Fahiş fiyatlar

Organik

Kıdemli Üye
Dolar yükseliyo sen daha dur düştüğünde fiyatlar düşmez ama yükseldiğinde ne hikmetse 2 katına kadar çıkarırlar denicek hiç bir söz yok dostum.

siz demek istediğimi anlamıyorsunuz gereksiz çarpıtıyorsunuz mesele sadece para değil mesele zihniyet gelelim kendin yap kısmına zaten bır cok konuda bunu yazdım konu actım 1000 tl altı ekıpman toplama dıye geçen yıldı sanırım benım ıcın sorun yok elımden her ıs gelır kabınden led ısına fanına mercegıne aklına gelebılıcek bır cok seyı kendım yaptım gecen sene tohum dahıl 600 kusure hallettım hasattan 3 bıtkı 630gram aldım kardesım parası olan alır dıyorsunda zengınlığı enayılıkle karıstırıyorsun benımde aç kalmayacak bırıkımım var ama havadan gelmıyor para kazanması kolay degıl ederı 3 kurus seye mılyar vermek baba parası ıle olur yada enayılık ıle sımdı bu bahsettıgım sıteler 5 metre ıpe 250 tl yazdımı burda cok agır art nıyet vardır bunu demek ıstıyorum yoksa 2 dugum atmasını bılıyoruz bedavayada getırım ama hazır alcak yada ımkanı el vermeyen adamı resmen sıkıyorlar skılmek ıstemeyen arkadasları uyarıyorum gıdıp sıteden benım gıbı 390tl verıp balast alıp sonra elektronıkcıde 80 tl oldugunu ogrenınce ısın tadı kacıyor boyle fırsatcılara yol vermeyın saygılar %19 kısmıda gıdıp banka faızıne bakmadım lafın gelısı oyle hatırlıyordum ben onuda kendım yaparsam yetıstırmeyı uyguna gelır dusuncesı olan arkadasa soyluyorum bu arada 630 grm aldım hasattan 3 ayda bıttı yagını cıkarıyorum kubarını yapıyorum kurabıye tarzı seyler denıyorum bana yetmıyor ama burda ogrencı adamda var haftada 2 3 gun ıcen onlara dedım elektırıgı bu masraflara gubresıne ugrasma al ıc bıde rıskı var acık konusalım 1 kılo alsan deger mı kardesım ozgurlugune sen 1 dakıka satın alabılırmısın ? ama 1 kılo satın alabılırsın para mı zaman mı bu dunyada en degerlı sey zamandır ıcerı gırme rıskı var 3 krus kar edıcem dıye hee bılıyorum bunu yetıstırmeyı sevenler benım gıbı ona bır sey dıyemem

ben 31 yaşındayım benden buyukler benden küçükler var bu yaşa geldiysek örnek olalım örnek olamıyorsakda uyaralım ısın cıddıyetını rıskını bılsınler ben burdakı çok ögrencı olup bu ıse atlayana kızdım yada anlattım işin cıddıyetını sımdı o çocuk özenıyor youtube vıdeolarını tohumsuzu ızlemıs yada yabancı sıtelerı heves etmıs bende yapayım dıye ama ısın dıger boyutunu hıc dusunmuyor aklı bır karıs hava bakıyorum adam abı ogrencıyım ben dıyor kımse sesını cıkarmıyor uyarmıyor ben bu yetıstırme konusunda ketumum ama ona ragmen suan 4 arkadasım bılıyor bazen mecburıyetten bazende cok yakın dıye ama sımdı bu cocuk ortamda kanka benım eserım ben yaptım kendı mahsulum gıbı bır kac ortamda dıle getırdımı yada koku ısının cıddıyetını bılmeden yaptımı veya burda ılla buyuk ısık dedıklerı ıcın yuksek wattlı bırseyı kabıne dayadımı elektırıkden v.b seylerden patladımı sızce sadece onun sucumu ? bende ıste o tarz kısılere buna yatırma paranı al ıc dıyorum

Ü

Üye silindi 14517

Guest
siz demek istediğimi anlamıyorsunuz gereksiz çarpıtıyorsunuz mesele sadece para değil mesele zihniyet gelelim kendin yap kısmına zaten bır cok konuda bunu yazdım konu actım 1000 tl altı ekıpman toplama dıye geçen yıldı sanırım benım ıcın sorun yok elımden her ıs gelır kabınden led ısına fanına mercegıne aklına gelebılıcek bır cok seyı kendım yaptım gecen sene tohum dahıl 600 kusure hallettım hasattan 3 bıtkı 630gram aldım kardesım parası olan alır dıyorsunda zengınlığı enayılıkle karıstırıyorsun benımde aç kalmayacak bırıkımım var ama havadan gelmıyor para kazanması kolay degıl ederı 3 kurus seye mılyar vermek baba parası ıle olur yada enayılık ıle sımdı bu bahsettıgım sıteler 5 metre ıpe 250 tl yazdımı burda cok agır art nıyet vardır bunu demek ıstıyorum yoksa 2 dugum atmasını bılıyoruz bedavayada getırım ama hazır alcak yada ımkanı el vermeyen adamı resmen sıkıyorlar skılmek ıstemeyen arkadasları uyarıyorum gıdıp sıteden benım gıbı 390tl verıp balast alıp sonra elektronıkcıde 80 tl oldugunu ogrenınce ısın tadı kacıyor boyle fırsatcılara yol vermeyın saygılar %19 kısmıda gıdıp banka faızıne bakmadım lafın gelısı oyle hatırlıyordum ben onuda kendım yaparsam yetıstırmeyı uyguna gelır dusuncesı olan arkadasa soyluyorum bu arada 630 grm aldım hasattan 3 ayda bıttı yagını cıkarıyorum kubarını yapıyorum kurabıye tarzı seyler denıyorum bana yetmıyor ama burda ogrencı adamda var haftada 2 3 gun ıcen onlara dedım elektırıgı bu masraflara gubresıne ugrasma al ıc bıde rıskı var acık konusalım 1 kılo alsan deger mı kardesım ozgurlugune sen 1 dakıka satın alabılırmısın ? ama 1 kılo satın alabılırsın para mı zaman mı bu dunyada en degerlı sey zamandır ıcerı gırme rıskı var 3 krus kar edıcem dıye hee bılıyorum bunu yetıstırmeyı sevenler benım gıbı ona bır sey dıyemem
kankacım burda zaten herkes aynı fikirde emin olabilirsin,ama ne yapacan adam o fiyatı istiyor kazıkmı ewt kazık öyle olunca parayı kolay kazanan alıyor.bencede önemli olan imkan olmadan bişeyler yapabilmek imkan olduktan sonra zaten herkes yapar.

kanka bu kadar derin düşünmene gerek yok herkes yapıyor kendi çapınds bişeyler kimisi 100 liralık ampülle yapıyor kimisi 10 bin liralık led ışıkla.
benimde 1 yakın arkadaşım bi de hatun bilir başkada kimse bilmez yaptıgımı gerek de yok söylemeye.
ikram ettiğim insanlar da sorduğunda bi arkadaştan aldım falan diyip geçiştiriyorum.. kimden aldın vs tarzı darlayacak sorular soran insanlarla takılmıyorum

kanka sen kendını bılıyorsun ben kendımı bılıyorum ama sanada denk gelmıstır ılk growum 1000lık ampul alıcam 2000lık ampul buldum nasıl dıyen var :dsfdjhgk su vıllada patlayanlar gıbı olmasınlar :d ulan adam 1 metre ara ıle 10 15 tane hps koymus ebatına ve duvardakı blastlara bakarsan 1000lık kullanmıs sımdı bu patlamasında kım patlasın maksat uyansın mıllet ayık olsun ıste derdım bu

Ü

Üye silindi 14517

Guest
kanka sen kendını bılıyorsun ben kendımı bılıyorum ama sanada denk gelmıstır ılk growum 1000lık ampul alıcam 2000lık ampul buldum nasıl dıyen var :dsfdjhgk su vıllada patlayanlar gıbı olmasınlar :d ulan adam 1 metre ara ıle 10 15 tane hps koymus ebatına ve duvardakı blastlara bakarsan 1000lık kullanmıs sımdı bu patlamasında kım patlasın maksat uyansın mıllet ayık olsun ıste derdım bu
kanka çoğu ihbar üzerine patlıyor ama villa olayında elektrik faturası ve açgözlülüğünden dolayı oluyor.

aynen öyle vıdeolarda goruyoruz adam stat aydınlatıyor sankı bız 4 5 bıtkının kokusu ıle ugrasıyoruz adam altlı ustlu sera yapmıs kokudan enselenıyorlar

Ü

Üye silindi 14517

Guest
aynen öyle vıdeolarda goruyoruz adam stat aydınlatıyor sankı bız 4 5 bıtkının kokusu ıle ugrasıyoruz adam altlı ustlu sera yapmıs kokudan enselenıyorlar
tadına vardıkça daha çok istiyorlar daha çok istedikçe ve yaptıkça bişey olmaz zannediyorlar.para,uyuşturucu,kızlar,lüks hayat gözlerini kör ediyor.bu zamana kadar bişey olmadı bu saatten sonrada olmaz diyorlar halbuki bilmiyorki kazandığını avukatlar cezaevi polisler hakimler savcılar gardiyanlar yiyecek koşar adım tüm varlığıyla o yöne gidiyor haberi yok.olsa zaten paket olmayacak. onlar beklerler kanka yılan gibi bi köşede para yapmanı beklerler yapsınki yiyelim ihbar olmadığı sürece beklerler takip ederler şartlar yeteri kadar olgunlaştığında "aç aynasız, yat yere yat" aynen böyle olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 14517

Guest
ticarete dökersen bu işi yanarsın kurtulamazsın kanka devamı gelir devamı geldikçede patlama ihtimalin artar her türlü
kankacım zaten bu işin %70 ticariler oluşturuyor.oynarsanda bi kaç büyük iş yapıp bırakacan durmasını bilecen yoksa dediğin gibi addaa yaparlar

Ü

Üye silindi 20072

Guest
5 litre yağ alanın kahraman sayildigi bir dönem de yaşıyoruz ne yazık ki,eline yüzüne bulastirip gonderemedikleri ve alımında yasaklandığı maskeleri kutusunu 150 liradan satışa koymuşlardı vakti zamanında şimdi yirmi liraya almayani dövüyorlar,o zaman altından yapılıyordu da şimdi mi normale döndü sanki..bizde ki sistem gelişmiş ülkelerin tam aksine çalışıyor..rehavet gören ürün fiyat bazında alıp başını gidiyor,bir tek grow için konusmuyorum hayatın her dalında böyle...Yani demem o ki,lafa gelince müslüman ülkeyiz ama iş para kazanmaya gelince suya götürüp susuz getirirler,ne olduğunu bile anlamazsın..Orta da bir tekel var doğru,dört tane adam almış eline piyasayı kafasına göre at koşturuyor..sen veya bir başkası eline yakışır yapabilir fakat benim gibi eli bı sikime yakışmayan niceleri var,mecbur kaliyor alıyor,aliyoruz..şahsen ben de bayilmiyorum üç beş kuruşluk ürünlere yirmi otuz katı para vermeye ama sistemin kurbanıyız iste..Bu düzen bir tek burası için değil,her alan için aynı..Gariban her gün biraz daha fakirlesirken,zengin olanı servetine servet katıyor..Hakkı ile çalışıp kazanana zerre lafım yok da,kim garip fukaranın hakkini yiyorsa Allah'da onun belasını verim ne diyim...

Öyle bi dolmusuz ki artık,bir dokundun bin ah işittin güzel kardeşim..Bu dünya donuyorsa iyi insanların yüzü suyu hürmetine dönüyor,bir gün gelecek bizim de sokagimiza bahar gelecek tabi o bahar bize gelene kadar kotu yola dusmezse :)

