Güvenlik: Flir Sistemlere Karşı Hangi Önlemleri Alabiliriz?

soda

Yeni üye
Selam kankalar,

Biliyorsunuz son dönemde güvenlik her şeyden daha önemli hale geldi. Flir sistemler denilen (yanlışım varsa düzeltin) uv ışınları sayesinde belirledikleri durumlara karşı nasıl önlemler alabiliriz? Elin kekolarından zehir almayalım diye uğraşırken kendimizi nasıl koruyabiliriz? Önerisi, bilgisi olan var mıdır acaba?

Resim Linki

image_asset_11402.jpg

nasa

Doktor
Selam kankalar,

Biliyorsunuz son dönemde güvenlik her şeyden daha önemli hale geldi. Flir sistemler denilen (yanlışım varsa düzeltin) uv ışınları sayesinde belirledikleri durumlara karşı nasıl önlemler alabiliriz? Elin kekolarından zehir almayalım diye uğraşırken kendimizi nasıl koruyabiliriz? Önerisi, bilgisi olan var mıdır acaba?

Resim Linki

image_asset_11402.jpg
böyle bir görüntünün oluşması için oda tamamen grow için düzenlenmesi lazım yani ufak kabinler bu kadar parlaklık vermeyecektir ayrıca bu tarz bir durumdan korkuyorsanız maalesef buna pek karşı koymak mümkün değil mahzen tarzı bi yerde grow yapılmıyorsa diye düşünüyorum

nasa

Doktor
yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla izolasyon vs yapmanız gerekiyor. Tepenizde Flir uçuracak kadar sizle uğraşmaya karar vermişlerse zaten sıçmışsınızdır kanka **** et.
heh aynen olayda bu flir uçuyorsa tepende zaten olay bitmiştir kaçamazsın paketlemeye gelirler yani

soda

Yeni üye
yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla izolasyon vs yapmanız gerekiyor. Tepenizde Flir uçuracak kadar sizle uğraşmaya karar vermişlerse zaten sıçmışsınızdır kanka **** et.
Nasıl bir izolasyon dostum? Nasıl bir malzeme ile, bir bilgin var mıdır?

Drone lar standart uçup bakarken görülürse diye endişe ettim. Sonuçta drone ile trafik cezası bile yazıyorlar.

böyle bir görüntünün oluşması için oda tamamen grow için düzenlenmesi lazım yani ufak kabinler bu kadar parlaklık vermeyecektir ayrıca bu tarz bir durumdan korkuyorsanız maalesef buna pek karşı koymak mümkün değil mahzen tarzı bi yerde grow yapılmıyorsa diye düşünüyorum
harvest master pro 440 almıştım, kısma ayarı falan da yok ışığı çat çut veriyor ve ciddi ışık ve ısı yayıyor. oda binanın köşesinde olduğu için iki taraftan da açık. tek bitki yüzünden taklaya gelmekten çekindim açıkçası

Dostlar, acaba bu flir i hangi cihazla kontrol ediyorlar? çinden amatör bi tane de olsa getirtip bi baksak içimize sinerse devam etsek...

helikopter ve drone ile evlerin içini izlerken iki yöntem kullanıyorlar , birincisi elektronik aletlerden yayılan yüksek ısıyı tespit etmek, diğeri de spesifik olarak bitki büyütme ışıklarının yaydığı ultraviyole radyasyonu aramak. ısı konusunu çok dert etmeyin ama ultraviyole ışınlara önlem almanız gerekli. benim test ettiğim yöntem %100 işe yarıyor , çadırınızın dışını güneş kremi ile kaplarsanız led ışıkların yaydığı ultraviole ışınlar asla sızmaz, zaten kapalı duvarlardan dolayı yayılan ışın oranı epey bir düşük oluyor bir de uv shield ile etrafını kapattınız mı görünme ihtimali %0. termal bazlı kameralarla alakalı önlemler için de aşağıdaki videoya bakabilirsiniz ama paranoya yapmanızı gerektirecek bir şey değil , bundan yakalanan türkiye'de kaç kişi olmuştur bilemiyorum.

bu videodaki konuşan kişi eski bir narkotik polisi olan barry cooper, sonradan pişman olmuş ve istifa edip cannabis aktivistine dönüşmüş. bütün bildiği taktikleri teker teker paylaşıyor , youtube'da full dvd'sini bulabilirsiniz ama aradan geçen yıllardan dolayı taktikleri biraz demode oldu.

bu arada bu flir ile evleri izleme mevzusu normal şartlarda illegal olması gereken bir şey ama söz konusu türkiye olunca ses eden olmuyor , amerika'da flir yüzünden yakalanan danny kyllo dava açıp kazanarak serbest kalmıştı sonradan meşhur oldu ve baskılar sonrası hükümet flir ile evleri izleme olayını yasaklamak zorunda kaldı.

soda

Yeni üye
helikopter ve drone ile evlerin içini izlerken iki yöntem kullanıyorlar , birincisi elektronik aletlerden yayılan yüksek ısıyı tespit etmek, diğeri de spesifik olarak bitki büyütme ışıklarının yaydığı ultraviyole radyasyonu aramak. ısı konusunu çok dert etmeyin ama ultraviyole ışınlara önlem almanız gerekli. benim test ettiğim yöntem %100 işe yarıyor , çadırınızın dışını güneş kremi ile kaplarsanız led ışıkların yaydığı ultraviole ışınlar asla sızmaz, zaten kapalı duvarlardan dolayı yayılan ışın oranı epey bir düşük oluyor bir de uv shield ile etrafını kapattınız mı görünme ihtimali %0. termal bazlı kameralarla alakalı önlemler için de aşağıdaki videoya bakabilirsiniz ama paranoya yapmanızı gerektirecek bir şey değil , bundan yakalanan türkiye'de kaç kişi olmuştur bilemiyorum.

