Full spectum aldatmacasi.

• Konbuyu başlatan Canna
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
C

Canna

Guest
Kanka benim demek istediğim moruklord arkadaş. Nisan ışığını temmuz ışığını veya eylül ışığını hep bizüm iklime göre söylüyor. Yani sanki bitki bizim buraların bitkisi gibi konuşuyor o yüzden söyledim.
Sana @MalrukLord kankanin yazdiginin tamamen ic mekan yetistiricili icin dogru oldugunu yazdim, o sadece Türkye icin gecerli degil, bütün dünyada ic mekanda yetistiryorsan ayni sey gecerli, cünki kankanin yazdiklari ic mekan yetistiricili icin gerekli olan tam uygun klima.

JointSever

Yeni üye

bendekı koyumu ? acık sarı mı ustam ? sız bu konuda uzmansınız soyledıkllerınızde cok onemlı benım ıcın
Reisler merhaba , ben bu sistemi alıp denemeye karar verdim suan 600 mh 600 hps olarak kullanıyorum sistemi , kafamın karıstıgı kısım su oldu malzeme listte
2 mavi led 50 watt
2 kırmızı led 100 wat
1 amber led 50 watt
malzemelerin alınması lazım ama fotografta orta kısımda qb 240 watt gorunuyor , ben bu malzemeyi bulamadım bunun yerine alternatif birsey takmam gerekiyormu yoksa 5li led çetesi yeterli olurmu?

C

Canna

Guest
Reisler merhaba , ben bu sistemi alıp denemeye karar verdim suan 600 mh 600 hps olarak kullanıyorum sistemi , kafamın karıstıgı kısım su oldu malzeme listte
2 mavi led 50 watt
2 kırmızı led 100 wat
1 amber led 50 watt
malzemelerin alınması lazım ama fotografta orta kısımda qb 240 watt gorunuyor , ben bu malzemeyi bulamadım bunun yerine alternatif birsey takmam gerekiyormu yoksa 5li led çetesi yeterli olurmu?
Dostum bu led ler maglesef Türkiyede benim Almanyada kullandigin LED lerin kalitesinde degil, daha önce vermis oldugum degerler cok degisti, Bu renk LED leri Türkiyeden aldim ve grow yaptim, ve basarili.Ama ben isigi iyi bildigim icin basardim sen basarabilirmisin bilmiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mertali54

Doktor
Dostum bu led ler maglesef Türkiyede benim Almanyada kullandigin LED lerin kalitesinde degil, daha önce vermis oldugum degerler cok degisti, cünki benede Bu renk LED leri Türkiyeden aldim ve grow yaptim, ve basarili.Ama ben isigi iyi bildigim icin basardim sen basarabilirmisin bilmiyorum.
Üstadım sıkıntılı demi ben o sistemi kaldırdım tabi size saygısızlık yapmadan sizin growunuz nasıl oldu tam anlamıyla randıman alamadiniz demi ?

C

Canna

Guest
Hayir dostum alamadim, fark etiim ve takviye yaptim gecen hafta, sikinti benim Almanyada kullandigin LED ler samsung ve osram ciplerden yapilmis LED projektörledi, burada aldigim atlatis led projektörler ucuz cin mali cipler. Üzgünüm bu kadar detayi düsünemdim. Ama o gördügün 6 haftalik resimlerden sonra yaptim takviyeyi.

Mertali54

Doktor
Hayir dostum alamadim, fark etiim ve takviye yaptim gecen hafta, sikinti benim Almanyada kullandigin LED ler samsung ve osram ciplerden yapilmis LED projektörledi, burada aldigim atlatis led projektörler ucuz cin mali cipler. Üzgünüm bu kadar detayi düsünemdim. Ama o gördügün 6 haftalik resimlerden sonra yaptim takviyeyi.
Üstadım benim 2 growum 1 senem nerdeyse bu ışıklar yüzünden gitti izuldugum tek şey geçen zaman ve emeklerim üstadım olsun en azından bu projektörler ile bu işin olmayacağı anlaşıldı ama siz kötü bişey yapmadini ucuz yolla iyi hasat almak öneride bulunduz olabilir can sağlığı olsun ben de bu projektörlerden sonra Samsung quantum board 281 240 watt ışığa geçtim geçer geçmez 1 hafta içinde aradaki farkı fark ettim ve hasat aldım sonuç çok güzel oldu auto tohum ve bio biz gübre ile ama bir soru sormak isterim an ve canna gübreler sentetik gübre diye aklımda kaldı bu gubrelerden hangisini tavsiye edersiniz yani somekleri hangi gübre takviyesiyle daha dolu dolu yapar ?

