Fan yapraklari budama yardim.

Kalamar

Üye
Auto kizlarimin 27. Günü artik pistiller yavas yavas kendini gostermeye basladi budama yapmak istiyorum sizce erken mi , erken degilse ne kadarini budamaliyim?

Birde budamayi yukardan mi assagidan mi yapmami onerirsiniz?

@Kanka , @Canna

C

Canna

Guest
Evet pistiller geldigine göre cicege girdi, simdi alttan ayni yerden biri asagi biri yukari cikan fan yapraklari var, Alttan cikanlari budamaylisin, yukari dogru büyüyenler sömek dali olacak, ayrica sana gönderdigim resinde isaretli olan aradaki kücük sürgünleride buda.
1637134836548.png

Kalamar

Üye
Kanka bu isaretli olanlari kesicem dimi , tamami fan yapragi bunlarin. Surgun hic gormedim o nedenle simdilik dokunmicam. Birde kac tane fan yapragi kesmeliyim? , nereye kadar keseyim , tamamini almiyim dimi?

@Canna

C

Canna

Guest
En altta isarteledigin varya, catal olarak cikan ve asagiya dogru büyüyen, iste o fan yapraklarindan keseceksin, yukari dogru büyüyenlere mümkün oldugu kadar dokunma. Ama gerekirse yukariya daha cok enerji gitsin diye alttan bir kac sömek dalida kesilebilir.Budadiktan sonra bak, bütün yapraklar isik aliyormu, almiyorsa ya LST yi biraz düzelt yada bir kac yaprak daha buda. Günde 4 yapraktan fazla budama, bitkiyi asiri strese sokma, yavas yavas.

Kalamar

Üye
En altta isarteledigin varya, catal olarak cikan ve asagiya dogru büyüyen, iste o fan yapraklarindan keseceksin, yukari dogru büyüyenlere mümkün oldugu kadar dokunma. Ama gerekirse yukariya daha cok enerji gitsin diye alttan bir kac sömek dalida kesilebilir.Budadiktan sonra bak, bütün yapraklar isik aliyormu, almiyorsa ya LST yi biraz düzelt yada bir kac yaprak daha buda. Günde 4 yapraktan fazla budama, bitkiyi asiri strese sokma, yavas yavas.
Tamam ustad sagolasin . Ben tek seferde budama isini bitirmeyi planliyodum , o zaman dedigin gibi yarin sulamadan once alttan 4 tanesini alip kalani yatiriyim saga sola. Daha sonra bidaha foto atarim tekrar tecrubelerini aktarirsin musait olursan.

C

Canna

Guest
Dostum ben emekli adamin bende zaman cok, hele su anda Almanya dayim ve yalniz yasiyorum, yani vakit cok bende :)

C

Canna

Guest
Allah kolaylik versin, Anasini bellediler ülkenin ve hala o partiyi savunan koyunlar var.

Kalamar

Üye
Üstad gunaydin. Her saksidan 4er tane olmak uzere budamami yaptim dallari da genel olarak saga sola egmeye calistim. Bi bakarmisin sende olmus mu? Duzeltmem gereken yer varmi?

@Canna

C

Canna

Guest
Hala cok fazla fan yapragi var gibime geliyor, resimleri üstten cekmissin bitkinin yanlari,altlari iyi görünmüyor. Istedigim gibi resim yükle lütfen yandan ve bütün bitki

Kalamar

Üye
Hala cok fazla fan yapragi var gibime geliyor, resimleri üstten cekmissin bitkinin yanlari,altlari iyi görünmüyor. Istedigim gibi resim yükle lütfen yandan ve bütün bitki

Lst yuzunden bitkiler biraz yamuk duruyor , duzeltebildigim kadar duzeltmeye calistim umarim yeterince duzgun olmustur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    *** hahahaha**** **** ********** ****** ***** ********** ******* ***** ********* ** ******* ******* **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ***** ***** hahahaha** ******** **** hahahaha **** ******* ********* ***** hahahaha ******** ******** *** **** **
    *** hahahaha
    ****** ******* ******** **** **** ******* hahahaha *****
    ***** ******* ******** **** ****** ********** ***** **** ********** ****** ********* ***** ***** ** ****
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    hahahahahahahaha
    ********** ** **** ******** ***** **** * **** * **
    * **** hahahaha* ******* * **** **** *******
    ********* hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha ******* ****** *** *****
    ** ***** ********** ******* ****** **** ********** hahahaha ******** ***** ********** ** ********** ******* ***
    hahahaha** **** ** ****
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ********* **** ********* ******* ****** **** ******* ******* ********* ******* ******** **** ****** ********** ***** **** ********** ****** ********* ***** ***** ** ****
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
    *** **** hahahaha****** **** ***** **** ****** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** hahahaha* *****
    kawinnnz kawinnnz: ***** hahahaha* *****