GÜNLÜK Zkittles OG ve Bubble Gum || Kabin için ısı sıcaklık saat periotları

Nikoox

Yeni üye
Arkadaşlar selam kuş kümesinden güzel bi kabin yaptım kendime şimdi birkaç sorum var

90x120x175 şeklinde bi kabin duvarları alüminyum folyo kaplı

2 ad Günışığı Cob Led 50w(toplam 100)

2 ad Beyaz Cob led 50w (toplam 100)

dün aldığım Veg ve Bloom Düğmeli 1500w ışık

Isı nem göstergesi

Buhar makinesi 2 saat sonra alacağım

60L Cocopeat

auto white widow - 1 adet
auto zkittlez og - 1 adet
auto buble gum - 1 adet

———————————-

Alınacak (ucuz yollu)

fan (nasıl bi fan takmalıyım )

Karbon filtre (3-4 ağaç için düşünmüyorum dışa giden koku önemli değil soba çıkışları var) artısını eksisini merak ediyorum açıkçası

————————————-
Daha önce yetiştirmiştim ama kabinde ilk deneyimim olacak

Bu şartlarda şuan derece 23.5 nem %50-%45 arası oynuyor

asıl sorularım bu genetiklere nasıl bi ışık periodu verelim
Karbon filtre çok önemli mi
Aklınıza gelen şunu al bence dediğiniz şeyler
İçeride kaç adet fan hangi güçte olması gerekiyor

2-3 saate kabinin detaylı fotoğraflarını yüklerim ( Tohumlar daha yeni patlayacak)

dostum şuanki evrede nemin 70-80 arası olması lazım bitkilerin büyümesi için neme ihtiyacı var . fan içinde masa üstü fanlar var 2. elciden bi tane al. içeriye girdiği havada önemli kabinin bi yerine göz kararı 30'a 30 bi tane delik aç fileyle kapat orayı en azından sülkülasyon olsun inceden. karbon filitreye şuan para harcamak istemiyorsan ilk ay kullanmasanda olur. ph önemli ph down ve ph meter almanı tavsiye ederim. ışık periyodu olarakta 24 saat veren de var 18-6 da veren var ben kendim 20/4 kullanıyorum gayette memnunum auto bitki ye hep aynı periyodu uyguluyorsun. bütçeni,kafandaki fikri tam bilemediğim için yardımcı olabilcek şeyleri yazdım. bul hasatlar

Nikoox

Yeni üye
Güncelleme :

Tohumların 3/2 Si kabin ortamında ışık altında toprakta patladı yaprakalarını gördük

Nem makinası alındı şuan nem %75-%65 arası değişim gösteriyor ısı 25-28 arasında gidip geliyor

içeri hava sürkülasyonu yapan fan aldık

—————————————
Dışarıdan içeriye hava vermemiz gerekiyor bilgisayar fanı ile halledilebilir diye düşünüyorum
dostum şuanki evrede nemin 70-80 arası olması lazım bitkilerin büyümesi için neme ihtiyacı var . fan içinde masa üstü fanlar var 2. elciden bi tane al. içeriye girdiği havada önemli kabinin bi yerine göz kararı 30'a 30 bi tane delik aç fileyle kapat orayı en azından sülkülasyon olsun inceden. karbon filitreye şuan para harcamak istemiyorsan ilk ay kullanmasanda olur. ph önemli ph down ve ph meter almanı tavsiye ederim. ışık periyodu olarakta 24 saat veren de var 18-6 da veren var ben kendim 20/4 kullanıyorum gayette memnunum auto bitki ye hep aynı periyodu uyguluyorsun. bütçeni,kafandaki fikri tam bilemediğim için yardımcı olabilcek şeyleri yazdım. bul hasatlar

PH metre de aldım 6.5-6.9 ph değeri ile sulama yapmaya devam ediyorum

Işık olarak 18-6// 20-4 arasında kaldım hangisİni kullansam karar veremedim

bu konu aynı zamanda günlüktür…

Nikoox

Yeni üye
bu sefer 20/4 dene kanka birdahakine farklı zamanlama yaparsın narokotiksiz bol dumanlar
Bu arada Fanları 24 saat mi açık tutuyorsun bitkiler şuan 3. Gününde doğrudan rüzgar yiyor çıkış fanı saatte 15 dakika çalışıyor giriş olarak bilgisayar fanı kullandık 30x30 o da 24 aaat çalışıyor

Nikoox

Yeni üye
Kankalar Bitkilerim 5. Günündeler 2gün önce bardaktan kovaya aldım şuan için gayet sağlıklılar derece 27C %55-70

Rich (BB code):

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    *** ****** hahahaha** ****** ******** ********** ******** ** **** ** ******** ***** *****
    +1
  • needrich10 needrich10:
    *** ***** ********** *** ****** ****** hahahaha******** *** ***** ***** ***** ********* ******
    *** **** hahahaha*** ***** ***** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** ***** ********** *** ****** ****** hahahaha
  • needrich10 needrich10:
    ** ****** ********* **** ******* **** hahahaha*** ****** **** ********* ******** ****** ********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
    +1
  • needrich10 needrich10:
    *** ******* ****** ******** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
  • needrich10 needrich10:
    ********* hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    ***** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
  • O obeb:
    *** ****** ** ******* *** ****** hahahaha*
  • O obeb:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha *********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • needrich10 needrich10:
    hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    ****** ********* ******* hahahaha* ******* ******
    hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ****** **** ***** *********
    +1
  • needrich10 needrich10:
    ******** ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** hahahaha***** ****** **** ***** *********
  • needrich10 needrich10:
    ******** hahahaha**** ****** **** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** hahahaha****** ***** ** ********** ***** hahahaha ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
    Bandaleros Bandaleros: ********** hahahaha****** ***** ** ********** ***** hahahaha ********** *** ******...