bu videodaki konuşan kişi eski bir narkotik polisi olan barry cooper, sonradan pişman olmuş ve istifa edip cannabis aktivistine dönüşmüş. bütün bildiği taktikleri teker teker paylaşıyor , youtube'da full dvd'sini bulabilirsiniz ama aradan geçen yıllardan dolayı taktikleri biraz demode oldu.

bu arada bu flir ile evleri izleme mevzusu normal şartlarda illegal olması gereken bir şey ama söz konusu türkiye olunca ses eden olmuyor , amerika'da flir yüzünden yakalanan danny kyllo dava açıp kazanarak serbest kalmıştı sonradan meşhur oldu ve baskılar sonrası hükümet flir ile evleri izleme olayını yasaklamak zorunda kaldı.

Güneş kremi çok güzel fikir. Peki güneş kremi ile nasıl kaplanıyor? Streç sarıp üzerine güneş kremi ve tekrar üzerine streç mi?
Ayrıca güneş kremi kuruma yapıp kuruduktan sonra etkisini kaybetmiyor mu?

nasa

Doktor
Güneş kremi çok güzel fikir. Peki güneş kremi ile nasıl kaplanıyor? Streç sarıp üzerine güneş kremi ve tekrar üzerine streç mi?
Ayrıca güneş kremi kuruma yapıp kuruduktan sonra etkisini kaybetmiyor mu?
koca kabini kaç paket güneş kremiyle kaplamak lazım hangi marka çünkü bazıları fıs ucuz oluyo uv ye karşın koruma sağlamıyo

JhackhaL

Üye
1-) yangın battaniyesi işe yarar mı ?
2-) çeşitli örgütler termalden kaçmak için battaniye yada şemsiye kullanıyorlar idi.
Burdan bir fikir çıkabilir mi ?

soda

Yeni üye
koca kabini kaç paket güneş kremiyle kaplamak lazım hangi marka çünkü bazıları fıs ucuz oluyo uv ye karşın koruma sağlamıyo
Muhtemelen ince bir kat yetecektir derimize sürdüğümüz gibi. Birkaç kutuda hallolur ama nasıl uygulanması gerektiği önemli ve bir de ne kadar süre etki ediyor onu bilmek gerek. bir yapıp 3 ay gidecekse yapılır ama haftada bir yenilemesi zor.

Keshhh

Yeni üye
Selam kankalar,

Resim Linki

image_asset_11402.jpg
https://www.onlinepot.org/how-to-hide-from-airborne-infrared-flir-detection-devices/. Biraz araştırdım ve burayı buldum eğer odayı duvarları cam ile kaplarsak ısıyı dışarı göstermiyor

nasa

Doktor
https://www.onlinepot.org/how-to-hide-from-airborne-infrared-flir-detection-devices/. Biraz araştırdım ve burayı buldum eğer odayı duvarları cam ile kaplarsak ısıyı dışarı göstermiyor
kanka odayı duvarları camla kaplamak nerden baksan işçiliği hariç 5 m2 bi oda için minumum 6 7 bin tl tutar biz burda torbacıya para vermeyek diye uğraşıyoz torbacıya ödeyeceğimizin 2 3 katı para çıkıyo flir olayı yüzünden bu arad ben sanmıyorum kabini güneş kremiyle kaplamanın yarayacağını

nasa

Doktor
ayrıca kabini kremlemek kabinin kumaşının hava almasını engeller sıkıntılı bi süreç oluşur diye düşünüyorum

soda

Yeni üye
kanka odayı duvarları camla kaplamak nerden baksan işçiliği hariç 5 m2 bi oda için minumum 6 7 bin tl tutar biz burda torbacıya para vermeyek diye uğraşıyoz torbacıya ödeyeceğimizin 2 3 katı para çıkıyo flir olayı yüzünden bu arad ben sanmıyorum kabini güneş kremiyle kaplamanın yarayacağını
o paraya torbacıyı da satın alırız :) ayrıca hava alma konusunda çok doğru bir bakış açısı getirdin teşekkür ediyorum. Sanırım bu olaya bir çözüm bulamayacağız...

Bu konunun çözümünü bilen biri varsa paylaşabilir mi
Dostum eğer 1000 wattlık hps filan kullanmıyorsan endişelenecek bir şey yok özellikle 240-480w ledler de dikkat çekecek kadar ısı yaymıyor flir denilen şey termal kameranın güçlü versiyonu ısıyı dağıtarak ya da duvarları iki kat orjinal mylarla kaplayarak çözebilirsin, mylar içe değil dışa bakacak şekilde termalin gönderdiği IR'yi geri yansıtması için.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • F Fısfısss01:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *********** ***** ******* * ****** ********** *** ****** ** **** dready
  • F Fısfısss01:
    ****** **** **** **** *** dready**** **** ******* ** ********* ********** *** ****
    ** ********** ***** ******** ***** **
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready **********
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready *********** **** ****** **** ****** *******
  • F Fısfısss01:
    ********* ******* ***** ***** dready* ***** ********** ***** *** ****** ******* ***** *** ****** ****** *******
  • F Fısfısss01:
  • A akaaka123:
    dreadydreadydreadydready****
  • A akaaka123:
  • kralartur01 kralartur01:
    **** **
  • kralartur01 kralartur01:
    dready *********** ** ********** *** ******
  • A akaaka123:
    *** ***** *** dready **** ***** *********
  • A akaaka123: