Firecracker yapımı test edildi onaylı

Positiviez

Yeni üye
kankalar sigara olarak tüketmek artık hosuma gitmemeye basladigindan şu dekarb işlemini arastirmaya basladim.

yanlis yaparak tecrube edinerek ogrenmektense tüm bilgileri toplayıp tek seferde en güzel halini yapmaya çalıştım.

gordugum okudugum yerlerde ve benim de deneyimimle genel olarak yapımı şu şekilde:

önce fırınımızı açıyoruz benim fırınım sıcaklıgı alttan ve üstten verme özellikli, bu özelligi acip 120 derece ayarına getirdim, 5-10 dakika arası bekledim, daha sonra sigarayı grinderlanmış şekilde alimünyum folyo içine koydum. üst üste binmeden güzel sekilde yerlestirin folyoya. daha sonra 120 derece fırında tam olarak 40 dakika tuttum.
ama aslında süresinin onemi yokmuş bunun olması gereken sey kahverengi bi renge burunmesi lazım ilk koydugunuzdaki yeşillikle arasında büyük bi renk farkı olması gerekiyor bu renge ulastiramazsanız kafasını hissedemezsiniz. boyle kızarmış ekmeğe yakın bi renkte çıkardım fırından, iki tarafına da nutella sürdüğüm kakaolu bisküvinin içine bocaladım. folyoya sarıp fırına 120 dereceyi bozmadan tekrar attım. yarım saat de onu beklettim nutellası akışkan, bisküvisi boyle dolgulu çok lezzetli bi hal almıştı.

sigarasız şekilde bile yaparım ben bunu lezzet 10/10 du ve yerken içine koydugunuz yeşilliğin tadını çok efsane şekilde alıyorsunuz duman olarak tüketmekten cok daha zevkli oldu benim için bu.

sadece benim icin eksi yon olarak 1 saat sürdü kafasının gelmesi ve o bir saatlik sürede insan cok garip düsüncelere daliyo ümitsizliğe kapılıyor ahahaha.

dikkat etmeniz gereken tek yer dekarb bölümü onu da halledersiniz

bu arada kafası çok ağırdı normal sigaraya koyup iki kişi içtigimiz seviyede yesillik koymuştum kafası bana ağır geldi cok farklı bi dünyaya geçiş yaptım bi anda.

herkese afiyet olsun hatali yazdigim bi sey varsa kusuruma bakmayın video da çektim yapılışını tek tek ama nasıl atılıcagini bilmiyorum o yuzden simdilik kalsin :)

Brother

Doktor
Yararlı konu eline sağlık
afiyet olsun kanka kafasını tarif edebilirsen mükemmel olur :D

kankalar sigara olarak tüketmek artık hosuma gitmemeye basladigindan şu dekarb işlemini arastirmaya basladim.

yanlis yaparak tecrube edinerek ogrenmektense tüm bilgileri toplayıp tek seferde en güzel halini yapmaya çalıştım.

gordugum okudugum yerlerde ve benim de deneyimimle genel olarak yapımı şu şekilde:

önce fırınımızı açıyoruz benim fırınım sıcaklıgı alttan ve üstten verme özellikli, bu özelligi acip 120 derece ayarına getirdim, 5-10 dakika arası bekledim, daha sonra sigarayı grinderlanmış şekilde alimünyum folyo içine koydum. üst üste binmeden güzel sekilde yerlestirin folyoya. daha sonra 120 derece fırında tam olarak 40 dakika tuttum.
ama aslında süresinin onemi yokmuş bunun olması gereken sey kahverengi bi renge burunmesi lazım ilk koydugunuzdaki yeşillikle arasında büyük bi renk farkı olması gerekiyor bu renge ulastiramazsanız kafasını hissedemezsiniz. boyle kızarmış ekmeğe yakın bi renkte çıkardım fırından, iki tarafına da nutella sürdüğüm kakaolu bisküvinin içine bocaladım. folyoya sarıp fırına 120 dereceyi bozmadan tekrar attım. yarım saat de onu beklettim nutellası akışkan, bisküvisi boyle dolgulu çok lezzetli bi hal almıştı.

sigarasız şekilde bile yaparım ben bunu lezzet 10/10 du ve yerken içine koydugunuz yeşilliğin tadını çok efsane şekilde alıyorsunuz duman olarak tüketmekten cok daha zevkli oldu benim için bu.

sadece benim icin eksi yon olarak 1 saat sürdü kafasının gelmesi ve o bir saatlik sürede insan cok garip düsüncelere daliyo ümitsizliğe kapılıyor ahahaha.

dikkat etmeniz gereken tek yer dekarb bölümü onu da halledersiniz

bu arada kafası çok ağırdı normal sigaraya koyup iki kişi içtigimiz seviyede yesillik koymuştum kafası bana ağır geldi cok farklı bi dünyaya geçiş yaptım bi anda.

herkese afiyet olsun hatali yazdigim bi sey varsa kusuruma bakmayın video da çektim yapılışını tek tek ama nasıl atılıcagini bilmiyorum o yuzden simdilik kalsin :)
Afiyet olsun dostum
Fırından malzemeyi çıkardıktan sonra kısık ateşte tereyağını erit malzemeyi tereyağında 10 15 dk kısık ateşte pişir sonra çikolatanı ekleyip dilediğin gibi kullan bu şekilde yaparsan daha yüksek ve uzun kalacağını taahhüt ederim hafta sonu sufle yapacağım 4grdan tecrübelerimi paylaşacağım sizinle herkese bol dumanlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ***** ****** ******** ***** ********* **
  • Sleepless Sleepless:
    hahahaha ******* hahahaha**
  • kkush kkush:
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    hahahaha** ******** ****** *** ******* ****** ****** *** ***** *** ******** ******* *** ***** hahahaha* *** ****** ******* **** ***** hahahaha*
  • A ax-b:
  • kkush kkush:
    ***** ******* ******* hahahaha
  • A ax-b:
    ******* ******* ******* hahahaha
    *** ****** ******** ********* **** **** ** ****** hahahaha ********* **** ****** **** ** ****** **
    +1
  • kkush kkush:
    ******** ***** hahahaha* ***** *********
  • kkush kkush:
    ****** ******** ******** hahahaha* **** ****** *** ********* ******* **** ********** ***** ******** hahahaha* ********* ****
  • kkush kkush:
    hahahaha **
  • kkush kkush:
    ******* ********* ******* ***** ********** **
    ******* **** ******* *** ***** ***** **** hahahaha** *** ***** hahahaha ********* ******** **
  • kkush kkush:
    ******* **** hahahaha*** **** ******* *** ***** ***** **** hahahaha** *** ***** hahahaha ********* ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    *** ****** ******** ********* **** **** ** ****** hahahaha ********* **** ****** **** ** ****** ** ***** ***** ****** ***** ****** ** ***** ***** ****
    ***** **** ********** ****** ****** *** ********* * ****** ****** hahahaha*** ********* **** **** ******* hahahaha* ****** ********** hahahaha** **** *******
  • A ax-b:
    ****** ********** ** ***** **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ******** *** ***** *** ****** *** **
  • Sleepless Sleepless:
  • A ax-b:
    ***** ******** ****** ****** ******** *** * ****** **** ** ******** ** ******* ****** ***** **** ******** ** ******** ***
  • A ax-b:
    **** ***** ******** *** * ********* **** ****** ***** ****** ** ** **** *** ****** ******* ********
  • A ax-b:
    *** **** ****** ********* ********* ** **** ***** *** ******** hahahaha*
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** ****** ****** **
    kawinnnz kawinnnz: **** ****** ****** **