Fazla sulama sizce toparlıyor mu ?

Lucifer420

Yeni üye
Herkese selamlar kankalar basit bir düzenekte yetiştirmeye çalıştığım ilk jack harrer bitkim fazla sulama yüzünden haşırt oldu :( 1 haftadır su vermedim sizce durumu nasıl ? Işık olarak içinde cop led olan ampul kullanıyorum totalde 10.500 lm 3500 k alıyorum 1 bitki için ideal mi ? İlk tecrübe olduğu için profesyonel gübre işine girmek istemedim pekmez yumurta ile idare etmek istiyorum forumda bu şekilde hasat alan arkadaşlarımız vardır :) odayı 25 c ve 50 nem de sabit tutmaya çalışıyorum. İlerleyen zamanlarda tekrar fotoğrafları paylaşacağım. Benim için her yorumunuz altın gibi şimdiden teşekkürler dumanınız boool olsun :)

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Bitki iyi görünüyo gübresiz olmaz en azından biobiz bio grow veg de bio bloom çiçekte kullan yoksa olmaz boşuna uraşırsın bu dediklerim 250 ml yeter sana çok pahalıda deyil toprak suda var ikiside

Lucifer420

Yeni üye
Bitki iyi görünüyo gübresiz olmaz en azından biobiz bio grow veg de bio bloom çiçekte kullan yoksa olmaz boşuna uraşırsın bu dediklerim 250 ml yeter sana çok pahalıda deyil toprak suda var ikiside
Peki bunları nasıl temin edebilirim türkiyede yaşıyorum bahsettiğin gübreleri nasıl satın alabilirim

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Topraksu sitesine gir growkent te 250 ml yok 250 ml topraksu da var en ucuz orda kapıda ödemede var yasal site sıkıntı yok gübre alıyon sonuçta bio grow bio bloom alsan yetrsana

Nakit olarak sıkıntı yaşıyorsan şimdi grow siparişini ver çiçeklenmeye girmeden de bloom u alırsın. Üzgünüm ki mutlaka almalısın, diğer hasat alan arkadaşlar 10 farklı doğal gübre kullanıyor ki toprak zenginleşsin

Ü

Üye silindi 20701

Guest
He aklıma gelmişken bide olmazsa olmaz calmag var onuda ekle bu üçü hasata kadar götürür seni canını sıkıypm farkındayım sen gübre almak istemedikçe ben bişeynçıkarıyom ama bu üçü olmazsa olmaz

Lucifer420

Yeni üye
He aklıma gelmişken bide olmazsa olmaz calmag var onuda ekle bu üçü hasata kadar götürür seni canını sıkıypm farkındayım sen gübre almak istemedikçe ben bişeynçıkarıyom ama bu üçü olmazsa olmaz
Kanka seni dinledim ve şimdi üçünü sipariş geçtim bana bunları birde tarif edersen eyvallah derim ☺️

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Güzel kardeşim veg deyken 1 lt suya 2 ml grow vericen yani herlitre suya 2 ml grow bitkin kafanda büyütmek istedin boyutun yarısına ulaşınca bloom a alıcan 12/12 ışık periyoduna alıncada litreye 2 ml bloom vericen çiçeklenmenin ilk 3 haftası grow yarıya düşürüp bloomla ver yani çiçeye girince ilk 3 hafta litreye 1 ml grow 2 ml bloom 3 hafta sonra sadece bloom vericen ve ben litreye 1.5 ml elma sirkesi ekliyom ph için calmag ise 15/20 günde bir boş sulamada litreye 1.5ml 2 ml ver bitkinin büyüklüne göre 1 ml da olabilir bitkiye bak sen karar ver ona calmag için

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Aklıma geldikçe yazıyom bloom un son üç haftası bloom gübresi litreye 4 ml çıkıcan tabi burda iş gene sende bitkinin boyutuna bakıcan küçük kalmışsa yakarsın baktın bitki büyük aç hayvan gibi ne versen alıyo karşılığınıda veriyo yapraklar açılıyo dik rengi güzel sömekler büyüyo ozaman son 3 hafta 4 ml çıkarsın

Lucifer420

Yeni üye
Güzel kardeşim veg deyken 1 lt suya 2 ml grow vericen yani herlitre suya 2 ml grow bitkin kafanda büyütmek istedin boyutun yarısına ulaşınca bloom a alıcan 12/12 ışık periyoduna alıncada litreye 2 ml bloom vericen çiçeklenmenin ilk 3 haftası grow yarıya düşürüp bloomla ver yani çiçeye girince ilk 3 hafta litreye 1 ml grow 2 ml bloom 3 hafta sonra sadece bloom vericen ve ben litreye 1.5 ml elma sirkesi ekliyom ph için calmag ise 15/20 günde bir boş sulamada litreye 1.5ml 2 ml ver bitkinin büyüklüne göre 1 ml da olabilir bitkiye bak sen karar ver ona calmag için
Peki şimdi bu bitki tam 1 ay 4 günlük buna 500 ml suyla başlasam olur mu tekrar fazla sulamak istemem , yorumların çok yardımcı oldu teşekkürler kral ☺️

Lucifer420

Yeni üye
Bitkinde nitrojen eksikliği var kankaların dediği gibi. Lt ye 1 ml biobizz grow kullanarak başla hiç gübre görmemiş çiçeğe 2 ile girme kişnemesin bitkin. Full gübreli git bu hafta
Teşekkür ederim kanka bu arada suyu spreyle mi vereyim yoksa direk suyu vereyim mi ? Aynı suyun içinde grow ve calmag gübresi olması birkiye zarar verir mi?

Ü

Üye silindi 20701

Guest
1 litre su hazırla yavaş yavaş ver atltan çıktımı kes calmag boş sulamada ver başka gübreyle karıştırma su konusundada şartlanma şukadar diye 300 de olur 500 de alttan çıktımı kes kalan gübreli suyuda dök biha bekleyip kullanma az haxırla suyu gübre ziyan olmasın litreye 1.5 ml elma sirkeside ekle ph için

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Yraım litreli küçük su şişesinin kapagını vidayla del bitkinin yapraklarının ulaştıgı yere kafar izdüşümüne yani ver suyu spreu zamanı geçmiş o ilk filizlenirken şimdi dedim gibi delşişe kapanı yavaş yavaş izle alttan çıkınca kes toprak kurumafanda verme çok su susuzluktan kötüdür unutma

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Nedemek biradetim yardımcı olabildimse ne mutlu

Lucifer420

Yeni üye
Yraım litreli küçük su şişesinin kapagını vidayla del bitkinin yapraklarının ulaştıgı yere kafar izdüşümüne yani ver suyu spreu zamanı geçmiş o ilk filizlenirken şimdi dedim gibi delşişe kapanı yavaş yavaş izle alttan çıkınca kes toprak kurumafanda verme çok su susuzluktan kötüdür unutma
378EFA1C-C141-4F88-84C4-64416E55DF10.jpeg

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • S sodamoda:
    ********** hahahaha
    S sodamoda: ********** hahahaha