Genetik Seçimi Hakkında Görüş Alışverişi

3Parca

Yeni üye
Kankalar 120x120x200 bir çadırım(5*5 direkt odayı da kullanabilirim) 400w çift spektrum bir shp ampülüm (Yanına 4x cob ekleme niyetim var), yeteri kadar gübrem topprağım saksım ph ölçerim tds meterim vs..vs.vs herşeyim var.
Çorbacı tohumunu geç, çetene bile çimlendirip kel kör birşeyler yapmışlığımız var. Az buçuk bilgimiz deneyimimiz ve çok şükür forumda sizin gibi kankalarımız var. Herkese çok teşekkürler şimdiden.

Yıkama yağlama faslını geçtiysek gelelim konuya. Genetikten beklentim:

1) Hızlı ve dolgun bir hasat (Bizi uçurmasına, %1230907513748 THC oranına, ebemizin cinsel organını tersten kadrajımıza sokmasına vs. gerek yok)
2) Koku problemimiz 0 evimiz müstakil, techizat garajda havalandırma vs süper ötesi.
3) Strese mukavemet- Ortam sıcaklığı ve nem den yana hiçbir sıkıntımız yok klima, ortam nemlendirici vs mevcut. Elektrikten tasarruf problemimiz yok. Gübreyi basıp basıp kızları strese sokmayacak kadar neyin ne zaman nerede kullanıldığını biliyorum. iyi gözlemciyimdir.Ama bir kez kaktüs öldürmüşlüğüm var :(

Seçeneklerim ve sizden yorumlarınızı beklediğim genetikler:
1)Northern Lights: Sponsorumuzun dediğine göre 8 haftada harvest ortalama 390gram hasat. " Kaldı ki fıss da bir genetik değil 50gram içmişliğim vardır. Sanırım flowering yerine havest yazılmış"
2)Big Bud: Çadırdan çıkarıp odanın kendisini de kullanabilirim fakat çekincem ışığa daha fazla yatırım yapacak takat pek yok şu an için.
3)SLH: Adam oraya kök başı 800gram yazmış. Sanırım onlar gizli bir füsyon reaktöründen alıyorlar ışığı zira hiç inandırıcı gelmedi. Ancak oluru varsa 50lt 3 saksı yapalım mesele değil
4)SWEET TOOTH AUTO: Sırf adı hoşuma gitti + tavsiye edilmiş + strese dayanıklı tatmin edici de verimli olduğu yönünde bir yorum var.
edit: 5) blue dream önerisi geldi.

+ Cob led yerine, cfl ampüllerle shp lambayı desteklesem mi? Almayı planladığım ledler ucuz ve adi çünkü. "evet soğutulması gerektiğini biliyorum. Nerden geldiğini kestiremediğim iyi bir miktar soğutucu profilim ve termal macunum var"
+ Sponsorların tohumlarının çimlenmediği hakkında can sıkıcı yorumlar okudum, hem de burada. Yakın tarihte degenetica dan alışveriş yapan varsa (özellikle bu genetiklerden) yorumunu bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ettim. Dumanınız bol olsun.

Son düzenleme:
Kanka big bud olacaksa eğer o karar kesinlikle 2. Kez topping yapmanı tavsiye etmem.
Zaten adından anlaşılacağı gibi.
Bırak bir çok kelleye değil.
Tüm enerjisini 1. Toppingden sonra var olan kellelere versin.

3Parca

Yeni üye
Kanka big bud olacaksa eğer o karar kesinlikle 2. Kez topping yapmanı tavsiye etmem.
Zaten adından anlaşılacağı gibi.
Bırak bir çok kelleye değil.
Tüm enerjisini 1. Toppingden sonra var olan kellelere versin.
Kanka veg dönemini çok da uzatmak istemiyorum 16. 17. haftada uçurmam gerekecek. İkinci koşuda dev bir saksıda yalnız bir big bud kızına bakmak isterim ama.

Kanka çok çok bi masraf derdin yoksa bi elektronik balast ve hps lamba al shp zaten full spectrum olacak:) Ben cob ve shp aynı anda denedim çok bi fark göremedim, tabi ki bunda benim alanım ve koşullarım çok önemli.

3Parca

Yeni üye
Kanka çok çok bi masraf derdin yoksa bi elektronik balast ve hps lamba al shp zaten full spectrum olacak:) Ben cob ve shp aynı anda denedim çok bi fark göremedim, tabi ki bunda benim alanım ve koşullarım çok önemli.
Kanka odayı doldurursam amerikan başkanı dahil herkes alarma geçer :D bir shp daha alıp full spektrum 2 lambayla bloomda da devam etmek daha mantıklı olmaz mı

blue dream i bende merak ediyorum. yetiştirip deneyen varsa nasıl bi kafası var ve sponsorda sativa demesine rağmen forumda indica olarak anlatanları gördüm. sativa mı indica mı onu da öğrenmek isterim. deneyen arkadaşlar yazarsa ona göre blue dream almayı düşünüyorum degenetica dan

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
    ** ** ********* ****** ****** ** ****** ********* ****** **** *** ***** ** **********
  • bandaleros bandaleros:
    *** ** ***** ********** * **** * ******** ****** ***** ******** ***** **** ******* hahahaha
  • T TheOG:
    ****** ****** ** hahahaha ***** *** ****** ******** **** **** ****** ********* *** ********** *** **** ********** **** ******* hahahaha**** **** **** ******* ******** *******
  • Bomberx Bomberx:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha******** **** ******** ***** **
  • bandaleros bandaleros:
    ***** **** ** ***** ** ****** ****** ** hahahaha ***** *** ****** ******** **** **** ****** ********* *** ********** *** **** ********** **** ******* hahahaha**** **** **** ******* ******** *******
  • T TheOG:
    **** hahahaha***** ******
  • T TheOG:
  • kawinnnz kawinnnz:
    +1
  • Bomberx Bomberx:
  • T TheOG:
    ******** ******* hahahaha hahahaha**** ****** ******** ****** ********* ***** ****** ********* ********* hahahaha*** ** hahahaha** **** ****** ********* ****** ********* *** ***** hahahaha ** ****** **** ****** **********
  • T TheOG:
    ****** ****** ****** ********* **** *** ******* ****** ****** ********* hahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** *** **** ****** ***** **** ***** ****** hahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** hahahaha*
  • Bomberx Bomberx:
    ******* ******** hahahaha* ***** ** ******** hahahaha ***** ******* ***** *** *** ******* ******* *** ******* **** *** ****
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
  • NewGardener NewGardener:
  • T TheOG:
  • T TheOG:
    ** ***** ***** ***** hahahaha* hahahaha***** ******** hahahaha* ***** ** ******** hahahaha ***** ******* ***** *** *** ******* ******* *** ******* **** *** ****
  • Bomberx Bomberx:
  • NewGardener NewGardener:
    ******** hahahaha* ********* **** ********* *
  • kawinnnz kawinnnz:
    ** ***** hahahaha
    kawinnnz kawinnnz: ** ***** hahahaha