Gübre Konusunda Bir İki Soru

Selam dostlar, gübre seçimi işine giriştim,
1. Olarak ilk sorum NPK gübre bakarak başladım ancak Vegetative Stage için 3-1-2 oranlı, Blom için de 1-3-2 oranlı NPK gübre bulamadım varsa önerileriniz öğrenmek isterim. (Advanced Nutrients biraz tuzlu geldi açıkçası)
2. olarak biobizz indoor setine baktım, fakat oranları göremeyince de bilemedim açıkçası. Organik olarak 3 5 günde kendimiz de gübre yapabiliyoruz sonuçta. Yararlı derseniz Grow, Bloom ve Top max olanları almayı planlıyorum.
3. Olarak Yarasa gübresi Auto bitkinin tüm dönemdeki fosfor ihtiyacını karşılar mı? karşılamazsa takviye edebilir miyiz?
4. Sorum ise call-mag ı ne zaman kullanmalıyız?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bio Bizz İndoor Set + katı solucan gübresi + yarasa gübresi yeterli ekstradan big bud da alabilirsin call mag yapmak basit saten
call magı genelde bitkinin ihtiyacı oldugunda veririz ama ev yapımı olandan 2 sulamada 1 az miktarda verebiliyoruz.
tek başına bu yazdıgım organik gübrelerle ilerliyorum tabi kimyasal daha fazla şişirir o ayrı bişey
Günlügümün linki : https://www.tohumsuz.com/threads/1x-lsd-1x-lsd-clone-İle-yola-devam.18744/

Bio Bizz İndoor Set + katı solucan gübresi + yarasa gübresi yeterli ekstradan big bud da alabilirsin call mag yapmak basit saten
call magı genelde bitkinin ihtiyacı oldugunda veririz ama ev yapımı olandan 2 sulamada 1 az miktarda verebiliyoruz.
tek başına bu yazdıgım organik gübrelerle ilerliyorum tabi kimyasal daha fazla şişirir o ayrı bişey
Günlügümün linki : https://www.tohumsuz.com/threads/1x-lsd-1x-lsd-clone-İle-yola-devam.18744/
bitkin çok güzel ve sağlıklı gözüküyor :)
big bud kullanırsam biobizz içinde ki top max i de kullanacak mıyım acaba?
big bud mı yoksa overdrive mı sence?
ayrıca biobizz in yanında doğal kendi yapımımız gübreleri kullanmak sıkıntı yaratır mı? örneğin mercimek filizi veya muz gibi.
cevapların için çok teşekkürler.

bitkin çok güzel ve sağlıklı gözüküyor :)
big bud kullanırsam biobizz içinde ki top max i de kullanacak mıyım acaba?
big bud mı yoksa overdrive mı sence?
ayrıca biobizz in yanında doğal kendi yapımımız gübreleri kullanmak sıkıntı yaratır mı? örneğin mercimek filizi veya muz gibi.
cevapların için çok teşekkürler.
top maxla beraber kullanabilirsin başlangıçta yarım ölçekle başlarsın yavaş yavaş yükseltirsin
overdrive hakkında bilgi sahibi degilim
organik işinin üstadı @OttoMan47 dır biobizzle beraber kullanılırmı yoksa gerek yokmu o söylesin müsait olunca.

OttoMan347

√SEFİR√
top maxla beraber kullanabilirsin başlangıçta yarım ölçekle başlarsın yavaş yavaş yükseltirsin
overdrive hakkında bilgi sahibi degilim
organik işinin üstadı @OttoMan47 dır biobizzle beraber kullanılırmı yoksa gerek yokmu o söylesin müsait olunca.
Kanka sentetik kimyasal gübreler bana ters yanıltmayayım kimseyi ya organik bakılsın ya hazır

-An yüzünü güldürür.
-Organik bilindik markalar; an ye oranla %20~ oranda düşük hasat verir.(tüm şartlar eşit düşünüldüğü takdirde ortalama bir oran verdim) Mamafih; lezzetli, esanslı, görsel olarak daha yakışıklı sömekler ortaya çıkar.
-calmag veg evrede “2-3 gübreli sulamada bir vermen, blooma geçtiğin vakit pre flowering-bloom week 2 sonrası kullanmana gerek kalmaz.
-yarasa gübresi; yaşam döngüsü kısa bir bitkiyi doyurur; fakat ilk bir kaç hafta solucan gübresi verdikten sonra kesip hasata kadar yarasa işe devam edersen sonuçlar daha iyi olur.
Benim fikrimi sorarsan gübrelemeyi baştan sona kadar chartın dediğinin yarısı (maks o da) ile devam et. Tabiri caizse; gübrede redline sadece bloom 1-4 o da kontrollü yükselterek uygula. Son bir ay ise mümkünse ph stabil sulamalar yaparak bitkiyi ölüme hazırla ki içim vakti geldiğinde yeri gelince kahvaltıda ekmeğe sömek sürüp yiyebilecek lezzette olsun.
Chart 8. Hafta over ver diyormuş falan takılma! chartın mantığını uygula. takvimi harfiyen yerine getireyim diye kitlenip; sömek yerine gübre içme ki emeklerine nazar değmesin.
Eklemek gerekirse; streching süreçte azot u eksik etme hatta bir tık üstüne çık. Uzama durup bitki tüm gücünü blooma verdiği sabit olduktan sonra ise N ye teşekkür edip yollarını ayır ufak ufak.
Veg-blooma geçerken flush ile geçiş yapman sağlıklı olacaktır. Fakat flush yeter miktarda gübreli olmalı. Çünkü olağanüstü bir büyüme ve bitki haddinden fazla performans ortaya koyarken; aslında bu süreçten bitkiyi ne kadar sağlıklı blooma sokarsan hasatında o oranda artar/düşer.

