Evde Quantum Board yapimi

ac4l_sansar

Yeni Üye
konuyu kopyalamıştım silinme ihtimaline karşın, isteyene atabilirim. fakat linkler kısaltıldığını için girilmiyor. qb'nin çiplerini aldım gerisini kuracaktım şimdi birinin bana yardımcı olması lazım. en son başka bir driver'dan bahsediliyordu konudaki driver ısınma yaptığı için. O driver'ın modelini yazabilir misiniz?

Herturlu

Yeni Üye
Isınma hepsinde var farketmiyor, XLG'de işini görecektir fakat sistem dışına almalısın, öylelikle pasif soğur ben içini açtım çiplere aliminyum blok koyacaktım fakat tamamen donatılmış zaten, en fazla üstüne fan tutarsın, 45-48 arası bir voltaja sabitlersen ısınma problemin olmaz reis

Hausted

Kıdemli Üye
Büyük olay aslında yardımlaşma forumu sponsor forumuna dönmüş. Tohum bankası paylaşamazsın sponsor var. Işık yapayım dersin konusunu silerler yeni gelen arkadaşlara çok üzüldüm.

Dostum buna hiç gerek yok, ben topladım veya burdaki arkadaşlar hepimiz topladık, takıldığın her konuda yardımcı olurum.
Dostum yapımı kısaca şöyle mi? Aliden qb led panel alıyoruz, türkiyeden bulduğumuz uygun sürücüyü(meanwell) panele bağlıyoruz, paneli de soğutucu alüminyuma sabitliyoruz. Fişe takıyoruz çalışıyor. Panel sürücüve soğutucu dışında bi şeye ihtiyacımız var mı?

Woppy

Kıdemli Üye
Dostum yapımı kısaca şöyle mi? Aliden qb led panel alıyoruz, türkiyeden bulduğumuz uygun sürücüyü(meanwell) panele bağlıyoruz, paneli de soğutucu alüminyuma sabitliyoruz. Fişe takıyoruz çalışıyor. Panel sürücüve soğutucu dışında bi şeye ihtiyacımız var mı?
Knk kabataslak durum bu bende topladım o konuya bakarak qb xlg driver cok ısınmadan bozuldu calısmadı mecburen 1 adet daha aldım ama elg veya hlg 240 ab 48 v olanlar öneriliyor ve aliex de hazır kurulu setlerdede elg ve hlg model drıverlar kullanılmış bi tık pahalı bu modeller xlg ye göre sunan xlg kullanıyorum 48 v ayarladım hala ısınma oluyor bende extra bi fan ayırdım drivera suan gayet iyi soğuyor eğer takıldıgınız bi yer olursa yazın elımden geldince yardımcı olmaya calsırım. Not elektrikten anlamıyorum sadece o konuya hakimim.

Knk kabataslak durum bu bende topladım o konuya bakarak qb xlg driver cok ısınmadan bozuldu calısmadı mecburen 1 adet daha aldım ama elg veya hlg 240 ab 48 v olanlar öneriliyor ve aliex de hazır kurulu setlerdede elg ve hlg model drıverlar kullanılmış bi tık pahalı bu modeller xlg ye göre sunan xlg kullanıyorum 48 v ayarladım hala ısınma oluyor bende extra bi fan ayırdım drivera suan gayet iyi soğuyor eğer takıldıgınız bi yer olursa yazın elımden geldince yardımcı olmaya calsırım. Not elektrikten anlamıyorum sadece o konuya hakimim.
Dostum yorumun için çok teşekkürler. Geçmiş konularına göz attım çok çekmişsin bu driver konusundan. Umarım bundan sonra sorunsuz devam edersin. Ali de hazır kurulularda elg de çok gördüm şimdi. Hlg daha mı iyi onu mu alsam bilemedim. Panel olarak lm301h v4 almayı düşünüyorum. Ölçü olarak yaklaşık 30x18 cm gibi bir ölçü vermiş satıcı. Doğru mu bu ölçü? Soğutucu alüminyum için soruyorum. Senin tavsiye edebileceğin bir soğutucu panel var mı?

Woppy

Kıdemli Üye
Sağol knk elg veya hlg cebine hangisi uygunsa alıp denemelisin bence xlg son cafe olmalı biizm yaptığımız da elg veya hlg trde bulamadık.panellerin 2 si 200*600 e tam sıgıyor blok önerisi yok knk o konudaki linkten almıştık n11 den. Paneller gayet basarılı blaze grow adlı satıcıdan aldım aliiexden.

Sağol knk elg veya hlg cebine hangisi uygunsa alıp denemelisin bence xlg son cafe olmalı biizm yaptığımız da elg veya hlg trde bulamadık.panellerin 2 si 200*600 e tam sıgıyor blok önerisi yok knk o konudaki linkten almıştık n11 den. Paneller gayet basarılı blaze grow adlı satıcıdan aldım aliiexden.
Eyvallah dostum 200x600 soğutucu alayım o zaman. Çok kafanı şişirdim ama son soru, 240w qb kabin içi sıcaklığını kaç derece arttırıyor ışık kapalı olduğu zamanla kıyasla(driverın dışarda olduğunu düşünüyorum). Mecbur yaz growu yapıcam.

Woppy

Kıdemli Üye
Knk ne kafa şişirmesi yardımcı olabiliyorsam ne mutlu. Ben auto yetiştiriyorum 24 /0 veriyorum ısıgı ben alımınyum bloğa cobledimdeki fanı bagladım LED paneller soguk olsun ömrü uzun olsun diye driverıda o fanın üstüne koydum hem driver soguyor hem paneller şuan 220m3 havalandırma var ortalama 24 ile 28 arası kabin ısısı 60 cm den veriyorum ışığı. Aksama foto atarım sana aklında canlanır nasıl yapacağın.

Knk ne kafa şişirmesi yardımcı olabiliyorsam ne mutlu. Ben auto yetiştiriyorum 24 /0 veriyorum ısıgı ben alımınyum bloğa cobledimdeki fanı bagladım LED paneller soguk olsun ömrü uzun olsun diye driverıda o fanın üstüne koydum hem driver soguyor hem paneller şuan 220m3 havalandırma var ortalama 24 ile 28 arası kabin ısısı 60 cm den veriyorum ışığı. Aksama foto atarım sana aklında canlanır nasıl yapacağın.
Ah brom ahh o silinen paylaşımdaki gibi tane tane yazsan A dan Z ye benim gibi kıt kafalılara ne kadar iyi gelecek bi bilsen xD

MasterOf

Kıdemli Üye
konuyu kopyalamıştım silinme ihtimaline karşın, isteyene atabilirim. fakat linkler kısaltıldığını için girilmiyor. qb'nin çiplerini aldım gerisini kuracaktım şimdi birinin bana yardımcı olması lazım. en son başka bir driver'dan bahsediliyordu konudaki driver ısınma yaptığı için. O driver'ın modelini yazabilir misiniz?
Bana atabilirmisin hocam

MasterOf

Kıdemli Üye
Cob led yapimi konusu duruyo ama ayni uyenin qb yapim konusunu silmisler. Foruma sponsor olan qb firmasimi var cozemedim neyse arkadaslar qb yapmaya karar verdim yardimci olabilecek arkadaslara tesekkur ederim ürün linkleri olan varsa super olur