Gübre Kullanım Çizelgeleri

denizlobi

Yeni üye
Kankalar biobizz grow-bloom-top max 3lü pack kullanıyorum. Bunların yanında NPK gübre yada başka bir gübre kullanmalı mıyım ?

Marco

Yeni üye
Cvp: Gübre Kullanım Çizelgeleri

Merhaba bende yeniytekiyim gubrelemeyi sistem kapalıykenmi yapmalıyım? Yoksa günün her hali belli aralık larda sişten acıken de yapailirmiyim? 
8

Smoke

Üye
Cvp: Gübre Kullanım Çizelgeleri

AN

Bu 3 lü sıvı gübrenin karışım sırası var.

Suya önce micro sonra grow sonra bloom eklenir.

Sırası yanlış karıştırılmış veya konsantre halde karıştırılmış gübre istenilen etkiyi vermez.
Kanka 3 lü gübreyi aynı suda karıştırıp mı vermem lazım micro grow bloom yoksa micro için ayrı su grow için ayrı su bloom için ayrı sumu vermem lazım

Highiq

Yeni üye
Merhaba kankalar. Advanced Nutrients'in ''Grow Micro Bloom'' serisini kullanacağım.
1 tane bitki yetiştireceğim, 20 litrelik bir saksıda.
Bu tabloya göre: https://hizliresim.com/zJ6OMB sorum şu
20 litrelik bir saksı için 1 haftalık toplam gübre kullanımım her bir ürün başı (Grow, Micro, Bloom) 20 mL mi olmalı ?
Öyleyse ben 20ml(Grow)+20ml(Micro)+20ml(Bloom) gübre/20 litre suya mı hazırlamalıyım 1 haftalık sulama için ? Yani ne kadar suya hazırlayacağımı nerden bileceğim, 20 litre saksım var diye 20 litre suya mı hazırlamalıyım. Sonra da bu 20 litre suyu 1 haftaya dağıtmalı mıyım 1 gün gübreli / 1 gün gübresiz sulama yaparak.

hayır dostum. verdigin su miktarı önemli. yani 1 lt su veriyorsan gübrenden de 1ml kullanacaksın. sakın öyle bir şey yapma bitkin gübreye bogulur. saksının kaç litre olması önemli değil. verdiğin su miktarı ile alakalı.

the1alpi

Yeni üye
soru 1:bende yeni growerım biobizz için konuşacak olursak listedeki bütün gübreleri kullanmalıyım?
soru 2:bide yazılan gübreleri 1 litre için diyor haftalık 1 litre sumu vereceğiz yardımlarınız için teşekkürler...

Merhaba kankalar. Advanced Nutrients'in ''Grow Micro Bloom'' serisini kullanacağım.
1 tane bitki yetiştireceğim, 20 litrelik bir saksıda.
Bu tabloya göre: https://hizliresim.com/zJ6OMB sorum şu
20 litrelik bir saksı için 1 haftalık toplam gübre kullanımım her bir ürün başı (Grow, Micro, Bloom) 20 mL mi olmalı ?
Öyleyse ben 20ml(Grow)+20ml(Micro)+20ml(Bloom) gübre/20 litre suya mı hazırlamalıyım 1 haftalık sulama için ? Yani ne kadar suya hazırlayacağımı nerden bileceğim, 20 litre saksım var diye 20 litre suya mı hazırlamalıyım. Sonra da bu 20 litre suyu 1 haftaya dağıtmalı mıyım 1 gün gübreli / 1 gün gübresiz sulama yaparak.
Saksının büyüklüğünün önemi yok kardeşim ne kadar su vericeksen ona göre ayarlıcan gübre miktarını (1 litreye 1 ml ise yarım litreye 0,5 ml gibi yada 100 ml verceksen 0,1 ml gibi)

Hakan55

Yeni üye
Arkadaşlar kızlara calmag verecem ama gübresinide vermem gerekli karıştırıpmı verecem ayrı olarak nasıl aralarında ne kadar süre olması lazım bilgisi olan paylaşsın lütfen

Teodoar

Yeni üye
Neredeyse her gübre firmasının gübre çizelgelerini derlemeye çalıştım. ml/L diyorsa 1 litreye koyacağınız gübre miktarı, ml/galon diyorsa 4 litre suya koyacağınız gübre miktarını belirtiyor. Genellikle 1. hafta dediği bitkinizin 4 yaprağı çıktığında başlar.

Toprakta yetiştiriyorsanız toprak phınızı düzenleyecektir, ekstra pH ayarı yapmanıza pek gerek yok. Hidroponik sistemlerde gübrenizi koyduktan sonra pH'ı ayarlamanız gerekiyor.

Bu çizelgelerdekinin yarısı ile başlayıp bitkinin tepkilerine göre o dozaja çıkmanızı tavsiye ederim. Eğer autoflower yetiştiriyorsanız çeyreğiyle başlasanız daha mantıklı olur.

