Fotosentez yaparken mi ( ışıklar açıkken ) sömekler gelişir ? Yada ışıklar kapandığında mi sömek gelişimi başlar

John Snow

Doktor
Soru başlıkta

Bu konuyu iyi bilen üstadlar dan gelicek cevaplar diğer arkadaşlarda öncü olur !

Ve fakat bende öğrenmiş olurum

Benim bildiğim ışıklar kapandığında sömek gelişimi başlar lakin yanlış biliyor da olabilirim bu sebebten doğruyu ariyorum

John Snow

Doktor
Kanka sadece sömekler degil, bitkinin tamami isik kapali iken gelisir, isiklar acikken yapmis oldugu fotosentez sayesinde vermis oldugun besinlerden gerekli enerjiyi,sekeri,proteyinleri vs isik kapali iken kullanir ve gelisir. Yani sen dogru biliyorsun.
O zaman @Yesil888 abi ben sana son bir soru daha sormak isterim ben şu anda 5 saat karanlık uyguluyorum şu anda 42 günlük falan bitkiler cicige gireli 1 hafta oldu

İlk filizken 20 / 4 ışık verdim
19 / 5 olarak uyguluyorum ışık saatini şuanda
18 / 6 ile devam etsem kalan süreci

Sömek gelişiminde sömeklerin gelismesine yarar sağlar mı yoksa böyle 19 / 5 olarak devam mı etmeliyim

Yesil888

Ordinaryüs
O zaman @Yesil888 abi ben sana son bir soru daha sormak isterim ben şu anda 5 saat karanlık uyguluyorum şu anda 42 günlük falan bitkiler cicige gireli 1 hafta oldu

İlk filizken 20 / 4 ışık verdim
19 / 5 olarak uyguluyorum ışık saatini şuanda
18 / 6 ile devam etsem kalan süreci

Sömek gelişiminde sömeklerin gelismesine yarar sağlar mı yoksa böyle 19 / 5 olarak devam mı etmeliyim
Kanka o aradaki 1 saat fark yaparmi bilmiyorum, ama ben auto bitkide bastan sona 18/6 gidiyorum. Bence al 18/6 ye, bitkinin 1 saat fazladan karanlik devresi olsun.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********