Forumda oldschool HPS"ciler varmı?

BMW

Üye
Herkese merhabalar
Kabinimi şekillendirip hazırlıklara başlamak üzereyim mars hydro fc 6500'de karar kılmış bulunmaktayım şuan için yalnız çoğu yerde hps verimi Led'e kıyasla %35 %40 civarı fazlalık gösterdiği testlerle sabit olduğunu okudum
Ama ısı problemi yaşandığı bir kessin yalnız benim iklimlendirme konusunda ayırabileceğim bi bütçem mevcut ınverter klima vs +cool tube buradaki tek problem sıcaklıksa ve bu problemi giderirsem sağlam budlar alabiliyorsam hpsden yana kullanmak mantıklı geliyor benim için.
Marstan vazgeçersem
1000w hps + 600 hps toplamda 1600w hps
Düşünüyorum eğer tek problem ısıysa ama bu forumda oldschoolcula hpsden vazgeçmeyen kesimin görüşlerini almak istiyorum kullanan fikrini beyan ederse çok memnun olurum
Sağlıcakla kalın

Mordecai

Moderator
kanka ben hps le sigara yaptım yazın klima olmadan olmuyor tabi.
hps mi led mi dersen bence yeni çıkan quantumboardlara bir bak derim.

Amca35

Kıdemli Üye
Herkese merhabalar
Kabinimi şekillendirip hazırlıklara başlamak üzereyim mars hydro fc 6500'de karar kılmış bulunmaktayım şuan için yalnız çoğu yerde hps verimi Led'e kıyasla %35 %40 civarı fazlalık gösterdiği testlerle sabit olduğunu okudum
Ama ısı problemi yaşandığı bir kessin yalnız benim iklimlendirme konusunda ayırabileceğim bi bütçem mevcut ınverter klima vs +cool tube buradaki tek problem sıcaklıksa ve bu problemi giderirsem sağlam budlar alabiliyorsam hpsden yana kullanmak mantıklı geliyor benim için.
Marstan vazgeçersem
1000w hps + 600 hps toplamda 1600w hps
Düşünüyorum eğer tek problem ısıysa ama bu forumda oldschoolcula hpsden vazgeçmeyen kesimin görüşlerini almak istiyorum kullanan fikrini beyan ederse çok memnun olurum
Sağlıcakla kalın
Kanka 1.si 1600w sağlam fatura demek+ klima diyorsun
2.si fc serisi lm301b diyot kullanıyor bildiğim lm301h led bulursan daha iyi olur ( eğer led düşğnüyorsan )
3. Bu işi yaz sonuna bırakmaya çalış kesinlikle pişman olmazsın.
Seni takip ediyorum aynı minvalde gidiyoruz aklımızdaki herşey aynı başarılar dilerim :))

BMW

Üye
Kanka 1.si 1600w sağlam fatura demek+ klima diyorsun
2.si fc serisi lm301b diyot kullanıyor bildiğim lm301h led bulursan daha iyi olur ( eğer led düşğnüyorsan )
3. Bu işi yaz sonuna bırakmaya çalış kesinlikle pişman olmazsın.
Seni takip ediyorum aynı minvalde gidiyoruz aklımızdaki herşey aynı başarılar dilerim :))
Sanayi elektriği fatura konusunda pek bi sıkıntım olacağını sanmıyorum aylık 20bin üzeri fatura geliyor zaten
Lm301h Samsung spider var ama nasıldır bilmiyorum
Hps kullananlar iklimlendirme durumumu baz alarak beni aydınaltsa hps tercih edebilirim

OttoMan347

√SEFİR√
100luk kabinde 400w hps ile 3 grow attık efsane sömekler yaptık ama klima şart bizde olmasina rağmen surekli ayar vermek zorunda kaldık. Suan 150lik kabinde FC6500 120lik kabinde FC4800 var ilk grow olduğu için aradaki farkı deneyimlemeden bişey diyemem. Yaz kış kullanmak için tabiki led iyi sıcaklık sorunu cekmiyoruz. Fakat deneyimleyen bi abimin tavsiyesi üzerine lede gectik ve o adam efsane ağaçlar yaptı. Kısacası ikisi de iyi sonuçlar veriyor tek fark hps yazın sorun yapıyor

BMW

Üye
100luk kabinde 400w hps ile 3 grow attık efsane sömekler yaptık ama klima şart bizde olmasina rağmen surekli ayar vermek zorunda kaldık. Suan 150lik kabinde FC6500 120lik kabinde FC4800 var ilk grow olduğu için aradaki farkı deneyimlemeden bişey diyemem. Yaz kış kullanmak için tabiki led iyi sıcaklık sorunu cekmiyoruz. Fakat deneyimleyen bi abimin tavsiyesi üzerine lede gectik ve o adam efsane ağaçlar yaptı. Kısacası ikisi de iyi sonuçlar veriyor tek fark hps yazın sorun yapıyor
Aynı ışığından düşünüyorum fc6500 şuan için memnun musun üstad? İlla hpsye göre bir gözlemin vardır diye düşünüyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
    *** **** ********** **** ******* hahahaha *** ***** ******* **** ***** *** *******
  • muadip muadip:
    * **** * hahahaha* *** ***** *** ********** ********** ******
  • C clackster:
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • kralartur01 kralartur01:
    *** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    ****** hahahaha*** ***** *** ***** ******* ** *** ******* ** ********* ******* ***** ******** ******** ***** ** hahahaha **** **** ******** ***** ** hahahaha*
  • muadip muadip:
    ***** ********** ******** ********* ********* *** ********* *** ********** ** ***** ******** ********** hahahaha* ******** ***** hahahaha*** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
    +1
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ****** *** **** ****** ****** ***** ******* ***** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • kralartur01 kralartur01:
    ********* hahahaha ****** ********** ***** hahahaha ***** ****** *** **** ****** ****** ***** ******* **
    +1
  • B burap1:
    ******* ****** ****** ******** *** hahahaha **** ****** ****** ******* hahahaha* ******* ********* ***** ********* ******** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ******** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** hahahaha ****** ********** ***** hahahaha *****
  • bandaleros bandaleros:
    ** ********* ******* **
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ******* *** **** ***** hahahaha** hahahaha* ****** ********* **** hahahaha***
  • Kanka Kanka:
    *** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
    +1
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** hahahaha** ***** ***** hahahahahahahaha *** ******** hahahaha******* ******** ***** hahahaha **
  • NewGardener NewGardener:
  • S sefilzenci:
    hahahaha ********* **** ***** ***** ********* **** ******* ****** ***** **** hahahaha**** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ****** ******* *** **** ***** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** ***** hahahaha********
  • D deatheulalia:
    Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii: ******