Gübre

Kamiltavan

Yeni üye
Arkadaslar hepinize bol hasatlar tatli kafaaaaalar:) beyler kafam tahmin ettiginiz gibi. Benim elimde gubre var ama ne gubresi nerde kullanilir hic bilmiyorum. Daha once tek bitkilik kabin yaptim gubremi netten aldim. Eger bunlar olur derseniz bosuna para vermeyim. Prof yapmiyorum faydasi olur derseniz kullanirim.

Ekli dosyalar

• IMG-20190920-WA0013.jpg
    IMG-20190920-WA0013.jpg
    102.3 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG-20190920-WA0012.jpg
    IMG-20190920-WA0012.jpg
    90.7 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG-20190920-WA0011.jpg
    IMG-20190920-WA0011.jpg
    71.4 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG-20190920-WA0009.jpg
    IMG-20190920-WA0009.jpg
    76.3 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG-20190920-WA0007.jpg
    IMG-20190920-WA0007.jpg
    90.3 KB · Görüntüleme: 12

bedortka

Üye
Bitkilerin ana besin kaynağı NPK'dır Carbon, Hidrojen ve Oksijen saymazsak. NPK'dan sonra  mikro elementler gelir, bu mikro elementler sendeki 3 gübreninde içinde bulunduğu bakır, bor, kalsiyum, magnezyum, kükürt, demir, çinko vb. gibi maddelerdir.  Diğer 2 gübre dediğin şey de ph düzenleyicileri. Sende bulunan gübreler mono gübre olarak geçiyor. Bitkinin hangi evresinde hangi element ve besin maddeleri istendiğini bilmediğini kabul ederek bu iş için üretilen hazır  karışım gübreleri tavsiye ederim. Yok ben bunlardan kullanacağım dersen büyüme evresi boyunca arada kalsiyum ver, içeriğinde azot bulunduruyor.​

Kamiltavan

Yeni üye
Cvp: Gübre

bedortka' Alıntı:
Bitkilerin ana besin kaynağı NPK'dır Carbon, Hidrojen ve Oksijen saymazsak. NPK'dan sonra  mikro elementler gelir, bu mikro elementler sendeki 3 gübreninde içinde bulunduğu bakır, bor, kalsiyum, magnezyum, kükürt, demir, çinko vb. gibi maddelerdir.  Diğer 2 gübre dediğin şey de ph düzenleyicileri. Sende bulunan gübreler mono gübre olarak geçiyor. Bitkinin hangi evresinde hangi element ve besin maddeleri istendiğini bilmediğini kabul ederek bu iş için üretilen hazır  karışım gübreleri tavsiye ederim. Yok ben bunlardan kullanacağım dersen büyüme evresi boyunca arada kalsiyum ver, içeriğinde azot bulunduruyor.​

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
    ***** ** ********* **** ** *** hahahaha* **** hahahaha******* ****** ********
  • H happyworld:
    hahahaha ***** **** hahahaha*** ******* ****** ******* *******
  • NewGardener NewGardener:
    ****** ******* hahahaha** **** ***** *** ******* ****** *****
    ***** ** ********* **** ** *** hahahaha* **** hahahaha******* ****** ********
  • H happyworld:
    ****** ********* **
  • H happyworld:
    *** ***** **** ******* ********** ***** *** ********* ******* ********* hahahaha *** ***** ****** ** ******** ******* ** *******
  • H happyworld:
    ***** ********** ********* ******** ****** **** **
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ***** ****** ** ****** ***** ***** ***** ****** ***** ******* **** ******** ********* hahahaha ****** **** *** **
  • H happyworld:
    *** ******* *** ********** ****** ***** ****** ******* ******* hahahaha*
    +1
  • H happyworld:
    ***** ***** ****** ******* *** ********** ****** ***** ****** ******* ******* hahahaha*
    hahahaha** **** **** ********** **
  • H happyworld:
    ***** ****** *** hahahaha ******* *** *** ******* ********* ********** ******** ********* **
    hahahaha ***** ******* ********* **** ******* ********* ** ****** ****** ***** **
    +1
  • E Emre77:
    ******** ** hahahaha* ***** ****** ******* hahahaha* ***** ***** ****
    ***** *** ***** *** hahahaha hahahaha ***
  • içiciadam içiciadam:
    **** ***** ***** ****** ****** hahahaha ***** ******* ********* **** ******* ********* ** ****** ****** ***** **
  • A akrepco:
  • A akrepco:
    ********** ****** **** **** ********** hahahaha* *** *** ****** ** hahahaha ** hahahaha ****** ****** ***** ******* ******* ** ***** **** *** ***
    A akrepco: ********** ****** **** **** ********** hahahaha* *** *** ****** ** hahahaha ** hahahaha...