FiveLeaf, Dwc ' Hydroponic, Grow Cino.

Düzenli bir forum acmamı isteyen olursa like

• Evet like

Kullanılan: 12 100.0%
  • Hayir yorum

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    12

Solotc

Yeni üye

Selam Beyler giriş konusunda pek iyi sayılmam ve ayrıca kafam baya iyi.
Burada Dwc hakkın bir konu açmak istedim
Memleketimde Tilki Kuyruğu esrar yetiştiriciligi ve 4 Senelik İç mekan marijuanna yetiştiriciliğim Neticesinde Toprak Coco Torf vb gibi Yetistirme ortamlarindan co2 ve besin tüketimi yetersizliği ve hydro ya göre geç gelen hasattan dolayi Hydroponic sisteme geçiş yaptım sürekli co2 temasindan dolayı bitkilerim gelişim dönemi hızlı ve etkili oluyor hâliyle çiçeklenme donemide iyi oluyor.

Deneyimledim ve yaklasik 25 kadar tohumla dwc sistemine başlamış bulundum bunlarin bir kısmı auto bir kısmı photo autolar gelisip hasat edene kadar hedefim photo bitkilerimi gelisimde büyütmek ve autolari kestikten sonra scrog teknigini daha fazla uygulayip photo bitkilerimi 2 hafta sonunda çiçeğe (12) sokmayi planlıyorum. Bir kac tane fotoğraf paylaşacağım ve ilerde güncelleyeceğim konu altında sohpet edebeliriz ve ayrıca Hydroponic ve coco+perlit+torf ortaminda ki konular hakkinda da elimden geldiginceyardimcı olmaya çalışırım. Kazasiz belasiz iyi growlar selamlar. Saygılar. bu arada cılız olan autodan hasat aldım sigarasi keyifli ve sativa ağırlıklı severiz. CİNO
AUTOLARI HASAT ETTİM VE 6 ADET BİTKİDEN 450 GR HASAT ALDIM İYİCE KURUSUKTAN SONRA 400 GR NET KALACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM. FOTOĞRAF PAYLASAMIYORUM SANIRIM BOYUTLA ALAKALI BİR SORUN VAR YUKLEYE BILIRSEM SIRASIYLA YÜKLEYECEĞİM .
PHOTO BİTKİLERİMİ LOLİPOPİNG TEKNİGİ İLE ANA DALLARIN GÖLGELİK ALTINDA KALACAK KISA ZAYIF DALLARI VE FAN YAPRAKLARINI BUDADIM ARDINDAN UFAK BİR LST LOW STRES TRAING YANİ DALLARA EĞİTİM VERDİM VE ARDINDAN SCROG FİLEMİ KURDUM 1.50 CM YI GECEN BITKILER TEKRAR 100 CM BOYUNA BÜKÜLDÜLER TABİ BU ARADA FLUSH YAPILDI TEMİZLİK YAPILDI VE ANNE BİTKİ KLON İÇİN SEÇİLDİ VE 18-6 KABİNİ HAZIRLANDI ANNE BİTKİ VE KLONLAR YERLESTİRİLDİ 2 HAFTA SONRA İSE ANA CADIR 12 SAAT DÖNÜŞÜNE GEÇECEK.
BU ARADA HHAYALİM OLAN BİRSEYİ GERÇEKLEŞTİRDİM KASIM AYINDAN BERİ GELİŞİMDE TUTTUĞUM BİR BİTKİM VAR ONU DIŞARIYA 70 LT SAKSI İLE KOYDUM SUANDA ZEMİNDEN ÜSTÜ 200 CM VAR MUHTEMELEN DISARDA AĞUSTOS AYINA KADARDA GELİŞİMDE OLUCAK ARDINDAN ÇİÇEĞE GİRECEK KOCAMAN DEVASA BIR AGACIM OLUCAK ONUNDA GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞACAĞIM.
YAZ SEZONU ŞUAN OLDUĞU İÇİN BUDAMAN ELDE ETTIGIN 50 KADAR KLONU DIŞARIYA ETMEYİ PLANLIYORUM UMARIM HERŞEY YOLUNDA GİDER KONUYU ILERLEYEN ZAMANDA GÜNCELLEYECEĞİM SELAMLAR
RESİM YÜKLEDİM UMARIM OLMUŞTUR GÖRENLER YAZSIN

Son düzenleme:

Junky

Yeni üye
Sıfır dan bir konu açsan mesela
1. Gerekli malzemeler
2. Bu malzemelerin kurulum ve kullanımı
3. Yetiştirme kısmı hakkında detaylar püf noktaları
Forumda bir kaç grower daha var bu işte cidden aşırı bilgili ustalar onlar da konuda fikir paylaşımı yapsalar burdan yola çıkarak
Her birini tek tek sorup kalabalık etmektense başlayacak birisi burdan konuyu bir kere okuyup uygulayıp baslayabilse güzel olur benim fikrim ce kendim de yapmak istiyorum açar konudan başlarım tek tek sormaktan sa

Solotc

Yeni üye
Kanka zaman ayırıp yapmak var şimdi öncelikle hydro başlamadan önce temel yapıyı kavramış olmak gerekli ve önceden grow yapilmis olmalı yeni konu açabilirim sorun değil düzen ve yazmak konusunda iyi sayılmam ama faydası olacaktır degerlendirilir

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Kanka zaman ayırıp yapmak var şimdi öncelikle hydro başlamadan önce temel yapıyı kavramış olmak gerekli ve önceden grow yapilmis olmalı yeni konu açabilirim sorun değil düzen ve yazmak konusunda iyi sayılmam ama faydası olacaktır degerlendirilir
Ben 2 toprak 1 Coconun ardından hydroya geçecem 6 saksı auto düşünüyorum. Rdwc daha kolay olmaz mı malzemelerimi ayarlıyorum suan yoksa dwc mi. Önerirsin

Solotc

Yeni üye
KESİNLİKLE RDWC ÖNERİRİM TABİİ Kİ DWC İCİN DE KÖTÜ DENİLEMEZ BEN SUAN İYİ HASATLAR ALIYORUM.
RDWC SU POMPASI KALITESI ÖNEMLİ VE DEVİR DAİMİ DESTEKLEYECEK BİR TANK + SUYUN KALITESINI TAZE TUTABILIRSIN PH SUREKLI KONTOL ETMEN GEREKECEK + DİNLENMİŞ SU YOKSA PH DALGALANMALARI BITKIYI ZORLAR ÖTE YANDAN DWC VE RDWC SISTEMLERINDE PHOTO BİTKİLER DAHA BASARILI OLUCAKTIR VERIM DE.
BASARILAR DILERIM . CİNO

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • F Fısfısss01:
  • F Fısfısss01:
    ** **** ** **** dready
  • F Fısfısss01:
    *********** ***** ******* * ****** ********** *** ****** ** **** dready
  • F Fısfısss01:
    ****** **** **** **** *** dready**** **** ******* ** ********* ********** *** ****
    ** ********** ***** ******** ***** **
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready **********
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready *********** **** ****** **** ****** *******
  • F Fısfısss01:
    ********* ******* ***** ***** dready* ***** ********** ***** *** ****** ******* ***** *** ****** ****** *******
  • F Fısfısss01:
    F Fısfısss01: ******** *****