Gelişim lambasını çiçeklenmede kullanmak

CoolWeed

Yeni üye
Selam kankalar, merak ettiğim bir konu var. Elimde 300w 6400k Soğuk beyaz CFL var bitki gayet güzel gelişti ben bu lambayı 12/12 sisteminde uygularsam bitki hasat verir mi? Yoksa 2700k ampul şart mı?

Yoddle12

Yeni üye
Cvp: Gelişim lambasını çiçeklenmede kullanmak

CoolWeed' Alıntı:
Selam kankalar, merak ettiğim bir konu var. Elimde 300w 6400k Soğuk beyaz CFL var bitki gayet güzel gelişti ben bu lambayı 12/12 sisteminde uygularsam bitki hasat verir mi? Yoksa 2700k ampul şart mı?

Linkini atarmısın cfl'lin

R

Ripley'sOG

Guest
Kullanabilirsin ama daha iyi bir sömeklenme evresi ve hasat için 2700K tercih etmelisin .

hasatın bol olsun

defendant

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Kullanabilirsin ama daha iyi bir sömeklenme evresi ve hasat için 2700K tercih etmelisin .

hasatın bol olsun

mrb ripley burada forumlarda takip ettiğim kadarıyla hemen hemen her arkadaşa bişeyler öğretiyosun yada yardımcı oluyosun burdan bütün arkadaşlar adına teşekkür ederim. deneme amaçlı çok fazla masraf etmeden bi kabin kurulum işinede ben giriyorum bu konuda yardımcı olursan epey başını ağrıtmayı düşünüyorum. başlangıç olarak en boy 50x100 yükseklik 140 bez gardolaptan 2 bitkilik amatör başlangıç paketi ::) olarak 5adet 23watt 1600lm tasarruf ampül veya 5 adet 50 watt full spektrum cob led düşünüyorum diğer ekipman konularındada ayrıca bilgi verirsen sevinirim. bol dumanlı günler...:D

T

tuna

Guest
Kendi ağzınla söylüyorsun kanka " Elimde 300w 6400k Soğuk beyaz CFL var bitki gayet güzel gelişti " gelişim lambası görevini tamamlamış. Zaten CFL altında yetiştiriyorsun, hasadın ve sömek kaliten düşük olacak. Yani birde gelişim lambası ile yetişrirsen umarım sana içecek birşeyler çıkar o ağaçtan.

rotparub

Yeni üye
bir led siparisi de ben gectim umarim yakin zamanda elime gececek. uzerinde veg ve bloom olmak uzere 2 tane buton var. 
ben her ikisini de acarak kullanmak istiyorum. her ikisini de acarak kullanirsam hasat miktarimda bir degisiklik olur mu gibisinden dusuncelerdeyim, bilen ya da deneyimi olan varsa yesillendirirse sevinirim

T

tuna

Guest

rotparub' Alıntı:
bir led siparisi de ben gectim umarim yakin zamanda elime gececek. uzerinde veg ve bloom olmak uzere 2 tane buton var. 
ben her ikisini de acarak kullanmak istiyorum. her ikisini de acarak kullanirsam hasat miktarimda bir degisiklik olur mu gibisinden dusuncelerdeyim, bilen ya da deneyimi olan varsa yesillendirirse sevinirim

Olur kanka tabikide, ne kadar watt, ne kadar lümen o kadar hasat. Hasadına illaki etki edecektir grow tuşunu bloomda açmak.

rotparub

Yeni üye

tuna' Alıntı:
rotparub' Alıntı:

Olur kanka tabikide, ne kadar watt, ne kadar lümen o kadar hasat. Hasadına illaki etki edecektir grow tuşunu bloomda açmak.

sagol kanka cevabin icin ben de oyle dusunmustum :p

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • L Levrekbaz45:
    hahahahahahahaha***
  • Probis Probis:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha
  • Probis Probis:
    hahahahahahahaha
  • Probis Probis:
    ******** ****** ****** hahahaha hahahaha** ********** ***** ****** ***** ******
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha*** ** ******** *******
    +2
  • T Turco:
    hahahaha* ****** ****** hahahaha hahahaha** ********** ***** ****** ***** ******
  • Probis Probis:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
  • Probis Probis:
  • D despacito:
    ******** ****** hahahaha**
  • T Turco:
    ****** ****** ********* ******* ***** **** ***** ********** ***** ******* *********
  • Probis Probis:
    * ******** ********* ***** ********** ** ** hahahaha** hahahaha**** *** **
  • Probis Probis:
  • T Turco:
    ***** ******* *** ***** ******** ******** ******* * *** ***** ********** *** *** ******** *** *** * ****** ******
  • T Turco:
    *** ***** hahahaha ******** ********* ******** ********** hahahaha*
  • T Turco:
    ******** ******* ******** **** ****** **
  • T Turco:
    ********* * ***** ********* ***** ******* ********* **** ***** ******* * ******* ******* hahahahahahahahahahahaha ** ******** *******
    +1
  • T Turco:
    ****** * ****** ***** ****** ******* ***** ****** ******* ***** **** ******* ** ******* ***** ****** *********
  • Probis Probis:
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** ********* ***** ******** ****** **** **** hahahaha ******* ********* **** ******* ******* ******** hahahaha***** * ***** ********* ***** ******* ********* **** ***** ******* * ******* ******* ********
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha ***** hahahaha **** ****** **** hahahaha** ******* ********** *** **** ****** hahahaha* ***** ********** **** ****** ** ****** **** *****
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ** ****** ****** hahahahahahahaha ***** hahahaha **** ****** **** hahahaha** ******* ********** *** **** ****** hahahaha* ***** ********** **** ****** ** ****** **** *****
    S SuperKafa: ** ****** ****** hahahahahahahaha ***** hahahaha **** ****** **** hahahaha** *******...