5 litre yağ alanın kahraman sayildigi bir dönem de yaşıyoruz ne yazık ki,eline yüzüne bulastirip gonderemedikleri ve alımında yasaklandığı maskeleri kutusunu 150 liradan satışa koymuşlardı vakti zamanında şimdi yirmi liraya almayani dövüyorlar,o zaman altından yapılıyordu da şimdi mi normale döndü sanki..bizde ki sistem gelişmiş ülkelerin tam aksine çalışıyor..rehavet gören ürün fiyat bazında alıp başını gidiyor,bir tek grow için konusmuyorum hayatın her dalında böyle...Yani demem o ki,lafa gelince müslüman ülkeyiz ama iş para kazanmaya gelince suya götürüp susuz getirirler,ne olduğunu bile anlamazsın..Orta da bir tekel var doğru,dört tane adam almış eline piyasayı kafasına göre at koşturuyor..sen veya bir başkası eline yakışır yapabilir fakat benim gibi eli bı sikime yakışmayan niceleri var,mecbur kaliyor alıyor,aliyoruz..şahsen ben de bayilmiyorum üç beş kuruşluk ürünlere yirmi otuz katı para vermeye ama sistemin kurbanıyız iste..Bu düzen bir tek burası için değil,her alan için aynı..Gariban her gün biraz daha fakirlesirken,zengin olanı servetine servet katıyor..Hakkı ile çalışıp kazanana zerre lafım yok da,kim garip fukaranın hakkini yiyorsa Allah'da onun belasını verim ne diyim...

Öyle bi dolmusuz ki artık,bir dokundun bin ah işittin güzel kardeşim..Bu dünya donuyorsa iyi insanların yüzü suyu hürmetine dönüyor,bir gün gelecek bizim de sokagimiza bahar gelecek tabi o bahar bize gelene kadar kotu yola dusmezse :)
ağzına sağlık beni anladın para değil işte mesele bu fırsatçılık sömürme tekelleşme işte bu sebepden elınızden geldıgı kadarını kendınız yapın yetıstırmek kadar o kabını alet ve gereçleri yapmakda keyıf verıyor kendı tarzını konusturuyorsun evdekı karbon fıltre kokuyu ıyı engellemıyor sımdı kendım farklı bır sey yapıcam bakalım

imptyrn

Yeni üye
Kesinlikle katılıyorum. Ben de artan ot fiyatlarından darlanarak kendi sistemimi kurmak istedim. Baktım hazır olanlar aşırı pahalı. Kendim yapmaya karar verdim. Grow box ımı da tanıdık marangoza yaptırdım. içini parlak kapladım, ledleri tanesi 40 liradan, 4 5 tane aldım. Termal macunla birleştirip fanlarını taktım (bilgi işlemci olduğum için az biraz el yatkın bu işlere ama cidden zor şeyler değil). Bu süreçte elektrikçi arkadaşımdan yardım da aldım. Havalandırma için fan aldım, delikleri kendim yaptım. ikinci el nem makinesini letgodan aldım vs vs.. Ben elimi bol tutarak 1.500 tl ye sistemi kurdum. Çok zor şeyler değil gerçekten. Şimdi hasat almak üzereyim. 1 ayım kaldı. Kaldı ki sistemi kurarken bu siteyi bilmiyordum bile. Genelde ingilizce sitelerde çok fazla kaynak var. Dil bilmiyorsanız da youtube'de grow box yapım videoları var. Bu heriflere para kaptırmayın derim. Haa aylık geliriniz çok fazladır, onu bilemem. Bol dumanlar, selamlar..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bomberx Bomberx:
  • kralartur01 kralartur01:
  • M Mamba70:
    ********** ******* ******** * ** ***** ***** **
  • NewGardener NewGardener:
    ******* ******** ******** ***** hahahaha** ********** **** ***** ****** ****** *** ** hahahaha ****** ********** ********** ****** **
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
  • kralartur01 kralartur01:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
    hahahaha **** **** **** ******** hahahaha*** ****** ********
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • Bomberx Bomberx:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ********* **** ***** * ***** *** ******** hahahaha* ******** ** ********** ** *** ******** *** ** **** ****** * ***** ****** ********* * **** ******** * * **** ***** **** ******* ********* ********
  • Night owl Night owl:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    +1
  • Bomberx Bomberx:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    ********** ****** ** *** *** ******** hahahaha* ******** ****** ******** *** ****** ******** *** **** **** ***** ********** ***** ****** ********
    Night owl Night owl: ********** ****** ** *** *** ******** hahahaha* ******** ****** ******** *** ****** ********...