Advanced Nutrients:
advanced_nutrients-feeding-schedule.jpg

Biobizz:
Screen-Shot-2014-02-10-at-9.31.09-AM.png

General Hydroponics:
General_Hydroponics_Flora_series_hydro_feeding_schedule_640x480_.jpg

General Organics:
GO-Feedchart1.jpg

HESI:
hesi-soil-grow-schedule.original.png

hesi-hydro_schedule.original.png

Plagron:
med_gallery_71942_5278_225651.png

Advanced Hydroponics:

ScheduleEngl2.jpg

CANNA:
420-magazine-mobile1286043302.jpg

canna%20terra%20feeding%20schedule.jpg
Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın ama acil bilgilenmem lazım, biobizz starter organic packet 3lü olan alacağım fakat çizelgede veg dönemi 2 hafta diyor. Nasıl oluyor veg dönemi 2 ay sürmüyor mu? Ve 18/6 ısık olarak?? Ben çizelgeye baktıgım zaman anlıyorum ki; 2 hafta 18/6 sonra 12/12. Rica etsem beni bi aydınlatır mısınız

Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın ama acil bilgilenmem lazım, biobizz starter organic packet 3lü olan alacağım fakat çizelgede veg dönemi 2 hafta diyor. Nasıl oluyor veg dönemi 2 ay sürmüyor mu? Ve 18/6 ısık olarak?? Ben çizelgeye baktıgım zaman anlıyorum ki; 2 hafta 18/6 sonra 12/12. Rica etsem beni bi aydınlatır mısınız
gerek yok sadece bio bloom alsan yeter bence bide grow bio guzel gubre bitki 2 hafta girdikten sonra blom grow basla ince ince çiçek girdimi grow kes bloom bas veg donemi 4 hafta çiçek donemi 2 ay senin asıl işine yarıcak gubre bio bloom onu alsanda olur

Narkoo

Üye
gerek yok sadece bio bloom alsan yeter bence bide grow bio guzel gubre bitki 2 hafta girdikten sonra blom grow basla ince ince çiçek girdimi grow kes bloom bas veg donemi 4 hafta çiçek donemi 2 ay senin asıl işine yarıcak gubre bio bloom onu alsanda olur
Bilader forumda gelen gidene yanlış bilgi veriyorsun kaçtır görüyorum yazdıklarını. Yazık değilmi lan oğlum milletin emeğini heba ediyorsun.
Hangi bitkiye 2. haftada bloom gübresi verildiği görülmüş, bloomla growu niye adam birlikte versin malmısn ****
Adamın saksı ebatı büyükse isterse 6 hafta isterse 2 ay veg verir, neyi bilereken 4 hafta veg diyorsun adama.

@Kanka şöyle tiplerle ilgilenin ya emek hırsızı bunlar vallaha

Bilader forumda gelen gidene yanlış bilgi veriyorsun kaçtır görüyorum yazdıklarını. Yazık değilmi lan oğlum milletin emeğini heba ediyorsun.
Hangi bitkiye 2. haftada bloom gübresi verildiği görülmüş, bloomla growu niye adam birlikte versin malmısn ****
Adamın saksı ebatı büyükse isterse 6 hafta isterse 2 ay veg verir, neyi bilereken 4 hafta veg diyorsun adama.

@Kanka şöyle tiplerle ilgilenin ya emek hırsızı bunlar va sen ne biliyon tm biz bişe bilmiyoz adama soyle ozaman tm vegde wersin bloomu sıkıntı yok az az hayatında kackere bitki yetiştirdinde konusuyon her gubre farklı ben bloom gubresi weriyom tek auto bitki mesela 3 hafta oldumu baslıyom nolcakki veg istedin kadar yap bitki fosfor hangi gubrende coksa wercen cicek girdikce azaltcan fazla demiyom biz tarım gubresi weriyoz **** satım 1 7 azot fosfor o gubrelerlemi sıkıntı olacak bitki şişirmek istiyosanız saglam gubre wercen az az tek gubre calıscak fazla abartmıcan gubreleri

biz ne demişiz adama bak bakım ben ne bilim veg photomu automu soylememişki ben ne yapım ben gubreden bahsettim bide veg doneminden çiçekten neyin kafasını yasıyon

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T terbiyeligunahkar:
    ******* hahahaha** hahahaha
  • Didrug Didrug:
    ***** ******* ****** ****** *** ********* *** ********* ** ***** ****** ** *********
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ********** ***** *** ******* *** hahahaha*** *** ******** ******** ******* ***** **** ****** ********* *** *** *** ****** ** ****** hahahaha** hahahaha *** ** ******* ****** hahahaha* **** ***** hahahahahahahaha****** ****** ** **** ***** ** ***** ********
  • bandaleros bandaleros:
  • T terbiyeligunahkar:
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ** *** ****** ********** ****** **** hahahaha** ********** ***** *** ******* *** hahahaha*** *** ******** ******** ******* ***** **** ****** ********* *** *** *** ****** ** ****** hahahaha** hahahaha *** ** ******* ****** hahahaha* **** ***** **********
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ********* hahahaha ********** ******* ********** ******** **** *** ***** ********* **** *********
  • bandaleros bandaleros:
    ** ***** ******* ***** ***** ****** ******** ** ** ******* ** ***** *** ******** ******* ********* ****** ***** ***
  • T terbiyeligunahkar:
  • bandaleros bandaleros:
    *** **** ****** ****** **** ****** ****** ******* ****** ******** ******** ***** ****** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ** *** **** ***** ** hahahaha ***** hahahaha* *** ********* ***** **** ****** ****** **** ****** ****** ******* ****** ******** ******** ***** ****** **
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ****** **** **** ****** *** ** *** hahahaha***** hahahaha ***** ********* *** hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** hahahaha ***** ****** **** **** ****** *** ** *** hahahaha***** hahahaha ***** ********* *** hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha*** ***** ********** ******
  • T terbiyeligunahkar:
    ******** ********* ******** ***** ********* ******** **** ********* *** *** ****** **** *** ********* hahahaha *****
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ********* ** *** *** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ******* hahahaha **** ***** ***** ******* hahahaha*** ***** ********** ** *****
  • bandaleros bandaleros:
    ** hahahaha** ******
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ******** **
    bandaleros bandaleros: ***** *** ******** **