçen de önemli bu ışıklar pahalı ışıklar
1 m x 3.5 m lik bir alanım var depo gibi orayı çevirdim reflektör yaptım etrafına. Baktıklarım 4 5 bin bandında genelde. Bu kadarlık tutar ayırdım. Almışken bir kere düzgün alayım diyorum ama bu ilan yorumlarındada led yanma yorumu çok olmuş iyice kafa karıştı.

Mertali54

Doktor
Tek saksı bana 3 4 ay yetiyor o sebeple 20 lt saksıda tek bitki büyüteceğim havalandırma ısı ayarı vs hepsi yeterli 3 m2 bir alanım var orada kullanacağım

1 m x 3.5 m lik bir alanım var depo gibi orayı çevirdim reflektör yaptım etrafına. Baktıklarım 4 5 bin bandında genelde. Bu kadarlık tutar ayırdım. Almışken bir kere düzgün alayım diyorum ama bu ilan yorumlarındada led yanma yorumu çok olmuş iyice kafa karıştı.
Bak kanka ben sana şöyle bir şey söyleyeyim biz de bu işe acemi olarak girdik yaklaşık bir buçuk yıldır ben kendim yapıyorum ama şunu hiçbir zaman unutma altın kural kimse bilmeyecek eğer ki en yakın dostunun haricinde birisi bilerse psikolojik olarak sıkıntı yaşarsın şimdi soruna cevap vereyim sen bazı ilanlar paylaşmışsın buna gerek yok alanın çok büyük benim sana tavsiye edeceğim ışık en fazla 1 metrekare alanda iş görür verimli iş görür kendi kullandığım ışık Samsung kuantum bord 281b modeli ama bunun bir iyisi daha var 301 modeli var . Bunların arasında da %30 verim farkı var yani 301 daha iyi ben elektro zoom diye bir şirketten aldım 1 metrekare alanda maksimum 2 bitki yetişebiliyor adam gibi iki tane bitki yetişebiliyor benim alanım 120'ye 60'a 180 di Bu da 0.72 santimetre kare yapıyor yani 1 metreye kadar toleransı var karşılıyor

Mertali54

Doktor

Bu dediğim şirkette 301 modeline 4250 ya da 4.300 ama sen bunu kargo ile beraber 4.500 lira diyebilirsin ne yapabilirsin senin alanın çok büyük onu bir buzdolabı kutusuyla ya da iki tane buzdolabı kutusuyla alanı küçült ebiliriz tabii çıta desteğiyle yapacaksın bunu kutuların içine çıta çakacaksın yani orası 1 metrekare gibi küçük bir oda gibi olacak yani benim aklıma bez gardolabı al yap demiyorum ya da ıkea'dan ya da koçtaş'tan bir kar dolabı al içine koy demiyorum en basit yolu bu ama diyelim ki böyle bir şansın da yok o zaman 240 watt'lık 301 modelini alacaksın bitkili dene de o ışığın altına koyacaksın artık küçültemiyorsan yani çadır alamıyorsan alanı daraltamıyorsan bu şekilde olacak ama sen buna ilk etapta nem önemli nasıl nemini sağlayacaksın ısıyı nasıl ayarlayacaksın ya bunlar ilk başta gerçekten önemli yani bit gibi 20 günlük bir aylık olana kadar önemli oradan sonrası çok da önemli değil diye düşünüyorum tabii buz gibi bir hava değilse ki kış ayındayız hava soğuk olur senin orayı ısıtman problem olur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** hahahaha **** ******** ***** *** **** ***** ******* ***** ******
    ********* ****** ********** ********** **
  • NE0 NE0:
    ********* hahahaha**** ****** ********** ********** **
  • C CHaRaMBoL:
    *** ****** ****** ** **** ********* hahahaha ** *** hahahaha**** ******** ****** hahahaha*** ***** ****
  • NE0 NE0:
    ***** **** ***** ********** **** *** ****** hahahaha hahahaha*****
    ** ** *** ******* ********* **** ********* *** ***** ******** ***** ****** ********** ***** *** **** ********* hahahaha ** *** hahahaha**** ******** ****** hahahaha*** ***** ****
    ***** **** ********** ***** hahahaha *** ******** * ***** ***** **** ***** ********** **** *** ****** hahahaha hahahaha*****
  • C CHaRaMBoL:
  • NE0 NE0:
  • NE0 NE0:
    ***** * ***** hahahaha* ***** *** **** ** hahahaha********** ******** hahahaha* **** ********** ***** hahahaha *** ******** * *****
    ***** *** * ***** ** **** ***** **** ***** ***** ******** ******** ********* ***** ** ***** ********* ***** ***** **** **** ****
  • O obeb:
    ***** *** * ***** ** **** ***** **** ***** ***** ******** ******** ********* ***** ** ***** *********
  • NE0 NE0:
    *** * ******** ***** hahahaha*** ********* ***** ******** ** ** ****** ***** *** hahahaha** ******* ******* ***** ****** *****
    ***** ** ** ********* ****** ***** *** **** *** ***** ******* **** *** ** **** hahahaha ****** **** ******* **** *********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    *** * ******** ***** hahahaha*** ********* ***** ******** ** ** ****** ***** *** hahahaha** ******* ******* ***** ****** ***** ******** **** **** ** hahahaha** *
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** ** ** ********* ****** ***** *** **** *** ***** ******* **** *** ** **** hahahaha *** ***** ********** ** **** **** ******* **** *********
    +1
  • NE0 NE0:
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** *** * ********** ******** ***** ********* *** ***** ********** ** **** **** ******* **** *********
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    +1
  • C CHaRaMBoL:
    ****** **** ******* **** ********* ***** ********* ********* ********* hahahaha ** ***** ***** hahahaha ****** ***** ****** hahahaha** ** *** ********** ***
    ***** ***** ********* *** ** hahahaha ** ****** **** ***** **** *** ******** hahahaha ***** ** ***** **** ***** ******* ******* ****** hahahaha** ******* ********* ** *** * ******** ***** hahahaha*** ********* ***** ******** ** ** ****** ***** *** hahahaha** ******* ******* ***** ****** *****
  • O obeb:
    ***** ***** *** *** ******* *** * ******* ********** hahahaha** **** ****** ********
    ***** ********* ********* ********* hahahaha ** ***** ***** hahahaha ****** ***** ****** hahahaha** ** *** ********** ***
  • K Kamacı6161:
    ******* ******** ***** ********* **** **** ********* *** *
    K Kamacı6161: ******* ******** ***** ********* **** **** ********* *** *