Gübre Kullanım Çizelgeleri

rastaman

Kıdemli Üye
Neredeyse her gübre firmasının gübre çizelgelerini derlemeye çalıştım. ml/L diyorsa 1 litreye koyacağınız gübre miktarı, ml/galon diyorsa 4 litre suya koyacağınız gübre miktarını belirtiyor. Genellikle 1. hafta dediği bitkinizin 4 yaprağı çıktığında başlar.

Toprakta yetiştiriyorsanız toprak phınızı düzenleyecektir, ekstra pH ayarı yapmanıza pek gerek yok. Hidroponik sistemlerde gübrenizi koyduktan sonra pH'ı ayarlamanız gerekiyor.

Bu çizelgelerdekinin yarısı ile başlayıp bitkinin tepkilerine göre o dozaja çıkmanızı tavsiye ederim. Eğer autoflower yetiştiriyorsanız çeyreğiyle başlasanız daha mantıklı olur.

Advanced Nutrients:
advanced_nutrients-feeding-schedule.jpg

Biobizz:
Screen-Shot-2014-02-10-at-9.31.09-AM.png

General Hydroponics:
General_Hydroponics_Flora_series_hydro_feeding_schedule_640x480_.jpg

General Organics:
GO-Feedchart1.jpg

HESI:
hesi-soil-grow-schedule.original.png

hesi-hydro_schedule.original.png

Plagron:
med_gallery_71942_5278_225651.png

Advanced Hydroponics:

ScheduleEngl2.jpg

CANNA:
420-magazine-mobile1286043302.jpg

canna%20terra%20feeding%20schedule.jpg

rastaman

Kıdemli Üye
Cvp: Gübre Kullanım Çizelgeleri

payara' Alıntı:
AN micro grow ve bloom çizelgede göremedim ben, ne kadar veriyosunuz

yazıyor kanka orada, fideler için 1 ml/l, küçük bitkiler için 2 ml/L, erişkin bitkiler için 4 ml/L. hepsinden eşit miktarda.

OGkush

Üye

AN

Bu 3 lü sıvı gübrenin karışım sırası var.

Suya önce micro sonra grow sonra bloom eklenir.

Sırası yanlış karıştırılmış veya konsantre halde karıştırılmış gübre istenilen etkiyi vermez.

payara

Yeni üye
karışım sırasından nerede bahsediliyor? üçü beraber kullanılması tavsiye ediliyor benim bildiğim

payara' Alıntı:
karışım sırasından nerede bahsediliyor? üçü beraber kullanılması tavsiye ediliyor benim bildiğim

Zaten 3'ünü beraber kullancan kanka. Suya gübreleri eklerken denilen sırada koyman lazım onu söylemiş arkadaş.

Krasumyan

Yeni üye
guzel paylaşım kanka

rastaman' Alıntı:
Neredeyse her gübre firmasının gübre çizelgelerini derlemeye çalıştım. ml/L diyorsa 1 litreye koyacağınız gübre miktarı, ml/galon diyorsa 4 litre suya koyacağınız gübre miktarını belirtiyor. Genellikle 1. hafta dediği bitkinizin 4 yaprağı çıktığında başlar.

Toprakta yetiştiriyorsanız toprak phınızı düzenleyecektir, ekstra pH ayarı yapmanıza pek gerek yok. Hidroponik sistemlerde gübrenizi koyduktan sonra pH'ı ayarlamanız gerekiyor.

Bu çizelgelerdekinin yarısı ile başlayıp bitkinin tepkilerine göre o dozaja çıkmanızı tavsiye ederim. Eğer autoflower yetiştiriyorsanız çeyreğiyle başlasanız daha mantıklı olur.

Advanced Nutrients:
advanced_nutrients-feeding-schedule.jpg

Biobizz:
Screen-Shot-2014-02-10-at-9.31.09-AM.png

General Hydroponics:
General_Hydroponics_Flora_series_hydro_feeding_schedule_640x480_.jpg

General Organics:
GO-Feedchart1.jpg

HESI:
hesi-soil-grow-schedule.original.png

hesi-hydro_schedule.original.png

Plagron:
med_gallery_71942_5278_225651.png

Advanced Hydroponics:

ScheduleEngl2.jpg

CANNA:
420-magazine-mobile1286043302.jpg

canna%20terra%20feeding%20schedule.jpg

trinity

Yeni üye

Kardeşim emeğine sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş ancak benim anlamadığım nekadar Aralık'la verecez gübreyi 1 hafta 2.hafta yoksa hergünmü bu konuda yardımcı olurmusun.
Teşekkürler

trinity

Yeni üye

Kankalar bir sorum daha olacak tohumdan sömeğe kadar kaç çeşit gübre almam gerekiyor lütfen yardımcı olun

rastaman

Kıdemli Üye

trinity' Alıntı:
Kardeşim emeğine sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş ancak benim anlamadığım nekadar Aralık'la verecez gübreyi 1 hafta 2.hafta yoksa hergünmü bu konuda yardımcı olurmusun.
Teşekkürler

1 sulama gübreli 1 sulama sade su

Elegancegrow

Yeni üye
KANKA BENİM OLAYA Bİ EL ATIVER BİRAZ FARKLI VE DAHA KALİTELİ BİR ÜRÜN VAR ELİMDE KÖKLENDİRİCİ ÜRÜN KAÇINCI HAFTADA HANGİ PERİYOTLARDA KULLANMAM GEREK? https://hizliresim.org/r/z1wrT

rastaman

Kıdemli Üye

Elegancegrow' Alıntı:
KANKA BENİM OLAYA Bİ EL ATIVER BİRAZ FARKLI VE DAHA KALİTELİ BİR ÜRÜN VAR ELİMDE KÖKLENDİRİCİ ÜRÜN KAÇINCI HAFTADA HANGİ PERİYOTLARDA KULLANMAM GEREK? https://hizliresim.org/r/z1wrT

google'a root excelurator feeding chart yazmak çok mu zordu kanka? bu kadar hazırcı olmasanız keşke.
1 ml/1 gallon(4 litre) olarak koyman gerekiyor. çiçeklenmede boy uzaması durana kadar.

Merhaba kankalar. Advanced Nutrients'in ''Grow Micro Bloom'' serisini kullanacağım.
1 tane bitki yetiştireceğim, 20 litrelik bir saksıda.
Bu tabloya göre: https://hizliresim.com/zJ6OMB sorum şu
20 litrelik bir saksı için 1 haftalık toplam gübre kullanımım her bir ürün başı (Grow, Micro, Bloom) 20 mL mi olmalı ? 
Öyleyse ben  20ml(Grow)+20ml(Micro)+20ml(Bloom) gübre/20 litre suya mı hazırlamalıyım 1 haftalık sulama için ?  Yani ne kadar suya hazırlayacağımı nerden bileceğim, 20 litre saksım var diye 20 litre suya mı hazırlamalıyım. Sonra da bu 20 litre suyu 1 haftaya dağıtmalı mıyım 1 gün gübreli / 1 gün gübresiz sulama yaparak.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Bomberx Bomberx: ***** ****** *****