İşin rast gitsin, bol şans dilerim.

-An yüzünü güldürür.
-Organik bilindik markalar; an ye oranla %20~ oranda düşük hasat verir.(tüm şartlar eşit düşünüldüğü takdirde ortalama bir oran verdim) Mamafih; lezzetli, esanslı, görsel olarak daha yakışıklı sömekler ortaya çıkar.
-calmag veg evrede “2-3 gübreli sulamada bir vermen, blooma geçtiğin vakit pre flowering-bloom week 2 sonrası kullanmana gerek kalmaz.
-yarasa gübresi; yaşam döngüsü kısa bir bitkiyi doyurur; fakat ilk bir kaç hafta solucan gübresi verdikten sonra kesip hasata kadar yarasa işe devam edersen sonuçlar daha iyi olur.
Benim fikrimi sorarsan gübrelemeyi baştan sona kadar chartın dediğinin yarısı (maks o da) ile devam et. Tabiri caizse; gübrede redline sadece bloom 1-4 o da kontrollü yükselterek uygula. Son bir ay ise mümkünse ph stabil sulamalar yaparak bitkiyi ölüme hazırla ki içim vakti geldiğinde yeri gelince kahvaltıda ekmeğe sömek sürüp yiyebilecek lezzette olsun.
Chart 8. Hafta over ver diyormuş falan takılma! chartın mantığını uygula. takvimi harfiyen yerine getireyim diye kitlenip; sömek yerine gübre içme ki emeklerine nazar değmesin.
Eklemek gerekirse; streching süreçte azot u eksik etme hatta bir tık üstüne çık. Uzama durup bitki tüm gücünü blooma verdiği sabit olduktan sonra ise N ye teşekkür edip yollarını ayır ufak ufak.
Veg-blooma geçerken flush ile geçiş yapman sağlıklı olacaktır. Fakat flush yeter miktarda gübreli olmalı. Çünkü olağanüstü bir büyüme ve bitki haddinden fazla performans ortaya koyarken; aslında bu süreçten bitkiyi ne kadar sağlıklı blooma sokarsan hasatında o oranda artar/düşer.

İşin rast gitsin, bol şans dilerim.
Çok teşekkürler dostum gayet açıkkayıcı yazmışsın eline sağlık. Streching nedir onu bilmiyorum yalnız

Veg zaman diliminden bloom zaman dilimine geçtiğin tarih Milad sayıp, gözle görülür çiçeklenme oluştuğu arada ki zaman dilimi
5-15 gün arası değişebilir bu süre
Geçiş tarihindeki formu çiçeklenme 2. Haftaya kadar devam eder ve 2-3 kat büyümüş olur bu sürede
50cm =>100-150cm olur hasata gelindiğinde

Veg zaman diliminden bloom zaman dilimine geçtiğin tarih Milad sayıp, gözle görülür çiçeklenme oluştuğu arada ki zaman dilimi
5-15 gün arası değişebilir bu süre
Geçiş tarihindeki formu çiçeklenme 2. Haftaya kadar devam eder ve 2-3 kat büyümüş olur bu sürede
50cm =>100-150cm olur hasata gelindiğinde
Anladım çok teşekkür ederim :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ****** * ******* * ******** **** hahahaha* *** *** hahahaha* * ********** ******* ******** ** ********** ** ***** hahahaha hahahaha
  • Didrug Didrug:
    ***** *** hahahaha *** **** ** ********** ****** ****** * ******* * ******** **** hahahaha* *** *** hahahaha* * ********** ******
  • Didrug Didrug:
    ***** * ***** ** ***** hahahaha* ******* *******
  • Didrug Didrug:
    * ***** *** ******* ****** hahahaha ******* ******* ***** ********* *** *** **
  • Didrug Didrug:
    ** ** **** hahahaha** * **** ***** ********* ******* ********* ******* **** **** ***** **** *** *** **
  • Didrug Didrug:
  • bandaleros bandaleros:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ** *****
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ******* hahahaha**** **********
  • M merto1835:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
  • M merto1835:
  • bandaleros bandaleros:
    *** hahahaha**** **** ***** *** ********** ***** *******