C

Canna

Guest
Dostum 30 senedir Almanya da yasayinca , Türkiyedeki sikintilardan uzak kalmisim, yani Türkiye yi de Almanya gibi düsündüm, ve bundan dolayi hata yaptim. Ama inan bana o gördügün resimleri atlantis led ler ile yaptim, ve %30 az gelismei fark attim, ama isigi iyi bildigim icin isigi yaklastirdim, takviye yaptim ve iyi gelistiler. Cicekte gene takviye yaptim. Canna gübrenin icinde cok az sentetik var, özellikle takviye gübrelerin hepsi organik. Cannadan baska gübre tecrübem yok, cannada sömekleri sisiren boost ve PK 13/14

Mertali54

Doktor
Dostum 30 senedir Almanya da yasayinca , Türkiyedeki sikintilardan uzak kalmisim, yani Türkiye yi de Almanya gibi düsündüm, ve bundan dolayi hata yaptim. Ama inan bana o gördügün resimleri atlantis led ler ile yaptim, ve %30 az gelismei fark attim, ama isigi iyi bildigim icin isigi yaklastirdim, takviye yaptim ve iyi gelistiler. Cicekte gene takviye yaptim. Canna gübrenin icinde cok az sentetik var, özellikle takviye gübrelerin hepsi organik. Cannadan baska gübre tecrübem yok, cannada sömekleri sisiren boost ve PK 13/14
Eyvallah üstadım sağol sen bize lazımsın buyuyumussun diğer arkadaşlarda inşallah seninle konuşurlar ben hakkım helaldir sana üstadım senden çok şey öğrendim ellerinden operim

Mertali54

Doktor
Tekrar özür diliyorum, yazdigim gibi tek hatam Türk gibi Türkiye icin düsünmedim, Alman gibi Almanya icin düsündüm, ve buda sorun yaratti.
Unutalim ustadim ozre gerek yok estağfurullah ama başlık açtınız mi projektörlerle olmuyor diye acmadiysaniz siz açın bu başlığı en azından insanlar almasınlar şuanda Türkiye'de geçim şartları çok zorlaştı alım gücümüz iyice düştü yani Türkiye'de işler hiç iyi gitmiyor onun için en güzeli en verimlisi neyse onu arastirsinlar ve bulsunlar ama ışık konusu başlı başına uzun bir konu ben bu tecrübeleri yasamasaydim öğrenemezdim lakin hala öğrenmiş değilim tam olarak ama şundan emin oldum Samsung quantum board bu işte çok iyi

C

Canna

Guest
Dostum ben hala o atlantis led projektördeki sikintilari cözdüm ve kullaniyorum, ama bu bilgleri paylasmiyacagim.

Lowbass

Yeni üye
Dostum ben hala o atlantis led projektördeki sikintilari cözdüm ve kullaniyorum, ama bu bilgleri paylasmiyacagim.
Dostum b.kunu yiyim paylaşma sende kalsın sen kendin kullan sonuna kadar desteklerim bu konuda seni sen sal bizi biz cob torch vs ile yapalım olmadı gündüz balkona taşıyalım az olsun bizim olsun ama olsun yani içilsin projektör derdine ben yandım başkası yanmasın sen en iyi bitkiyi büyüt ama büyük harflerle söylüyorum AMBER önemli, şimdi ışık fikri vermekten uzak Almanya ya yakın ol hadi eyv.

nasa

Doktor
konu iyice kavgaya dönmüş daha öncesinde uyarmıştım şu konuları kavgaya çevirmeyin diye. Konuyu kitledim konu içerinde yeteri kadar bilgi var alan alsın almayan almasın hergün bu projektör olayından dolayı forumda bi kavga çıkıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ****** **** **** **** ********* ******** ***** ***** ******** hahahaha ** ***** **
    **** ****** * ** ******* ******* ** ******* ***** **
  • Mordecai Mordecai:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ****** **** ********** ******* **** ****** **** ******* ****** hahahaha
    hahahaha ****** hahahaha****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** *** ******* ******* ******** ****** hahahaha** ***** hahahaha* ******
  • Night owl Night owl:
    *** ********* ** *** hahahaha **** *******
    **** ********** ******* *** ******* ******* ******** ****** hahahaha** ***** hahahaha* ******
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ******** ** **** hahahaha*** *******
    *** ****** ****** ** **** **** ******** ********** *** ********** ******** ********** ********* ** *****
  • Night owl Night owl:
    ******* *** ******** ******* **** *** ****** ****** ** **** **** ******** ********** *** ********** ******** ********** ********* ** *****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** **** *** ****** ***** ***** ** ******* ********** *** **** hahahaha** ***** *********
  • A ax-b:
    +1
    ******* ** *** ******* ****** ******* ******* ******* ********** ******* ***** ******* ********* *** ******** ******* ****
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    **** ****** **** ***** *** hahahaha** ******** **
    **** ********* **** **** ******* ***** ******** ***** ****** hahahaha ***** ***** hahahaha ***** ** ****** ****** **
  • Mordecai Mordecai:
    ****** *** ***** ***** ******* ********** ******* ***** ****** ********** ******* ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******* ***** * **** ****** ***** ******** **** ******** hahahaha* ******* ******
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** ** ***** ********** ******* ***** ****** ********** ******* ******
    +1
    ******** ** ******* ****** *** ******* ***** hahahaha**** ******* ******** ******** ** **** ******** ******* hahahaha** hahahaha*** **** ******** **
    VisneliKadayif VisneliKadayif: ******** ** ******* ****** *** ******* ***** hahahaha**** ******* ******** ******** ** ****...